Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi a maximum...

Szerintetek mennyi a maximum korkülönbség, ami nem okoz problémát a kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mennyivel lehet idősebb a pasi, ami még emészthető lehet, nem okoz generációs problémát,...stb? Tudom, hogy semmire nincs szabály és minden példára van egy ellenpélda, de kíváncsi vagyok az érveitekre? 20 éves korkülönbség a pasi javára? Ez már túl sok, vállalhatatlan?

2014. nov. 29. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, van ahol 10-15 év sem probléma, van ahol 5 is.

Példának kedvéért a sógornőm férje 10 évvel idősebb és náluk jobban összeillő párt még nem nagyon láttam, nagyon jól megvannak. De ennek egyik oka pl., hogy a sógornőm koraérett típusú, a férje pedig a korához képest gyerekes, így nagyjából egy szinten 'mozognak' a korkülönbség ellenére is.


Máshol meg mondjuk van egy 25 éves nő, meg egy 30 éves elvált, 2 gyerekes férfi, és nem jönnek ki, mert annyira eltérő életszakaszban vannak.


Nekem speciel személy szerint már a 10 is sok lenne bőven, a 20 meg olyan, hogy nem is tekintek olyan szemmel az ennyivel idősebb férfiakra, de kinek mi.

2014. nov. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Én azt gondolom h ami még belefér az max 10 év talán még plusz egy év de az már nagyon max. Persze ki miben nő fel és mit lát a környezetében. Van akinek az 5 év a max, de ez nyilván változó. A 20 év különbség esetén már majdhogynem olyan miNtha a pasi a lányával járna.. Egyáltalán nem egészséges
2014. nov. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A rokonságban van egy 30 éves nő, aki 34 évvel idősebb pasival van, kb. 12 éve, gyerekük is van, jól megvannak... Azt hozzá kell tenni, hogy a pasi jó anyagi körülményeket biztosít, ami fontos lehet, de borzasztó nagy a különbség..
2014. nov. 29. 21:03
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
3 Elképzelhetetlen számomra ez.
2014. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
10-nél több már gondokat okozhat, ha idősebbek lesznek. Egy 60 éves nő még fiatal, de a 70 éves férfi már nem. Ha ez még 20 év, akkor különösen.
2014. nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Az első megfogalmazta a lényeget. A lényeg, hogy egy életszakaszban legyenek. Valaki 25 évesen jut el egy bizonyos életszakaszba, amibe mások 35 évesen jutnak el. 20 évet már azért nem javasolnék, mert ha a pasi javára van, akkor nagy valószínűséggel-nagyobb eséllyel-marad egyedül egy olyan életkorban, amikor még túl fiatal ahhoz, hogy a további életét egyedül eltöltse, de már nehezen talál magának párt, olyan párt, akivel ugyanúgy össze tudja kötni az életét. Ez alatt azt értem, hogy láttam már olyat, ahol 25 év volt a korkülönbség-rokonságban fordult elő-, a férj meghalt és a nő ott volt 50 évesen megözvegyülve, úgy, hogy 75 évesen halt meg a férj, ami elég szép kor. Szóval még szerencséje volt a nőnek, hogy eddig élt a férj. Szóval ott volt 50 évesen egyedül, de szerencséje volt, mikor pár év múlva kiheverte a dolgot, talált magának egy párt. De ő vele már nem költözött össze, nem kötötte úgy össze az életét. Lehet, hogy 50-55 évesen már máshogy fogok gondolkodni, de nem tudom elképzelni úgy a kapcsolatomat, hogy ne költöznék össze a párommal. Azért nem költöztek össze, mert mind a kettőjüknek megvolt a háza és egyik se akart onnan elköltözni a megszokott környezetből. Most 60 évesek, működik a kapcsolat, de közöttük azt hiszem egy év sincs. Szóval én azért mondom, hogy nem szerencsés ekkora korkülönbség-főleg a pasi javára-, mert a másik fél szinte biztos, hogy hamarabb egyedül marad, mintha egyidősek lennének. Nem törvényszerű, de azért lássuk be, 20 év korkülönbségnél erre nagyobb az esély.

Nálam még 10 év is sok lenne. Nővérem és párja között 14 év van, működik. Köztem és párom között majdnem 7 év. 10 éve működik.De előtte volt egy kapcsolatom, amiben 4 év volt a különbség, nem működött. Pontosan azért, mert nem egy életszakaszban voltunk. Én még akkor túl gyerekes voltam, a férfi meg koraérett kissé. Így már hatalmas volt a szakadék közöttünk.

2014. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vagyis, 30 éves nő, 64 éves pasival. Ráadásul 12 éves gyerekük van, akkor a nő szinte gyerek volt még, amikor megismerkedtek. Most itt a korkülönbség tényleg okozhat gondot már pár év múlva, ha még nem okoz. Egy 40 éves nő még mindig fiatal, és szép lehet, sőt akár tíz év múlva is, míg egy 74-84 éves emberen azért már látszik, hogy idős, és az igények is teljesen mások.
2014. nov. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem max 10 év, de személy szerint nekem már az is sok, én leginkább max a 3-4 évet szeretem. Azért azzal is számolni kell, hogy pl.: egy 40-es nő még ereje teljében van, adott esetben egy 60 éves férfinak meg már komolyabb egészségügyi gondjai is lehetnek. Persze ez fiatalon is előfordulhat de minél idősebb az ember, annál nagyobb a kockázat.
2014. nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szerintem, a férfi max 5 évvel legyen idősebb a nőnél, ill. a nő max. 2 évvel legyen idősebb a fiútól.

Lehet itt beszélni és érvelni,hogy van ilyen meg amolyan példa az életben de ezek mind csak kivételes esetek és sokszor nem hosszútávúak. Lehet it példákat előhozni,hogy de az én ismerősömék tízen éves kor különbséggel jól megértik egymást,mert az idősebb az későn érő a fiatalabb meg a korához képest komolyabb,stb.

Szerintem,mind ez nem elég,mert egy pár lehet,hogy ideig óráig meg értik egymást de ha és amikor elmennek , ha elmennek a baráti társaságukkal valahová, na ott már nem biztos ,hogy a "haverok,barátok mint korosztály meg értik vagy meg értetik magukat egy olyan párral ahol kettőjük közt tízen éves kor különbségek vannak.

2014. nov. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez kizárólag az adott pártól függ, nem mások véleményétől. :)
2014. nov. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!