Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek két év korkülömbsé...

Szerintetek két év korkülömbség kevés testvérek között?

Figyelt kérdés
Három gyereket szeretnék, úgy gondolom, hogy két év korkülönbség pont jó. Vagy rosszúl gondolom? Most vagyok az elsővel terhes.
2014. dec. 9. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont jó. Egyáltalán nem gondolod rosszul.
2014. dec. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó. Bár amíg kicsik fárasztó, de a gyerekek szempontjából nagyon jó.
2014. dec. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
A tesóm és köztem körülbelül ennyi a különbség. Anyukámat nagyon lefárasztotta a nevelésünk, illetve a mai napig gyűlöl engem a tesóm. A kezdeti testvérféltékenység nem múlott el.
2014. dec. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A testvérféltékenység nem a korkülönbségen múlik. Közöttünk 2,5 év van, és imádjuk egymást majdnem 30 éve (születésétől kezdve). Tény, kemény lehet több 3 év alattit nevelni egyszerre, de így legalább együtt nőnek fel, nem pedig egymás után.
2014. dec. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Azért mégis jó, hogy le lettem pontozva. Akkor leírom így: a nővéremnek nem volt jó, hogy hamar született huga. Nekem nem volt jó, mert nekem előbb lett cicim, mestruációm, stb…Én nem éltem meg versenyként, de ő igen. Nem jó a kis korkülönbség, mert az idősebb nem tudja megélni az elsőbbséget sok dologban, és leértékelődik az önbizalma. (Ezt főként a kamaszkorra, és ha elharapózott a harag, akkor a felnőttkorra is értem.) Gyerekként meg nem biztos, hogy felfogja, miért törődnek többet a kicsivel, vagy miért történik pár dolog úgy, ahogy. Nem a szülő hibája, hiszen egy kétéves még nagyon ösztönszerűen tud érezni.
2014. dec. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

köztem és a tesóm közt 2 év van. igazából sose voltunk jó testvérek mindig nyúztuk egymást. amióta én is felnőtt lettem(én 22 ő 24 éves) azóta szoktunk beszélgetni is egymással, amúgy csak egymás mellett éltünk. anyával is inkább mostanában szoktam komolyabb témákról beszélgetni.


szerintem nem számít a kor. persze ne egy generáció legyen köztük. a terved kisülhet jól is és úgy is mint nálunk volt. ez csak később fog kiderülni.

2014. dec. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Köztünk a bátyámmal napra pontosan 22 hónap van, tehát nincs is meg a teljes 2 év. De én nem érzek emiatt semmi "negatívumot". :)
2014. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Az pont jó akkor akár 6 évig is otthon prüntyöghetsz.
2014. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Jó, köztünk 20 hónap van a tesómmal. Tök jó volt. Én is így terveztem, h kis korkülönbséggel. De ez nagyon megváltozott.

A lányom 11 hónapos, sógornőm fia 21.

1. Imádom a lányom, de nem akarok újból terhes lenni. És 2 hónap múlva se fogok akarni. Nem a testem miatt, hanem az émelygés, gyomorégés, fáradtság miatt.

2. Látom, milyen pici még egy 21 hónapos - hát még baba ő is!!!! Perpill. úgy gondolom, h kegyetlenség egy ilyen picit magára hagyni, egy tesó születésével és most épp haragszom anyámra, amiért ezt tette velem. :)))

3. Én elsőnek is, és 2. gyereknek is lányt szeretnék... Az a rettegés, h fiam fog születni... A 2. gyereknél még erősebb. Mit csinálna szegény kislányom egy öccsel??? És én?


Lehet fura, de az én véleményem. Most úgy érzem, h a tesó kérdésen majd akkor fogok elgondolkodni, ha a kislányom szeretne.

2014. dec. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Az enyémek között 18 hónap van. Az eleje nagyon nehéz volt, viszont amióta ovisok és együtt játszanak, nagyon jó barátnők lettek. Nekem is sokkal könnyebb programot szervezni, mert hasonló a teherbírásuk és az érdeklődési körük.

Ha esős nap van, volt, hogy csak enni és pisilni jöttek ki a gyerekszobából, úgy elvoltak együtt.


Az, hogy valakik jó testvérek vagy sem, nem a korkülönbségen múlik.

2014. dec. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!