Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lakodalom, anyagiak, felháboro...

Lakodalom, anyagiak, felháborodott testvérek. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Kitűztük az esküvőnk dátumát a vőlegényemmel, és kérdezték a tesóim, akik már több éve házasok, hogy mennyibe fog fájni. Kb 100-an leszünk, nagyon maximum 1,5 milliót szánunk rá. És itt jött a gond: Mi az, hogy mi fizetjük, alapvető dolog lenne a szüleinknek, hogy ugyanúgy álljanak ehhez az lagzihoz is, mint az övékéhez. Mint elmondták, nekik kereken 0 forintba került, és ha nekik járt ennyi, akkor nekem miért nem? Mondtam nekik, hogy számomra ez nem probléma, szépen gyűjtögetjük a rávalót a vőlegényemmel. Amúgy se állnak már úgy anyagilag a szüleink, mint annak idején. Mind hiába, fortyognak a dühtől.

Mit kezdjek a helyzettel? Nem szeretném, ha nagy családi vita kerekedne belőle, pedig kitelik tőlük, hogy nem hagyják annyiban. Valahol mélyen rosszul esik, hogy minket nem támogatnak, de nem vagyok kiakadva rajta, mert tudom, hogy nem is tudnának annyira.


2013. szept. 26. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
beszéld meg a szüleiddel hogy azt mondják ő állják. a többi maradjon titokban.
2013. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

A szulok farkaval konnyu verni a csalant.


Amugy meg dobjanak be a tesok tobb penzt a tancba, ha ennyire "faj" nekik.

2013. szept. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

Én házasságpárti vagyok, de ilyenkor mindig elképedek, hogy emberek képesek másfél milliót gyűjtögetni csak azért, hogy összeházasodjanak. Ennyi pénzt kidobni a "semmire", nem értem.

lehet azzal jönni, hogy a menyasszonytánc visszahozza, de egyrészt nem hiszem, másrészt meg amíg össze nem gyűlik a pénz, addig nem házasodtok össze, meg addig is ilyen hülyeségre spórolni. Tényleg nem értem.

2013. szept. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Először is nem sok beleszólása van a testvéreknek abba, hogy egy szülő kifizeti-e az egyik testvér lakodalmát vagy sem. Mindenkinek szíve joga arra költeni a pénzét amire akarja, ebbe senki nem szólhat bele.

Másodszor nyilván nem rosszindulatból teszik ezt a szülők. Valószínűleg évekkel ezelőtt sokkal jobb anyagi helyzetben voltak mint most (nem mellesleg sajnos az ország nagyrésze így van ezzel!).

Harmadszor meg senki ne várja el a szüleitől, hogy fizesse a lagziját. Akkor se ha a testvérének esetleg álták, akkor se ha nem.

Ha ki lesznek akadva, hát legyenek. Az ő bajuk. Ám ha nem hagyják annyiba akkor azért az a minimum, hogy kiállszt a szüleid védelmére.

2013. szept. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Én egyszerűen nem értem ezt a lakodalmi mizériát! Ha valakinek annyi pénze van, hogy nem számít, akkor oké, de azért gyűjtögetni, hitelt felvenni, utolsó pénzeket rááldozni, hogy egy este eltapsoljunk pár milliót, nekem nonszensz.
2013. szept. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Valamelyest érthető, hogy ha egyik gyereknek kifizették a lagzit a másiknak nem, DE az ember az idő elteltével már másképp áll anyagilag. De inkább a szülőknek kellene bosszankodni, nem a tesódnak.

Nálunk is így volt, anyósomék álták a lagzi egyik felét a másikat sógornőmék szülei, ennek 7 éve, olcsóbb volt minden, ők is jobban álltak anyagilag. Nekünk jövőre lesz és azon bosszankodnak, hogy a párom részét nem tudják fizetni. Így azt beszéltük meg, hogy 3 felé osztjuk a dolgot, anyósomék, szüleim és mi is belefizetünk.

2013. szept. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Felnött emberek nyilván halotak a gazdasági világvállságról

csak látják reálisan milyen most a szülök anyagi helyzete.

Amúgy ha lenne 1 milkámn tuti nem költeném egy bulira ti se rendezetek ekkora esküvöt iszonyat pénz kidobás.

2013. szept. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár nem azt kérdeztem, hogy szerintetek érdemes-e költeni lakodalomra, egyeseknek muszáj beleszólni. Telik rá, nem úgy spórolunk, hogy addig nem is élünk.

Ha valakinek van még érdemleges ötlete, hogy hogyan kezeljen a helyzetet, szívesen olvasom! :)

2013. szept. 26. 21:43
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

"egyeseknek muszáj beleszólni."


Hát egy nyilvános fórumon ez így szokott lenni, bármilyen meglepő XD

2013. szept. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha telik rá, akkor meg minek a szülői segítség?
2013. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!