Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól teszem? Szétköltözés...

Jól teszem? Szétköltözés tesómtól.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

októberben meghalt anyukám, a 39 éves tesómmal együtt maradtunk. Tesóm fizetésének fele hitelekre megy el, amiket mindenféle hülyeségekre vett föl, és még most jön a számla az újabb törlesztőről, amit egy nőnek írt alá, de a nő átverte, tesómnak kell kezesként fizetnie helyette. Én 2 egyetemet végzek egyszerre nappalin, éjszaka meg dolgozom, nagyon fáradt vagyok. Sokszor ha hazajövök, rumli van, akárhogy próbálom utolérni magamat, mindig van mit csinálni, sokszor tesóm után kell elvégeznem a dolgokat, bár ő is segít. Sokat vitázunk. Mondtam neki, h költözzünk külön, hátha úgy mindkettőnknek jobb lesz, igaz, önző dolog-e vagy sem, az biztos, h nekem vmennyivel jobb lesz, legalábbis lelkileg nem rokkanok bele a dolgokba (a sok meló itthon, munkaheyen, a viták). Viszont ő azt mondja, h sz'rban hagyom, mert a törlesztői miatt hogy fog megélni. (eddig nagyrészt az én fizumból fizettünk mindent). De 40 évesen már megállhatna alábán...nagy önzőség ez részemről? vagy jobb, ha különmegyünk? 1ébként 20 éves lány vagyok.Köszi a válaszokat előre is!


2010. jan. 29. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Neki kellene Téged segítenie, nem fordítva! Költözz!!!!
2010. jan. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lenne önző dolog ha elköltöznél onnan! Tényleg neki kéne segítened téged. Nem szabad ennyi mindent magadra vállalni! Hiszen idegileg ki fogsz készülni. :S Álljon végre ő is a saját lábára! 21/L

2010. jan. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Várom a továbbiakat! Amúgy, akit megkérdeztem eddig, mindenki hasonlóan reagált: költözzek el...csak mégis féletem persze, h nem tud majd megélni...
2010. jan. 29. 18:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én tesóm is kb a nyakunkon élt, hiába próbáltunk vele beszélni, még csak nem is figyelt!! Kiadtuk neki az ukászt, elköltözött. Hatalmas megkönnyebbülés, lelkileg és anyagilag is. Mindenképp költözz! Biztos vannak más egyetemista lányok, akik albérletben laknak, és össze tudnál velük költözni. Könnyebb lenne azért, ha nem mindent neked kéne csinálni és össze tudnátok dolgozni. Ha más nem, hát annyival, hogy felezitek a lakbért és a rezsit :)

(mielőtt lehordanátok, hogy kiraktuk híd alá a tesómat: van hova költöznie, és pénze is van, vígan elél..)

2010. jan. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gondolom, van saját fizetése is.
2010. jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van, 100000t keres, éjszaka dolgozik ő is, el tudna menni még 4 órát dolgozni. De félek, h ebből a pénzből nem fog tudni megélni.Per pillanat nincs hova mennie, a fizuja fele pedig ugye kölcsönökre megy el. Ez az egyetlen tényező, ami miatt félek egyedül hagyni, h nem fog tudni megélni...meg ezzel próbál hatni a lelkemre, de tudom, ha együtt maradunk, ideig-óráig jó lesz, aztán ugyanezek a gondok felmerülnek majd. És persze meddig álljak még mellette? amíg le nem telik a törlesztője? hány év az még? úgy érzem 20 évesen meg tudok/meg kell állnom a saját lábamon, 40 évesen neki meg pláne, a hülyeségeinek a következményeit meg viselje ő. Igaz, mondtam neki, ha szét is megyünk, segítem, ha tudom, de erre ő azt felelte, h ha szétmegyünk, nem akarja velem tartani kapcsolatot, ill. h ő nem fog keresni engem...köszönöm még1szer a válaszokat, segítenek a végleges döntésben.
2010. jan. 29. 19:18
 7/8 anonim ***** válasza:

ez meg undorító érzelmi zsarolás!

ha nem adod a pénzed, akkor te sem kellesz??? hát hol ez az ember???

nyugodtan hagyd ott. ha 40évesen is itt tart, akkor nem tudom sajnálni. nem kenyérre kellett neki a hitel, gondolom....


inkább legyél büszke magadra, h ilyen ügyes vagy 20 évesen. a tesód meg szégyellheti magát, h rajtad akar élősködni.

2010. jan. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hagyd ott, hiába a testvéred, az ilyen rokont messziről el kell kerülni.:S
2010. jan. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!