Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várják el tőlem, hogy...

Jogosan várják el tőlem, hogy a párom gyerekével úgy viselkedjek, mintha az anyja lennék?

Figyelt kérdés

Jól kijövünk a kislánnyal, most 6 éves. De inkább olyan ez a viszony közöttünk, mintha jó barátnőnk lennénk. Együtt játszunk, amikor mindkettőnknek kedve van, szoktunk beszélgetni, vagy elmenni ide-oda.

Ez tényleg nem elég? A párom exneje meg a párom anyukája azt vetik a szememre, hogy nem foglalkozom eleget a gyerekkel. Szerintük folyamatosan, vagyis 0-24-ben figyelnem kellene rá, amikor itt van nálunk, meg 20 percenként megölelni, megpuszilni, és egy lépést sem tenni nélküle.

Nekem viszont ez nem megy, én akkor is csinálom szépen az elintéznivalóimat, ha épp itt a kislány. Ugyanúgy főzök, vagy ha épp telefonálok, akkor elvárom tőle, hogy ő ne kotyogjon bele, hanem addig maradjon csendben. És tény, hogy én is, és a párom is, egyedül szoktuk hagyni a gyereket naponta 20-30 percre, szóval vannak "üresjáratok", amikor épp nem vele foglalkozunk. Nem hiszem, hogy egy hatéves gyereket tényleg non-stop szórakoztatni kell.

Ez tényleg nem elég, amit nyújtani tudok? Igazuk van, és folyamatosan a gyerekre kellene figyelnem, amikor nálunk van, meg mondjuk félóránként ölbe venni és puszilgatni?



2014. dec. 4. 11:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem te csinálod jól. Még ha a saját édesanyja lennél, akkor sem kéne többet tenned. Miért kéne egy 6 éves gyereket nonstop szórakoztatni? Ezt én sem értem. Szóval ne aggódj. Különben meg miért nem a párod foglalkozik vele többet, ha ez az elvárás? Végülis ő az édesapja.
2014. dec. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Anyuka, nagymami semmit nem csinal csak a 6 eves gyereket olelgeti egesz nap? Szerintem jol csinalod, ahogy csinalod. Apuka rakja rendbe a ket noszemelyt.
2014. dec. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem bőven elég,tudok példát ahol még ennyit sem foglalkozik egy "vendéganya" a gyerekkel.

Nem a te gyermeked,nem te szülted( érted mire gondolok,saját kislányod más helyzet),de az hogy non stop foglalkozz vele...szerintem nem kell,tedd a dolgod,ha épp ráérsz játsszatok,de egy 6 éves csak le tudja foglalni már magát,nem pici baba.

2014. dec. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Szerinterm csak nehezen fogadják el hogy így is jó a viszony köztetetk hogy te nem babusgatod annyit. És féltékenység is kiérezhető belőle, ezért próbálnak meg még jobba tukmálni hátha kiborul a bili és nem lesz olyan pink ködös az ottléte nektek.
2014. dec. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Kaptam egy "használati utasítást" az anyukájától, leírta hogy ő hogy csinálja, és ezt várja el tőlem is:


>>én állandóan vele vagyok monitorozom megölelem megpuszilom 20 percenként figyelek rá tudom mi érdekli milyen kérdések kavarognak benne mit szeret mit nem, nyugodtan beszélek vele akkor is ha ordít hisztis nálunk kevés és átlátható szabály van és azokat is megbeszéljük, ezeket betartja, dönthet az őt érintő kérdésekben<<


Jogos? Nekem ez nem megy (és egyébként a párom is hülyeségnek tartja a lerítak nagyrészét), én nem tudok és (bocsánat, hogy ezt írom, de) nem is akarok állandóan vele lenni, és bevonni sem szeretném minden őt érintő döntésbe (pl olyanokba, hogy elmenjünk-e bevásárolni vagy sem), és nem igazán szeretném minden alkalommal elmagyarázni a szabályok miértjét - többször elmondtuk, hogy azért nem eszünk a kanapén a tévé előtt, mert vigyázunk a bútorainkra, enni a konyhaasztalnál szoktunk. Ez nem elég? Minden egyes alkalommal el kellene magyaráznom?

2014. dec. 4. 11:53
 6/25 anonim ***** válasza:
90%

Kedves anyuka megfujtja ezt a gyereket. Gyerek nem jar iskolaba?

Ne hulyeskedj, irasbeli utasitot kaptal? Mit szol a kedves apuka mindehhez?

2014. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

Bocsnat, nem olvastam, hogy apuka is hulyesegnek gondolja mindezt.

Ez a gyerek nagyon hamar le fog lepni anyukatol, amint lehet. New Age modon neveli, de haszna nem lesz belole.

2014. dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem anyuka nem normális. Ha amit ő elvár tőled, teszi ő.

Egészségtelen.

2014. dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
Anyuka valóban nem 100-as.
2014. dec. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Szerintem sem, és nagyon dühít, hogy ezeket a baromságokat számonkéri rajtunk. A gyerek persze szenved attól, hogy nálunk nincsen fényesre nyalva a feneke, és amikor itt van, akkor gyakran sír, hogy hiényzik neki az anyukája. Értem én, hogy nehéz neki feldolgozni, hogy nálunk másképp működnek a dolgok, de én nem szeretnék az elveimből engedni. Nem fogom csak azért halálra kényeztetni a gyereket, mert az anyja is ezt teszi.

Jól gondolom, vagy pedig ezzel ártok a kislánynak? Engednem kellene az anyja hülyeségének?

2014. dec. 4. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!