Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számotokra nem ijesztő, mikor...

Számotokra nem ijesztő, mikor egy 1-2 éves gyerek már profin használja az okostelefonokat?

Figyelt kérdés
Tegnap délután láttam egy a kérdésben szereplő gyereket. Az egyik mobilszolgáltató boltjában ki volt rakva egy mintatelefon, amit pont elért, odament hozzá, és tudta, hogyan kell kezelni. Nem nevezném magam öregnek, még csak a 20-as éveim elején vagyok, de ezen teljesen ledöbbentem. Úgy használta, mint akármelyik más felnőtt ember.
2014. dec. 6. 14:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Nem mondanám ijesztőnek, de nagyon megdöbbentő. Az én lányom is tudja használni, pedig nekem nincs, nem látja, hogyan kell pl képeket nézni.
2014. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Erre mondják, hogy gyerekjáték használni.
2014. dec. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Az unokáim előbb használták, mint a feleségem.
2014. dec. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%

Én 15 éves ként mondom azt hogy inkább eleserítő..

Sajnos nekem is az életem részévé vált..

Bár én nem nagyon játszom rajta de a facebookon képes vagyok órákig rajta lenni..

2014. dec. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Egy kisgyerek könnyen tanul. Magamon is észrevettem, hogy az ilyesmire könnyű rájönni egy kis kísérletezés után.
2014. dec. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem alapvetően nem ijesztő, a gyerekek könnyen tanulnak, sajátítanak el készségeket, elég ha 1-2x látják valakitől. Inkább azt mondanám ijesztőnek, amikor kisiskolás gyerekek új ájfónnal rohangálnak.

Az, hogy egy 1-2 éves gyerek látta és tudja használni egy más kérdés. A sógornőm kisfia (1,5 éves) is kioldja, benyomja a videókat, és 20 évvel ezelőtti rajzfilmet néz rajta. Mindezt úgy, hogy előtte 2x nézték meg vele a telefonon! Onnantól kezdve magától is meg tudta csinálni.

2014. dec. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
48%

"Úgy használta, mint akármelyik más felnőtt ember."


Talán olvasni is tud? :)

2014. dec. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

Olyan 1-2 évest még nem láttam, aki profin tudja használni, vagy is tudja mi mire jó. Olyat igen, aki eltudta indítani magának a kedvenc játékát pl.

Nem tartom ijesztőnek, haladni kell a korral. A mai gyerekek ebbe születtek bele, amikor mi voltunk gyerekek még talán hírből sem volt tábla, ma már mindkét 6-8 éves unokaöcsémnek van és talán profibbak benne, mint én. Ilyen a világ, haladni kell a korral.

Számomra inkább az az elkeserítő, hogy a szülők nagy részének egyszerűbb leültetni a gyereket az okos telefon, vagy tábla elé játszani, mint lefoglalni őt valami értelmes programmal.

2014. dec. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%
Miért lenne elkeserítő, kedves tizenöt éves delikvens? Ez önmagában még semmit sem jelent, csak azt, hogy egy kisgyerek milyen gyorsan képes tanulni. Amíg meg nem hülyeségekre használja az ember az elektronikai berendezéseket, semmi szörnyű nincs benne.
2014. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tervezik a szoftvert hogy egy 2éves is tudja kezelni. Ez a lényege a dolognak. Nem nehezebb böködni szines képekre mint egy mesekönyvet lapozni. Ilyen a világ, ebben nőnek fel.
2014. dec. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!