Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti belemennetek egy ilyen...

Ti belemennetek egy ilyen kapcsolatba? Fiatal no + gyerekes ferfi

Figyelt kérdés

Tarskereso oldalon megismertem egy ferfit. Sajnos van gyereke. Meg is mondtam neki az elejen h nem akarok tole igy semmit. Valahogy 1 honap mulva megis ugy alakult h talalkoztunk, majd jol elvoltunk. Viszont a kovetkezo randit (5.) mar lemondta mert a gyerekre kell vigyazni stb.. megertem h neki a gyermeke az elso. Viszont en 25 eves vagyok. Tul fiatalnak erzem magam h mindig csak 2. Legyek. O 37 eves. Ti belemennetek egy ilyen kapcsolatba vagy meg az elejen zarjam le?

Sajnalom mert szimpatikus a ferfi de mukodne igy? A gyerek meg csak 5 eves... anyjaval el a gyerek de sokat van nala.


2014. dec. 24. 23:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Ez emberfüggő. Van, aki el sem tudja képzelni az életét egy olyan emberrel, akinek már van gyereke, van akinek meg nem jelent különösebb problémát. Nálunk is hasonló a felállás, csak én még fiatalabb vagyok, mint te. Viszont pár éven belül azért én is szeretnék gyereket. Ha a közös terveiteket ez nem befolyásolja (pl. mivel neki van, megeshet, hogy ő már nem akar több gyereket, te meg igen, nálunk ez szerencsére nem így van), akkor szerintem érdemes egy próbát tenni. Legalább látod, hogy milyen a gyerekkel, lehet-e rá számítani, te szívesen szülnél-e neki.
2014. dec. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Csak akkor menj bele, ha természetesnek veszed, hogy mindig a gyereke lesz az első. Ez jó, mert azt jelenti, hogy jó apa. Viszont emellett, ha hosszú távon gondolkozol, tisztában kell lenned azzal, hogy ennek anyagi vonzata is van. Ráadásul ha neadjisten az anyukával történik valami, akkor onnantól az apa neveli... Szóval csak akkor, ha ezeket el tudod fogadni!
2014. dec. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Ismertem olyat, aki egy elvált férfi két gyerekét hét évig szenvedte le. A férfinak csak a gyerekei voltak fontosak, ez a nő bármit tett értük, lenézték, semmibevették, hiába főzött, mosott rájuk, pimaszul a szemébe nevettek. Aztán apuka megcsalta, a hölgy otthagyta. Most olyannal él együtt, akivel közös hobbijuk van (hegymászás), a gyerekeiért ugyan fizet, de soha a saját lakására nem viszi őket. Miért? Mert ez a feleség kerek-perec kijelentette, hogy nem kér a pimasz kiskamaszokból. Ő is egy negyven felé közeledő apuka.
2014. dec. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

én már megtapasztaltam

amilyen egy kapcsolat eleje, olyan a közepe és a vége is

2014. dec. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%

Attól függ Te mennyire állsz komolyan a kapcsolathoz és milyen terveid vannak a jövőre nézve. Ha tényleg komoly, tartós párkapcsolatra vágysz és családot is szeretnél akkor sztem ne menj bele. Engem zavarna ha a páromnak lenne már gyereke egy másik nőtől, mert örökké kötődni fog hozzájuk és én is szeretnék családot, közös gyereket. Ne legyen neki mellettünk egy másik családja is. Nem jó helyzet a gyerekeknek sem. Tapasztaltból is mondom, mert apukámnak volt egy házassága anyukám előtt és vannak féltesóim onnan. Nem mindig egyszerű egy ilyen család. Emellett nekem ez a korkülönbség már sok lenne, én nem vonzódom az ennyivel idősebbekhez, de ez már ízlés kérdése.

26/N

2014. dec. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én nem mennék bele, 22 éves fejjel. Mondjuk én nem vagyok tyúkanyó típus, kifejezetten introvertált vagyok, utálom a nyüzsgést. Másrészt nekem pillanatnyilag nem olyan az életem, amiben tudom, hogy 10 év múlva is ugyan abban a városban fogok élni, ugyan olyan életstílusban, mint most. Szóval ha kapnék mondjuk egy lehetőséget a világ másik felén, szívesen neki is vágnék, amit egyértelműen nem lehet egy olyan emberrel, akit ide köt a gyereke. Lényeg a lényeg, nem tudnám azt ígérni, hogy gondoskodok róluk, velük maradok, feladok dolgokat értük, mikor nem is a sajátjaim.
2014. dec. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Én nem mennék bele. Gondolj bele: előtted még ott van az élet, a lehetőségek, ő meg már lekötötte magát - személyesen, anyagilag, érzelmileg - egy életre vagy legalábbis olyan 20 évre masszívan. Ráadásul jóval idősebb nálad, teljesen más életszakaszban. Persze, minden 40-hez közelítő, elvált, kisgyerekes pasi nagyon boldog lenne egy 25 éves fiatal lánnyal, akinek még gyakorlatilag nincs múltja, teljesen független, éppen csak kezd kivirágozni. Még szép, hogy te nagyon jó parti lennél neki. De fordítva? ugyan már! Majd ha esetleg te is egyedülálló szülő leszel a 40 felel baktatva, akkor ráérsz olyan kompromisszumokat kötni, ami egy gyerekes emberrel jár, de most fiatal vagy, nyilván szép, csinos, kaphatsz hozzád való fiatalembert, aki veled alapítana családot, akinek te lennél az első, és akinek nincs olyan múltja, ami mindig ott fog a fejetek felett árnyékolni (bocs, minden hasonszőrűtől, de azt hiszem, azt nem kell senkinek ecsetelni, hogy egy ex+gyerek mennyire meg tudja keseríteni a párkapcsolatot, és hogy az esetek döntő többségében bizony nincs nyugalom...)
2014. dec. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Ezen nincs is mit ragozni.
2014. dec. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

Nem! Egy szimpla kapcsolatban is vannak konfliktusok, hát még ha képbe van a nej, vagy volt nej, meg néhány gyerek. Én nem akartam magamnak ilyen kapcsolatot, tehát elkerültem az ilyen pasikat. Nem bonyolult. Ha van kizáró ok egy férfinél, akkor egyszerűen ne randizz vele, és akkor nem kell ilyeneken filóznod.

Van, aki aimán boldogan neveli mas gyerekét, én nem tudnám. Ha ismered magad, akkor tudod, hogy menne, vagy nem.

Az ünnepek, a hétvégék, a nyaralások mind mind járnak a kisgyereknek is. Ez akkor is így marad, ha közös gyerekeitek lesznek. Ez számodra elfogadható? Ha nem, akkor tipli.

2014. dec. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

A párom 38, a lánya 11, én 24. Lassan 2 éve vagyunk együtt, fél éve élünk együtt.

Boldog vagyok, kiteljesedtem. A kislánnyal nagyon szeretjük egymást, sokat van velünk.

Tudom mit érzel, nekem is át kellett gondolni az elején, hogy tudok-e ebben a kapcsolatban élni. Sokszor a gyerek az első, de nekem nem is kellene olyan apa, aki nem foglalkozik a gyerekével.

Ha nem akarsz a gyerek mellett második lenni, az nem baj, Viszont akkor lépj ki az egészből, mielőtt komoly lenne.

2014. dec. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!