Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdenétek ebben a helyzet...

Mit kezdenétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a helyzet, de megpróbálom röviden leírni.

Szóval: Pesten tanulok egyetemen, de 270 kmre lakom. Nem kaptam kollégiumot (szoc. helyzetem ellenére), így kénytelen vagyok albérletbe menni. eddig ok, egész olcsón találtam, tulképpen 4-5 ezerrel több, mint a koli. a probléma ott kezdődik, h a szüleim elváltak, és édesanyám összesen 100.000 ftból próbál eltartani 4ünket (3 gyerek + saját maga). apa ad ugyan egy kevés gyerektartást, de közel sem annyit, ami a végzésben meg van állapítva (40e ft a nyugdíja). Ezen kívül még vita tárgya az utazás is (5000 ft az út oda-vissza), anyum szeretné ha csak 2ketente járnék haza, én viszont nem szeretek pesten lenni... de anyum még abba a kompromisszumba sem akar belemenni, hogy 2x hazajövök egymás után, 1x meg nem. viszont a barátom itthon van (fél év és ő is pesten lesz, csak még gimis), és ő szeretne ha nem is minden hétvégén, de úgy ahogy én ajánlottam látni engem. kapok némi szociális támogatást, de még így is hiányzik 10-15ezer forint a megélhetésből.

kerestem diákmunkákat, de a brutális órarend miatt csak 1-2 napokra hébe hóba tudnék vállalni (nagyon kell tanulnom h jövőre felvegyenek a koliba). esetleg tud valaki olyan oldalt, ahol ilyen jellegű munkát kínálnak és folyamatosan frissül?

és végül a legnagyobb problémám: anyum kerek perec megmondta, hogy kérjem meg apát, adjon többet, vagy ha nem, akkor bírósághoz fordulunk és visszamenőleg kiperelünk belőle mindent. (én tudom h nem tud többet adni, ő maga alig tud megélni:S)mikor megmondtam, hogy nem kérhet arra h zsaroljam a saját édesapám azt mondta, úgy látja engem nem is érdekel, hogy ő hogy fogja előteremteni a pénzt, és ne számítsak akkor rá...

nos, ez a helyzet. segítséget várnék abban a kérdésben,

hogy mi lenne a helyes apummal szemben?

hogy tudnám megoldani h eleget tegyek a barátom és anyum kérésének is? (a barátom a legnagyobb vigaszom, nélküle nem tudnám csinálni).

illetve hogy hol találok ideiglenes diákmunka hírdetéseket? (a neten kerestem, össze vissza van, ezért érdekelne konkrét honlap).

ezen kívül bármilyen tanácsot szívesen fogadok.

elnézést a hosszért, és köszönöm mindenkinek, aki végigolvasta.


2010. febr. 1. 00:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én a minddiákot tudom ajánlani, www.minddiak.hu.

Nekem általuk sikerült munkát kapnom, én meg voltam velük elégedve.

2010. febr. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
de úgy is adnak munkát h mondjuk pl. szombat 8-16ig, nap végén fizetés és viszont látásra?
2010. febr. 1. 00:23
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Diák munkán elég rugalmasok, előre megmondod mikor érsz rá, és úgy kapod az órabért. Mi lenne ha a barátod is beszállna erre a pár hónapra néha az útiköltségedbe? Elvégre miatta járnál annyit haza :)
2010. febr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát olyan nincs, hogy nap végén fizetés, minden hónap 10-én utalnak bankszámlára.

Mondjuk akkor tudnak szombaton melót adni, ha a cég, amelyik megkeresi őket, erre tart igényt.

Dolgoztam egy napos melókat is, de nem hétvégén.

2010. febr. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

korrepetálni nem tudnál általános iskolásokat vmiből? Ott te osztod be az idődet, és elég jó órabért kérhetnél.

Eként nem feltétlen kell az átlagra gyúrni ha be akarsz kerülni a koliba. Járhatóbb út ha spanolsz a kolbizosokkal. Vagy évközben adj be jelentkezési lapot, hogy felkerülj a várólistára. Sokan megilyednek hogy milyen is egy koli és kiiratkoznak.

2010. febr. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A barátod nem tud felülni a vonatra és megnézni téged? Vagy az csak úgy jó, ha nem kerülsz pénzbe és a helyébe mégy? Megérthetné, hogy nem tudsz folyton haza mászkálni, mert sokba kerül.
2010. febr. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt: anyukádnak igaza van, te elvárod, hogy ő eltartson, fizesse a furikázásodat, amire fizikailag képtelen, de apukádtól derogál pénzt kérni neked, mert apukádnak sincs. Hát megcsinálni megtudott 3 gyereket, de eltartani nem tudja, igaz? Hiszen ezek szerint (bár direkt nem írtad) 20.000 Ft-nál többet tutira nem ad a 3 gyereke nevelésére!

Anyukád köteles telejsen egyedül előteremteni mindent? Mikor még 2 testvéredet is szeretné tisztességben felnevelni??? Ahogy téged is, hiszen egyetemre jutottál, amiért adjál hálát anyukádnak.


Tulajdonképpen anyukád azért fizessen neked még többet, hogy te tudjál találkozni a szerelmeddel, akinek annyira azért nem lehetsz fontos, ha neked kell MINDEN hétvégén hazautazni hozzá, pedig nincs rá pénzed, ez egyértelmű.


És ezt a tanulás-dumát se értem, ha az albérlet csak 5.000-el több, mint a koli, akkor miért hajtasz a kolira? Havi 2-3 óra korrepetálással, vagy 1 napi diákmunkával megkeresed a rávaló különbözetet. De ezt te tudod.


Szóval anyukádtól elvárni még több pénzt, hogy tudj találkozni a szerelmeddel: pofátlanság. Apukádtól nem kérni pénzt és elvárni anyukádtól, hogy mindent teljesen egyedül teremtsen elő neked: pofátlanság. Nem dolgozni és elvárni, hogy anyukád teljesen egyedül teremtsen elő mindent: pofátlanság. Szerelmed kedvéért havi 20.000-et kidobni az ablakon és nem keresni meg az árát: pofátlanság.

Mellesleg, ha nem utazol annyit, sokkal több időd marad diákmunkára és tanulásra és már meg is oldódott minden gondod!!!


Remélem, nem bántódsz meg az őszinte szavakért...

2010. febr. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem megsérteni akarlak, kérdező, de egy dolog nagyon megütötte a szememet: azt írod, hogy nem akarod apukádat zsarolni, ami valóban szép dolog, rendes tőled. De ugyanakkor anyukádat zsarolod! Tényleg úgy gondolod, hogy ez jól van így? Ahogy írtad, ő sem korlátlan összegből él és tart el három gyereket. Én is úgy látom, téged nem érdekel, hogy anyukád honnan teremtené elő a pénzt a te heti utazgatásodra a barátodhoz...
2010. febr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

Azért kíváncsi vagyok, milyen az a brutál órarend? Nekem is szar volt az előző félévben, össze-vissza voltak az óráim, mégis el tudtam menni dolgozni mellette. Igaz volt, hogy fél nyolckor elmentem otthonról reggel a suliba, és fél tízkor este értem haza. Tapasztalatom alapján azok nem dolgoznak az órarendre hivatkozva, akiknek problémát jelent a hosszú nap meg némi ingázás a munka kedvéért.

Mindenhol lehet kérni egyéni tanrendet, amennyiben megkapod, nem kell bejárnod órákra, csak zh-kat írni, referálni, beadandót elkészíteni. Így is lehet időt szakítani a munkára.

Ha pedig annyira hajtasz a jó jegyekért, akkor második félévtől ösztöndíjat is fogsz kapni, ezt is be kell tudni osztani.

A többieknek igaza van abban, hogy a barátod is mehetne hozzád Pestre, nem kéne elvárnia, hogy csak neked kerüljön pénzbe az utazás. Főleg úgy, hogy nem is a családod miatt mész haza, legalábbis én ezt vettem ki a szavaidból.

Állj a sarkadra, és tanuld meg ellátni magadat. Néha áldozatot is kell hozni azért, hogy a kívánságaid teljesüljenek.

2010. febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó azért az egyéni tanrend nem olyan egyszerű, nálunk például meg van adva, hogy csak az kérheti egyáltalán (és még nem is biztos, hogy megkapja) aki x sok kreditet megcsinált az utolsó két félévben, meg nagyon jó átlaga van, és legalább egy tárgyból kiemelkedő tehetséget kell mutatnia. Átlagos hallgató nem is kérheti, nem hogy megkapja.
2010. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!