Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszólhatnak egy barátságba...

Beleszólhatnak egy barátságba ennyire az anyagiak? Mit tegyek? Mondjak le erről a régi barátságról?

Figyelt kérdés

Egy szinte gyerekkori barátságról van szó. Osztálytársak voltunk egy hatosztályos gimiben. Legjobb barátnőként kiáltunk mindig egymás mellett, rengeteg közös élmény fűz hozzá. Első szerelmek, csalódások... mindig egymással osztottuk meg örömünket, bánatunkat.

Tanulásban a barátnőm volt a tehetségesebb, de ez se okozott konfliktust. Elfogadtam, hogy nekem több energiát kell belefektetnem a jobb eredményért.


Hozzátenném, hogy hasonló családi háttérrel rendelkezünk. (közalkalmazott szülök, van néhány testvér) Sokszor beszélgettünk a jövőről. Mind a ketten beterveztük a továbbtanulást, megtalálni a párunkat, sokat utazgatni, világot látni. stb Tehát tipikus tinédzserek voltunk.


Kb 16-17 évesek voltunk, mikor mikor megismerkedtünk azokkal a fiúkkal, akikkel az első komoly kapcsolatunk is lett. Ő ezzel a fiúval a mai napig együtt van. Én 4 év után viszont szakítottam akkori barátommal. Nagyon fájdalmas volt, de a barátnőm sokat segített akkor.


Az első nézeteltérésünk a barátja miatt történt. Egy link alakról van szó, aki csak hébe-hóba dolgozgat. Nincsenek nagy igényei, de közbe semmit sem tesz az előrébb mozdulásért. Ez persze nekünk 16 évesen nem tűnt fel, de mikor már egyetemre kerültünk akkor éreztem azt, hogy a barátnőmet is visszatartja sok mindenben. Sokat vitatkoztunk, de aztán elfogadtam, hogy szerelmes, és úgy voltam vele, hogy ezt tényleg neki kell tudnia.


Más városba vettek föl minket az egyetemre, de próbáltuk tartani a kapcsolatot folyamatosan. Mind ketten az egyetemisták szokásos életét éltük. Másodévesek lehettünk, mikor beszélgettünk arról, hogy meg kellene próbálni az Erasmus ösztöndíjra pályázni. Akkor ő vonogatta a vállát, hogy hát nem bírná ki a pasija nélkül.

Én pályáztam, sikerült, majd úgy hozta az élet, hogy tovább maradtam külföldön és más ösztöndíjakkal is éltem.

Egy év múlva hazajöttem és persze rögtön felkerestem őt. Én boldogan meséltem az élményeimről, tapasztalataimról. Ekkor kaptam az első arculütést egy "mégis mennyire húztad le a szüleidet?" kérdéssel!


Innentől már csak nagyon ritkán találkozgattunk. Én lediplomáztam, munkát kaptam, majd megismerkedtem a párommal, akivel munkakapcsolatba is kerültem. Elég szerencsésen alakultak a dolgok, tényleg viszonylag jól élünk. Munkánk végett sokat utazunk, most tavasszal is készülünk két hónapra egy afrikai országba.


Barátnőmnél elhúzódott az egyetem. Bevállalt mindenféle kis munkát, hogy megélhessen, ugyanis a szüleivel összeveszett. Ezzel persze tovább nehezíti a diploma megszerzését. Dolgozgat itt ott, de nagyon látszik, hogy megélhetési gondokkal küzdenek. Ha találkozunk, csak udvariasan kikérdezzük egymást. Ő elmondja, hogy milyen szar, hogy nem tud előrébb lépni, hiszen semmi tőkéje, szülőkre nem számíthat, meg egyébként is ott van a büszkesége nem kér a szülőktől...stb. Megkeseredett lett, és ha valakinek kicsit jobb akkor azzal gúnyos. Nem is merek már semmit mondani, hisz nekem most tényleg jól megy.


Hosszan írtam, tudom, de ez azért van, mert tényleg bánt a dolog és nehéz ezt így néhány mondatban felvázolni. Elég ragaszkodó típus vagyok és fáj nagyon, hogy így alakult. Úgy érzem, hogy a barátságunkra az vetette rá az árnyékot, hogy nekem most jobban megy anyagilag, pedig bármikor előfordulhat, hogy valamikor nekem lesz nehezebb.

Nem merem pedzegetni ezt az anyagi dolgot, mert elég kínosnak érzem. És azt se tudom, hogy mivel segíthetnék a barátnőmnek, úgy, hogy ne érezze megalázónak?


Vannak olyan barátságok, amelyek hasonlóan alakultak! Ha már megosztod velem a saját tapasztalatot, azzal is segítesz! Köszönöm!


2010. jan. 29. 00:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez szerintem egy természetes emberi viselkedés ami mindenhol megtalálható..Irigy h nem úgy alakultak a dolgai, és hidd el hogy őt az bántja, hogy annak idején nem tartott veled..és akkor most neki is másképp volna. Ez van sajnos, ez nagyon sokszor előfordul nemcsak egy barátságban, hanem még családon belül is meg vannak ezek az "irigységek".
2010. jan. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ha nem mennek jól a dolgok az ember könnyen megkeseredik (tisztelet a kivételnek)!!! Természetes, hogy barátnőd irigy rád. De az okokat nézd. Nem azért irigy mert tőled sajnálja, hanem a saját elbaltázott életét juttatod eszébe. Tarts ki mellette! Tudom, hogy nem egyszerű. Barátnőd nemigen fog téged keresni, ne várd, hogy ugyanolyan sokszor felhívjon (lehet, hogy nincs pénze telefonálni, vagy csak simán van rossz kedve és nem akar másokat is lehúzni vele), te mégis gyakran keresd. Csináljatok lightos közös programokat (olyat ami nem költséges, pl. közös teázás, hogy a pénz véletlenül se legyen probléma) idézzétek fel együtt a múltat, menjetek el olyan helyszínekre, ami a régi csodás barátságra emlékeztet: akár egy lépcső, tópart ahol annak idején elsírtátok egymásnak a bánatotokat, vagy megosztottátok az örömötöket. Mondd el barátnődnek, hogy nincs még elkésve az életben semmivel. Próbáld meg segíteni abban, hogy megtalálja a saját útját. Esetleg javasolj másik iskolát, vagy munkahelyet. Ha kitartó vagy előbb-utóbb megnyílik újra előtted. Ne mondjatok le egymásról!!!
2010. jan. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az ilyen barátot el kell engedni. A fiatalkori barátságoknál gyakran okoz problémát,hogy akivel anno mindenben egyetértettél annyira másképpen alakul az életetek és az értékrendetek,hogy szinte már semmi közös nem marad a végér. Ezt a legtöbb barátság nem bírja ki. Az emberek sajnos hajlamosak elfelejteni,hogy attól,hogy nekik "A" a fontos,attól még lehet tisztelni azt is,hogy a másiknak meg "X" a fontos és "A"érték nem érdekli. Nekem általánosban meg gimiben 3 barátnőm volt,minden örömömet és bánatomat megosztottam velük. Közben mi is felnőttünk egyetemre/főiskolára mentünk, volt aki nem ment,aztán elkezdtünk dolgozni. Most mi 4-en annyira különbözünk,hogy az félelmetes:) De ettől függetlenűl jóban vagyunk,csak már más minőségben. Van akivel évente 1-2 alkalommal találkozok,van akivel 2 havonta,de olyan is van,akivel szinte naponta,pedig vele a legkülönbözőbb az értékrendünk. El kell tudni fogadni,hogy megváltoznak az emberek és örülni annak,hogy a másik úgy boldog ahogy. Te elfogadtad a barátnőd, ő vizsont nem tud,mert féltékeny és irigy,valószínű boldogtalan is a fiú mellett. El kell engedned,mert csak téged bántana tovább a dolog.Sajnos nem tudod saját magától megmenteni.
2010. jan. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hasonló velem is történt. Van egy barátnőm már elég régen. Sokat összejártunk. Amikor megismerkedtünk, ő már férjnél volt. Igazából nem éltek rosszul, de nagyon jól sem. Mondjuk középszinten. Tehát napi gondjaik nem voltak. Én pedig egy elég jó családból származom. Na mindegy, jóba lettünk, megismertem és megszerettem a férjét. Aztán amikor megismertem a férjem, őt is bemutattam, és nagyon jól kijött velük, sokat eljártunk így 4-en. Soha nem volt beszéd téma a pénz, vagy az, hogy kinek mennyi van. Aztán a barátnőm elvált a férjétől, és jött egy új. Az új srácról pár hónap után kiderült, hogy rettenetesen irigy. Nem csak rám, mindenkire akinek több van, mint nekik. Hozzáteszem neki is lehetne, mert olyan keresete volt, hogy abból két családot is fent lehetne tartani, csak ő nem félrerakosgatta, hanem felélte. Szóval nem nyíltan volt irigy, hanem megjegyzésekből vettük észre. Mindig mindent lefikázott, csak az volt a jó, amit ő vett, ő csinált. És láttam is rajta, hogy utálja a gazdagabb réteget. Aztán szép lassan a barátnőmön is kezdtem látni, hogy ilyenné kedz ő is válni. Egyre többször a fejemhez vágta, hogy apukám milyen sokat adott, és hogy milyen könnyű nekünk. Igaz, az életkezdésben sokat segített apu, de utána mindenért a férjemmel dolgoztunk meg ketten, és nem álom fizetésből. Sőt volt egy olyan évünk, amikor bizonyos okok miatt lejött 50 ezer a fizunkból havonta, és még ígyis kijöttünk valahogy. Soha nem kértünk senkitől. Csak nem éltünk nagylábon, meghúztuk a nadrágszíjat. Szóval észrevettem, hogy irigy rám. Aztán szép lassan igyekeztem leépíteni a barátságot, mert én nem tudok egy olyan baráti viszonyt elképzelni, ahol az egy barátnőm irigy rám. Az már nem barátság. Bár én azt sem gondoltam, hogy egy pasi így meg tud valakit változtatni.
2010. jan. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne , nem kell lemondani egy barátságról sem szerintem . Mivel ti jobban álltok esetleg tudsz neki segíteni pl : munkát keresni , ami jobban fizet . Van barátnőm aki úgy segít egy barátnőjének , hogy ruhákat visz neki ( ami neki már nem kell , vagy olcsón hozzájutott ) , nem tudom mennyire áll rosszul a baránőd , de apró figyelmességekkel is sokat tehetsz érte . Nem csak anyagi értelemben gondolom .
2010. jan. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyen velem is megtörtént...

volt egy barátnőm, akivel egy utcában laktunk, együtt nőttünk fel, közös nyaralások, aztán egyszer csak valami lett...

a dolgok úgy alakultak, hogy nekem 2év együttjárás után megkérték a kezem, közös lakás, esküvő, majd baba!

a lánykérést, mikor újságoltam neki hatalmas nagy örömmel azt kérdezte tőlem, hogy biztosan ezt akarom-e, mert SZERINTE nem hozzám való a srác (anyumék és a család imádta, és imádja a mai napig)!

ez hatalmas pofon volt nekem, azt hittem, majd ő is ennyire fog örülni, mint én!

aztán ugye a lakás, ő meg otthon lakott még (ami szerintem egy akkor 21-22évesnél tök normális dolog).

pár hónap eltéréssel jöttünk össze a párjainkkal, csak az én párom idősebb volt, mint az övé!

szóval közös lakás, elhívtam, hogy azért csak próbáljuk meg rendezni ezt a dolgot, mert én nagyon szerettem volna, hogy minden olyan, mint régen...

eljött, de csak úgy, hogy nem volt itthon a párom...

ez volt a 2.pofon...

aztán jött a 3., hogy mert milyen kicsi a ház (60nm-es, kertes ház, 4éve épült)...

itt már betelt a pohár, nem kerestem, aztán úgy alakult a dolog, hogy közelebb hozott minket az élet...

ekkor jött az esküvőm, amin az egyik kedves barátom megkérdezte, hogy az illető ilyen nagyon férjhez akarna-e már menni, mert (az ő szavaival élve) sütött róla a féltékenység! /ekkor náluk még se eljegyzés, se lagzi/

aztán jött a babám...

ekkor vallotta be, hogy rettentő irigy rám, hogy nekem már van férj, lakás, most baba...

megértettem, hogy ő is erre vágyna, de azt nem tudtam elfogadni, hogy miért így reagált a dolgokra!!!!

aztán jött a telefon, férjhez megy, mert jön a bébi...

és nálam jött a szánalom érzés, hogy szegény csak így érte el, hogy elvegyék....

azóta is beszélgetünk, de csak általános dolgokról beszélgetünk, lehet, hogy az én naivságom de én még reménykedek....

2010. jan. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Végig olvastam a kérdést és a válaszokat is.Én azt vettem észre,ha megváltoznak az életkörülmények:akár új iskola,munkahely,vagy gyerek születik;akkor a barátságok ezt nem bírják ki.Hirtelen más lesz az érdeklődési kör,máshogy telnek a napjaitok.

Pl.:ha valakinek gyereke születik,neki az lesz az első,nem a barátság.Ez is egyfajta eltávolodáshoz vezet.

Nyugodtan meg lehet cáfolni,lehet rosszul gondolom.

2010. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

lehet a bnőd irígy, amit sokan írnak

és te őrá??

segítessz az anyagi helyzetén, adsz olyanokat, amire szüksége van, vagy irígy vagy?

érezheti, hogy érte élsz és együtt jóban rosszban?

és ha fordulna a szitu?

tőle mit látnál? és magadban?

mi is így voltunk a volt párommal

nekem anyagi csőd, őt felveti a pénz

de minden egyes dolgot megvett, amire vágytam!!!

soha nem állt köztünk a pénz

neked azt kell eldöntened szereted e őt

ha igen, semmi nem állhat az ő útjába sem!!

2010. jan. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ezzel a segítséggel azért csínnyán bánnék. Mármint anyagilag. Segítenék mindenben lelkileg, de én soha nem engedném, hogy a baráti kapcsolataimba beleférkőzzön a pénz. Tehát soha nem adok kölcsön barátnak, és soha nem is kérek baráttól. Abból csak a baj van. Másban mindenben segítek.
2010. jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
amelyik nőt nem segítik anyagilag, az azt fogja hinni, hogy nem kell komolyabban a pasinak, és ebbe nem is fogja magát beleélni és az okosabbnak nyitva is marad a szeme
2010. febr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!