Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Kiengednétek külföldre...

Szülők! Kiengednétek külföldre (Ausztria) a lányotokat (20) dolgozni, minimális nyelvtudással?

Figyelt kérdés

2014. dec. 3. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Teged nem engedtek :D
2014. dec. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Gyanús lenne, milyen munkát kaphatna így. És ha bajba kerül?
2014. dec. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem engedném. :)

De tekintve, hogy 20 évesről van szó... Nem nagyon lehet beleszólni.

2014. dec. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Szexmunkára vagy normál munkára? Nem írtad.
2014. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Gyári munka
2014. dec. 3. 20:48
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

20 évesen mióta kell neki engedély?


Egyébként én Németországban élőként mondom neked, hogy ha elvégez egy kb. 1 hónapos nyelvkurzust, be tud mutatkozni és megérti az alap dolgokat, már elmehet bébiszitternek (400-450 eurós alapon), ill. a gyárak többségébe is ottani munkaközvetítőn keresztül (kb. 1100 Eur). Ausztriában nem tudom mi a helyzet, de itt Németországban 2-3 hónap munka után már az állam állja a nyelvtanfolyamot, utána kellene érdeklődni, hogy ott hogy van, mert nagyon megéri elvégezni, saját pénzből meg nem olcsó. Szóval ha közben tanul, akkor 1-2 éven belül normális irodai munkája is lehet pl. (persze csak ha van valamilyen végzettsége is).

2014. dec. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

hm.. nem hiszem hogy engedélyt kérne, a véleményemet kérné ki.

Arra pedig elmondanám az aggályaimat

2014. dec. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Persze. Menjen csak. Abból tanul az ember a legtöbbet, ha jól megszopatják. A locsifecsire meg a hegyibeszédre nem vevők a mai fiatalok.
2014. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha van esélye nyelvtudás nélkül kijutni, akkor azt javaslom ragadja meg az alkalmat. Nem lehetetlen, ismerek olyat, akinek sikerült, de egyre nehezebb. Szóval hajrá, lehet, hogy vissza nem térő lehetőség. Ausztria egyébként nem a világ vége, én is itt élek. 23 évesen jöttem, egyedül. A szüleimet pedig nem kérdeztem, hogy jöhetek-e, csak tájékoztattam őket. Nincs beleszólásod. Támogatásra lenne inkább szüksége, mert nem lesz könnyű, de megéri :-)
2014. dec. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

19 vagyok én is kijöttem, még fősuli előtt, ismerkedek a munka világával, meg hogy milyen amikor én vezetem a háztartást és intézek mindent az életemben.

én aránylag jól beszéltem a nyelvet, ha nem teljesen idegen neki a nyelv akkor nem lesz baj, hamar bele lehet szokni. Ha szeretne menni miért ne :) Az amugy se a világ vége. BÁrmi izgalmas történhet vele, új emberek között, ami még a jövőjét is meghatározhatja.

2014. dec. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!