Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pofám leszakad! Anyámat...

A pofám leszakad! Anyámat hibáztatják mert a tesómtól egy nemtörödöm, akoholista k-lett. Hogyan tegyem helyre őket?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak,mikor még kicsik voltunk. Apám nem fizetett gyerektartást,anya minden féle segítség nélkül nevelt fel. Tesómmal mindig is több gond volt mint velem. Ő lógott az iskolából,lopott anyámtól,ki hisztizett magának dolgokat még akkor is ha tudta h épp csak kajára van pénz,meg még egy csomó ilyen dolog.

Még mindketten itthon lakunk,én dolgozok tesóm meg gyesen van. 2 éves a kisfia az apja nem kiváncsi rá. Itthon sem csinál tesóm semmit,még egy poharat sem tesz arrébb,mert a gyerektől nem tud. meg mindig eljár buliba,sokszor még hétköznap is lelép kocsmázni. Anyukámmal csak azt vesszük észre h sír a gyerek,és mikor bemegyünk a szobájukba látjukh tesóm nincs sehol. Ilyenkor a telója persze mindig lemerül és nem tudjuk felhívni se h hol van,vagy mi van. Meg olyan dolgokat hallunk róla vissza ismerösöktől meg már idegenek is mondták h buliba egy pohár piáért le.szopja az embert,meg mindig tök részegen jön haza,akkor nem engedjük h a gyerekkel foglalkozzon. Se anyukám,se én nem tudunk sokszor rendesen piheni,mert mindig mi vigyázunk a gyerekre,vagy mert idegeskedni kell h mi van a tesómmal.Már kirúgással is fenyegettek a munkahelyen engem is és anyám is mert volt h nem jött haza tesóm buli után és egyikünk még dolgozott és nem hagyhattuk itthon a gyereket egyedül.

Most anya kötelezte tesómat h járjon el pszichológushoz,mert azt mondta h azért ilyen mert szülés utáni depressziója van-mármint ezt a tesóm mondta,mikor anya mondta h leveszi róla kezét és költözzön el. Szóval most jár dokihoz,akivel arra a következtetésre jutottak h anyám hibája h ilyen ember lett a tesómból! Ezt tesóm nem tudom miért de apánknak és a nagymamánknak is elmondta,akik anyukámat hibáztatják h milyen lányt nevelt a tesómból.

Érdekes én ugyanugy lettem nevelve és mégse vagyok oylan mint ő.

Nagyon bánt h tesóm most isteníti apánkat(aki mikor kicsik voltunk orrba szájba vert minket,ezért is vált el tőle anya),és hibáztatják anyát,aki egy csomót dolgozott és foglalkozott velünk. Erre meg ez a hála a tesómtól?


2011. ápr. 26. 19:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a pszichológusnak vagy előadott egy saját verziót, vagy egyszerűen nektek hazudott arról, hogy mit mondott a pszichológus.

Amúgy tereli a saját felelősségét másra, egyértelmű. Anyukádnak meg igaza van, bár én még egy gyermekelhelyezési pert is fontolóra vennék.

2011. ápr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlen 2 éves..

Én is jogi útra terelném a dolgot.

2011. ápr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Én nem tudom h ott mit mondhatott,vagy h hazudott e. de most az apánkat aki mikor kicsik voltunk mindig vert istenként kezeli,anyámat meg hibáztatja h az egász az ő hibája. Szerinte anyám nem tett mindent h neki egészséges gyerekora lehessen.


Most el akar költözni apánkhoz,aki a mamánknak lakik.

Anya csak azért nem szeretné,mert nem akarja h vigye oda a picit is. Apám is a mai napig iszik. lepasszolnák a gyereket a mamámnak,és ők meg tuti együtt vedelnének vhol. mamám meg annak örül ahol keresztbe tud tenni anyámnak,sose szólna h ő vigyáz a tesóm gyerekére.

Anya mondta tesómnakh menjen de a gyereket nem viheti,v hogy majd megoldjuk én és ő melo mellett a dolgokat. de tesóm már gyerekrablásról beszél,meg h ő szülte. Akkor eddig miért nem foglalkozott vele? beszélni se lehet vele,mert nem hallgat meg senkit. Ha vki neki áll beszélni vele,fogja magá tés bezárkozik a szobába

2011. ápr. 26. 19:22
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
de hogy lehet bizonyítani egy ilyen peren a dolgokat? egyébként nagyon undorító r.banc tesód lehet. pfejj. nem tudom mit csinálnék. de tényleg valahogy meg kéne menteni a gyereket, és elzavarni jó messzire
2011. ápr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%

A pszichológust nem lehet átverni. Legalábbis egy átleg ember képtelen rá.

Nyilván a tesódat valami sérelem érte a családban, főleg anyukád részéről, így valamilyen szinten valóban ő lehet az oka a viselkedésének. Ez nem azt jelenti, hogy rossz anya, vagy rosszul nevelt volna bármelyikőtöket. A tesót ezt érzi, neki ez a valóság. Kérjen anyukád közös beszélgetést a pszichológussal és a tesóddal, hogy sikerüljön kideríteni, mi lehet a probléma gyökere.

2011. ápr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
tesót kidobni, gyerek feletti gyámságtól lemondatni...gyámügy segít nektek
2011. ápr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ezen gondolkodok már jó ideje h milyen sérelem érhette a tesómat anyám részéről? Ugyanúgy foglalkozott velem is meg vele is,és belőlem mégse lett az ami belőle.

Sőt ő még több mindent is megkapott mint én,és mopst van képe anyámat hibáztatni! Annyira idegesít

2011. ápr. 26. 19:25
 8/22 anonim ***** válasza:
82%
ugyan ez volt nálunk csak itt apám ledobta az anyámat a lépcsőn mondván új feleséget akar, mire a doki azt mondta anyámnak bocsásson meg a férjének!!! Egyszerű amúgy a szitu, a lány ne kapjon semmilyen pénzt csak a gyerekre költsetek de azt ne adjátok oda a tesónak és ha továbbra is mindenki csak panaszkodik hogy mit nevelt anyád belőle,meg isteníti apucit továbbra is akkor ki kell rakni apucinak hogy nesze a tied mutasd be te a tudományodat.Éljenek egymásnak boldogan ha annyira szeretik egymást
2011. ápr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
persze fel lehet tesót jelenteni meg ilyenek és ha legközelebb egyedül hagyja a gyereket feljelentést kell tenni hogy egyedül hagyta a gyereket, ezt sokszor meg kell tenni mert jegyzőkönyvbe veszik és ezt akkor majd a bíróságon fel tudjátok használni, ott egyébként majd egy pártatlan idegen pszichológus véleményét kell majd kérni.
2011. ápr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%

Lehet, hogy féltékeny volt, mert ő úgy érezte, hogy kevesebb figyelmet kapott, mint te.

Tudod nekem is kellett járnom pszichiáterhez -mondjuk egészen más miatt- és nálam is ez jött ki. Keveselltem anyám figyelmét és szeretetét. Hiába bizonygatták a családtagok, hogy valójában én voltam a kis kedvenc, én nem így éreztem.

A probléma megoldásában csak egy hármas beszélgetés segíthet.

2011. ápr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!