Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számotokra nem ijesztő, mikor...

Számotokra nem ijesztő, mikor egy 1-2 éves gyerek már profin használja az okostelefonokat?

Figyelt kérdés
Tegnap délután láttam egy a kérdésben szereplő gyereket. Az egyik mobilszolgáltató boltjában ki volt rakva egy mintatelefon, amit pont elért, odament hozzá, és tudta, hogyan kell kezelni. Nem nevezném magam öregnek, még csak a 20-as éveim elején vagyok, de ezen teljesen ledöbbentem. Úgy használta, mint akármelyik más felnőtt ember.
2014. dec. 6. 14:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
94%
30 éve ugyanekkora döbbenet volt, hogy totyisként tudtam kezelni a rádiósmagnót.
2014. dec. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
32%
Nekem nem ijesztő, de ha gyerekem lesz nem fogom okostelefon, tablet közelébe engedni, ameddig csak lehet, láttam erre pozitív példákat. Kisgyerekkorban hatalmas tudást át lehet adni a gyereknek, az okostelefonos játék bárkinek könnyen megtanulható, addig tartom tőle távol a gyereket, ameddig lehet, szerintem ez max. 8-10 éves korig lehetséges, addig pedig mese, játék, koncert, stb. Aztán ha már muszáj fél nap alatt megtanulja majd használni.
2014. dec. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem a problémád én is 20-n éves vagyok és számomra nincs benne semmi meglepő. Az unokatesóm 8 évesen profin tabletezik.


Ez mér baj ?

2014. dec. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, sehol nem írtam, hogy baj, de ha találsz erre utaló dolgot, akkor írd már le nekem, hagy legyek tudatában a gondolataimnak... :)


Mivel nincs kistesóm, se kisgyerek a családomban, sem az ismerősi körömben, ezért nem vagyok hozzászokva a látványhoz. Nem az volt a furcsa, hogy kezelte, hanem tudta, mit kell megnyomnia ahhoz, megjelenjen a képernyő, merre kell húznia az ujját és néhány programot el is indított magától, amit aztán be is zárt, bár az utóbbi nem tudom, mennyire volt tudatos. Persze, tisztában vagyok azzal, hogy haladni kell a korral, és ezek a korú gyerekek már beleszületnek az újabbnál újabb technikai vívmányok világába, nem is ezt kifogásolom, sőt, semmit nem kifogásolok. Még azt sem, ha iskoláskorú gyerekek rohangálnak okostelefonnal, amíg, ahogy az egyik válaszoló írta, nem hülyeségre használják.

2014. dec. 6. 16:20
 15/25 anonim ***** válasza:
43%

"Mivel nincs kistesóm, se kisgyerek a családomban, sem az ismerősi körömben, ezért nem vagyok hozzászokva a látványhoz"


Annyi is elég ha kimész néha az emberek közé és láthatsz ilyet.

2014. dec. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
14%
Nem az okostelefonkezeléssel van a baj, hanem azzal, hogy ez nem egy szint. 1,5 évesen eljátszik a tablettel, de 7 ( 15 ) évesen képtelen megtanulni helyesírni, az egyszeregyről nem is beszélve. Az még az érettséginél sem megy. Néha olvassatok bele a házi-feladat kérdésekbe is, itt a gyk-n. Az már sok szülőnek sem megy, így nem is tudja segíteni a gyereket.
2014. dec. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
94%

Én két évesen profin kezeltem a videomagnót. Be se kellett a szülőknek jönniük, én már kapcsoltam be a tv-t, nyomtam be a kazettát előretekertem és mehetett a mese. Akkor azon volt mindenki berogyva, hogy hogyan tudom ezt egyedül.


Akkor az volt a modern technika, most az okos telefon. A gyerek meg mindent megtanul, amit lát. Ebbe születik, nem nagyobb felfedezés, mint egy alma.

2014. dec. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

57%-os, kattanj már le rólam, nincs jobb dolgod szombat este, hogy a másikat piszkáld? Kinek nincs élete? :))) Nem tudom, te mit csinálsz, hol tanulsz, hold dolgozol, de én egyetemre járok, ami azt jelenti, délelőtt megyek iskolába, este jövök haza, szóval nem nagyon találkozom kisgyerekes családokkal.


A többieknek:

Abban igazatok van, hogy gyerekként meg mi bűvöltük úgy az akkori kütyüket, mint most a kisgyerekeket azok modernebb kiadását, de ez akkor fel sem tűnt.

2014. dec. 6. 17:18
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

"57%-os, kattanj már le rólam, nincs jobb dolgod szombat este, hogy a másikat piszkáld? Kinek nincs élete? :))) Nem tudom, te mit csinálsz, hol tanulsz, hold dolgozol, de én egyetemre járok, ami azt jelenti, délelőtt megyek iskolába, este jövök haza, szóval nem nagyon találkozom kisgyerekes családokkal. "


Te teszel fel olyan kérdést ami az emberek 95%-ának evidens szóval ne csodálkozz az irónián.

2014. dec. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
92%
2 éves az unokám és igen,tényleg profin kezeli a tabletet! Bekapcsolás,képernyőzár kioldása,alkalmazás előhívása és a Pou összes variációja:)Párszor kellett csak látnia és már le is utánozta! Pontosan ezért tanul meg egy kisgyerek viszonylag rövid időn belül beszélni,megtenni önállóan dolgokat!Nincs ebben semmi ijesztő,főleg azért,mert ebben a korban még nem lesz függő, a szerteágazó érdeklődése miatt! Később kb.5-6 éves korban kell jól eldugni előle ezeket a kütyüket!
2014. dec. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!