Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok és nem engedik...

16 éves vagyok és nem engedik hogy legyen barátom, ő 22 éves. Hozzá akarok költözni. Mi lehet ennek a következménye. Hazavihet a rendőr?

Figyelt kérdés
2014. dec. 7. 10:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hazavihet.
2014. dec. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Haza, bizony
2014. dec. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Hazavihetnek igen.

Ki kell derítened, mi az oka annak, hogy nem engedik. Ha a kora, azon nem tudsz változtatni, de segíthet, ha a barátod találkozik a szüleiddel, beszélgetnek, akkor majd megismerik.

Ha a te viselkedéseddel van baj, akkor azon tudsz változtatni.

Ha a fiú viselkedésével van baj, akkor a szüleid valószínűleg nem véletlenül féltenek tőle.

Ők mit mondanak, mi a gond?

2014. dec. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
Téged haza, palidat meg be az őrsre..
2014. dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
hazavihetnek. 16 évesen szerintem ne akarj mástól függeni. A szüleidtől is bőven elég. Nem jó a kapcsolatotok, igaz?
2014. dec. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Figyelj, ez nem megoldás. Beszélgetni kellene velük. Bár, ha az első gondolatod, hogy elköltözöl a barátodhoz, akármennyi ideje is vagytok együtt, elég felelőtlen gondolat, szóval mindenre utal, csak érettségre nem.
2014. dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Nos, haza bizony. A zuleid meg lazan megtilthatjak, hogy baratod legyen. Amugy se ertem, mit akar egy felnott ferfi egy kislanytol.
2014. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

És ha a barátodhoz költözöl, ki fog eltartani? Tudod az étel, tisztálkodási szerek, víz, gáz, villany, nem olcsó dolgok... A barátod dolgozik, és szívesen eltart téged is? Vagy a szülei nyakára akarsz költözni? Mióta vagytok egyáltalán együtt? Mit fogsz csinálni, ha a barátoddal valami miatt szakítotok, mész az utcára?

Ha ennyire nagy lány akarsz lenni, előbb tanulj meg éretten, felelősségteljesen gondolkodni!

2014. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%

Én is hasonló helyzetbe voltam mint te. 16 évesen lett először barátom, ő 20 éves. Mindketten jótanulók vagyunk, ő egy illedelmes, kedves, rendes srác. Mikor megtudták hogy járunk apa egyből tiltani akart, anya is hasonlóképpen gondolkodott, de tudta ha nem engednek el vele néha pl sétálni, azzal nem sokra mennek. Szombatonként elengedtek vele, de kb 1,5 hónapig kellett tűrnöm az állandó szidásukat, hogy mekkora ribi lettem (semmit nem változtam és még mindig szűz vagyok). Aztán 3 hónap után szakítottunk, azóta pedig azért szidnak. A lényeg az, hogy hiába lehet akár a legrendesebb srác a barátod, az ilyen szülők akkor se fogják elfogadni. Esetleg tényleg próbáld megnyugtatni őket hogy rendes és normális (mármint ha tényleg így van) és boldog vagy vele, nem vinne bele semmi rosszba. Semmiképp se költözz el hozzá, a rendőrök egyből hazavinnének. De ha még így is tiltják, akkor próbálj vele suli után talizni, azt úgyse tudják megakadályozni, hiszen suliba mindennap mész. Remélem veled elfogadóbbak lesznek a szüleid, sok sikert!

16/l

2014. dec. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem lehet a kamasz kamasz? Neked az iskolában van a helyed. A szüleidnek igaza van, a pasid meg egy idióta ha el akarja cseszni az egész életedet. Mert ugye ez nem ate érdekeidről szól. A te érdeked az, hogy tanulj, és ez által normális életed legyen. Ebben a korban ez nem normális. Mielött még megköveznél elmondom, hogy én megtettem anit te itt szeretnél. Életem legrosszabb döntése volt. Olyan dolgokból maradtam ki emiatt, amiket rövid időn belül elkezdtem megbánni. És ez soha ne jön ám vissza, hidd el. Ő fogja fizetni a tanulmányaidat? Fogja biztosítani neked, hogy a korodhoz megfelelő teljesen normális szociális életet élhesd? Nem. A szüleidnek igaza van, ők valóban a te érdekeidet tartják szem előtt még ha te is ezt most nem látod. A barátod nem, mert akkor eszébe sem jutna ilyesmi. Normális élet. Ilyened nem lesz soha ha ezt megléped. Gondolkodj mielőtt cselekszel, hogy ki az aki a te javadat akarja, és ki az aki csak az önző akaratát érvényesíti. Neked a korosztályodból kéne ismerkedni, ennek is van oka, és gondolom nem egy minta polgár a palid ezért ilyenek a szüleid.
2014. dec. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!