Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem azt, hogy nem...

Jogosan érzem azt, hogy nem támogatnak a szüleim (főleg apám)?

Figyelt kérdés

Tavasszal érettségiztem, jelenleg nem mentem tovább tanulni, mert 1 tantárgyam hiányzik és csak jövőre lesz meg (nem indult az iskolában őszi érettségi). Most arra a tantárgyra készülök 1000-rel, valamint még lehet, hogy pár tantárgyból újra érettségizek, hogy jobbak legyenek a jegyeim :)


Viszont úgy érzem, apám elutasító velem és a terveimmel kapcsolatosan. Eredetileg kommunikáció és médiatudomány szakra szerettem volna / szeretnék menni, mert vannak kapcsolataim, voltam már rádióknál, újságoknál gyakornokként. Kikértem a véleményüket és mondták, hogy jó eséllyel lenne helyem. 3,5 éve építem a kapcsolataimat ezen a téren. Apám erre csak a fejét csóválja, anyának mondta, hogy nem fizetné ki a tandíjat, ha erre a szakra mennék. E mellett az egészségügy is érdekel, nagyon szívesen lennék ápolónő (tisztában vagyok minden hátulütőjével, van ápolónő ismerősöm). Apám ezzel is elutasító. Ráadásul, ha elvégezném az ápolónői szakot, a diplomával külföldre is kimehetnék.


Apám eldöntötte, hogy németet kell tanulnom, aztán mehetek Ausztriába, gyári munkásnak, majd ha belerázódok, benzinkutasnak is akár, elintézi (kint dolgozik, de nem fix helyen, mert kamionos, beutazza szinte egés Európát). Azt sem engedte, hogy autósiskolába beiratkozzak. Az egyik ismerősöm felajánlott irodai munkát, de ezt is apám miatt nem vállalhattam el, mert 'kis pénzzel kiszúrnák a szemem'.


Tudom, hogy az lenne a célravezető, ha lenne állásom és el tudnék költözni itthonról, de nagyon nehéz érettségi nélkül munkát találni (még diplomával sem egyszerű).


Nem mellesleg apám azért erőlteti véleményem szerint a külföldi munkát nekem, mert évekig csak a minuszt csinálta és ha már neki rossz kint, legyen nekem is az.


Mit tegyek? Hogyan lennék okos ebben a helyzetben?



2014. dec. 18. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vetesd fel magad államilag támogatott helyre, akkor nincs tandíj. Ha egyáltalán nem támogatnak a szüleid és nagyon szeretnéd, akkor koli+diákhitel. Jó időre eladósítod magad, azonban szerintem még mindig jobb, mint egyetem mellett melózni. Szünetekben meg dolgozhatsz.
2014. dec. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad eltéríteni a szándékodtól, egyértelmű, hogy te látod jobban a helyzetet, amit meg apukád rád akar erőltetni, az őszintén szólva marhaság. Tanulhatnál, lehetne felsőfokú végzettséged, ráadásul olyan is, amivel külföldön jó pénzt kereshetnél, erre apukád azt akarja, hogy menj ki most rögtön, gyári munkásnak? Meg hogy a felajánlott irodai munkát nem engedte elfogadni, mert kiszúrják a szemed kevés pénzzel? Hát miért jobb az, ha semmilyen pénzt nem kapsz?

Szóval szerintem ne hagyd magad eltéríteni, tanulj az érettségire, aztán ha apukád nem hajlandó fizetni a tandíjat, akkor nem hajlandó, de onnantól kezdve neked sincs miért hálásnak lenni neki. Vegyél fel diákhitelt, és fizesd abból, ha külföldre mész dolgozni, lazán visszafizeted pár év alatt

2014. dec. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Tudom, nagyon nagy szemétség a részemről, mert most volt pár napig itthon, alig vártam, hogy menjen vissza dolgozni. Mindenbe belekötött, amit csináltam, ugráltatott (onnan kintről is előszeretettel megmondja, mikor és mit csináljak) és hasonló 'finomságok'.


Diákhitelen nem nagyon gondolkoztam, mert nem nagyon szeretnék rögtön hitellel indítani. Sajnos okultam a szüleim hibájából.

2014. dec. 18. 15:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a szüleidnek rosszul megy, én terhelném rájuk még az egyetemi költségeimet is. Dolgozz valamit, bármit, és kezdj el gyűjtögetni apránként a tandíjra.

Egyébként pedig az érettségiig még rengeteg idő van, ha már úgyis otthon vagy és nem találsz melót fel tudnál készülni lelkiismeretesen, hogy felvegyenek államilag támogatott helyre. Nem várhatod el tőlük, amikor nekik is vacakul megy, hogy fizessék még ezt is... vagy pedig jelentkezz oda, ahova elég pontod lesz. Ez a kommunikáció és médiatudomány dolog most nagyon divatos, de Dunát lehetne rekeszteni azokkal akik itt végeztek. Ez nem garancia arra, hogy találsz is majd munkát. Akkor már inkább válassz valami egészségüggyel kapcsolatos dolgot, azzal megnyílna előtted a világ és külföldön meg is fizetnének rendesen.

2014. dec. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, nem jó dolog rögtön adóssággal indítani, de ha nincs más mód, akkor nem is olyan borzasztó dolog, és mellesleg bármilyen más hitelhez hasonlítva ennek vannak a legkedvezőbb feltételei. Mondjuk értem én, hogy miért nem akarsz államira menni, hiszen akkor hallgatói szerződést kell aláírni, és máris nem mehetsz külföldre csak úgy. De azt is vedd figyelembe, hogy ha külföldön dolgozol, akkor nem lesz egy nagy nehézség visszafizetni a diákhitelt. Persze ha van más megoldás, akkor ne vedd fel, de ha máshogy nem tudsz pénzhez jutni, viszont tanulni akarsz, akkor muszáj lesz.
2014. dec. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem lett meg elsőre az érettségid, valószínűleg nem érdemes egyetemi továbbtanulásban gondolkodnod. Rádiónál vagy egészségügyben egy kétéves OKJ-s tanfolyammal is elhelyezkedhetsz, sokszor még a diplománál is nagyobb eséllyel. Ez kevesebb anyagi terhet jelentene neked és a családodnak is, és hamarabb kezdhetnél dolgozni, önállóan pénzt keresni.

A nyelvtudás pedig nem árthat, és ha a suli mellett nyaranta tudsz apád révén benzinkutazni Ausztriában, az nem fog rosszul jönni. De a tanulást semmiképp ne add fel.

2014. dec. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha már érdekel a kommunikáció, kezdd talán édesapáddal és kérdezd meg tőle, hogy miért teszi, mondja, gondolja azt, amit?

És akkor azt is tudni fogod, amit valóban gondol, nem csak azt, amit szerinted gondol.


Sok családban probléma, hogy élnek egymás mellett az emberek, mindenki gondol valamit a másikról, csak épp soha nem beszélgetnek. Nálatok is ezt látom a leírtakból.

2015. nov. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!