Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Akinek fontos a házasság,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek fontos a házasság, meddig várnátok lánykérésre? Ha nem történik meg, elhagynátok a párotokat, vagy megalkudnátok és belemennétek az élettársi kapcsolatba egy életen át?

Figyelt kérdés
Kérem, csak azok válaszoljanak, akiknek fontos a házasság alapvetően.
2014. szept. 2. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Én nem hiszem, hogy belementem volna egy élethosszig tartó élettársi viszonyba.

Mondjuk mi rengeteget beszélgettünk a férjemmel az első pillanattól fogva, így hamar kiderült, hogy mindketten 'hagyományos' családmodellben gondolkodunk: apa-anya-házasság-gyerekek.

Most várjuk a második babánkat, 11 éve vagyunk házasok.

(6 hónap után kérte meg egyébként a kezemet).

Egyébként várni nem várnék a lánykérésre, hiszen egy őszinte kapcsolatban, ahol a felek kommunikálnak egymással kiderül, kinek mik a szándékai........

2014. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szeretem a páromat, vele akarok élni életem végéig, és bár nagyon szomorú lennék, ha nem akarna feleségül venni, de biztos nem hagynám el. Sokkal rosszabb lenne nélküle élni, mint "csak" élettársként vele.

De egyelőre úgy néz ki, hogy el akar venni :)

2014. szept. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Végleges élettársi kapcsolatba nem mentem volna bele.


Lánykérés előtt is szóba került a házasság, mert a férjem rákérdezett már az első pár randi alatt, mindkettőnknek fontos volt. Így tudtam hogy meg fog kérni. Csak azt nem hogy 1 hónap után:). Amúgy 1,5 év után házasodtunk. Most leszünk majd 3 éves házasok pár hónap múlva. Gyerekekről is volt szó, de úgy alakult, hogy nem vállalunk...Megmaradunk kettesben.


Ha arról lett volna szó, 1 évet vártam volna lánykérésre. Ha nem ejti meg az évfordulón sem, akkor rákérdezek vannak e ez irányú szándékai. Ezt összeköltözés előtt tisztáztam volna mindenképp, ha pl fiatalon ismerkedünk meg és több évig tart még az iskola. Az még nem kihisztizés amúgy sem ha valaki rákérdez a szándékra. Ha nincsenek ilyen tervei, házasságellenes stb, az számomra nem opció, így elváltak volna útjaink.


Ha nem akarjuk mindketten ugyanazt, nincs értelme.

2014. szept. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én férfiként nem mennék bele csak élettársi kapcsolatba. Az, hogy esküvő előtt együtt élünk kicsit, az rendben van, de ennyi. Nekem fontos volt, hogy a szerelmem a feleségem legyen. Szóval ha nem akart volna hozzám jönni, akkor szakítottam volna vele.
2014. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem komoly kapcsolatban az első néhány hónapban azért szóba kerülnek ezek a dolgok és akkor kiderül, hogy ki mit akar, így nem kell várni fölöslegesen.

Barátommal mielőtt párok lettünk volna barátok is voltunk már pár éve, így már a kapcsolatunk előtt tudtam, hogy komolyan tervez és családban gondolkodik. Ha nem így tervezett volna, akkor nem hiszem, hogy összejövök vele, mert nem egyezik a világnézetünk.

2014. szept. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Maximum 4-5 évet vártam volna.


Úgy gondolom, hogy 2-3 év minimum kell, hogy megismerjétek egymást, és ennyit éljetek is együtt, azelőtt mindenképp elhamarkodott. De ha minden jól megy, és 4-5 év környékén még nem szeretne házasodni annak ellenére, amit megbeszéltetek, akkor már gyanakodnék.


Nem mentem volna bele az élettársi kapcsolatba életem végéig. De egy elhamarkodott házasságba sem érdemes. A megfelelő emberhez kell hozzámenni, és ezt csak az idő igazolja.

2014. szept. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.


Egy kis háttér: 20 éves korunkban jöttünk össze 1 év után.


Összeköltözés előtt beszélgettünk a közös jövőnkről, határozottan azt mondta, hogy szeretne feleségül venni 2-3 éven belül. Nos ez nem történt meg. Még lánykérés sem volt, pedig már 5 éve együtt vagyunk.


A dologhoz hozzátartozik, hogy azóta is beszéltünk a dologról, mivel nem történt előrelépés, rákérdeztem. Azt mondta szeret, velem akarja leélni az életét, szeretne elvenni, de mégis kétségei vannak, merthogy a barátai is korán házasodtak, ketten is, és mindketten elváltak 1-2 év után, szóval van 2 barát akik 25 éves korukra elváltak, ezért bizonytalan.

Fél, hogy mi is így végezzük ha meglépjük a házasságot. Azt hiszi, hogy a házasság rontotta el a barátai kapcsolatát is. Mondtam neki, hogy ott a kapcsolattal volt gond, nem a házassággal, ha valaki elválik, de mégis azt mondja fél.


Mit lehet kezdeni egy ilyen helyzettel? Egyáltalán ez komoly lehet, vagy csak kifogás hogy ne kösse le magát?

2014. szept. 2. 19:52
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam, szóval 1 év után költöztünk össze.
2014. szept. 2. 19:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Na azért 4 év együttélés után, 25 évesen úgy, hogy feltételezem mindketten kerestek, rendben van a kapcsolatotok... nem azon kellene aggódnia, hogy a korán házasodó barátaival mi történt, mert ez már minden, csak nem korai.


Kérdezz rá, hogy ő milyen változásra számít 2-3 éven belül, ami rábírná a döntésre? Ha nem tud értelmes választ adni, elgondolkodnék.

2014. szept. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én most pont ilyen helyzetbe kerültem.


Volt egy kapcsolatom a lánykérés küszöbén- és tényleg, nyáron akarta megkérni a kezem- de én tavasszal megismertem egy másik férfit. Nem hittem a szerelem első látásban dologban, de ezek szerint csak létezik...


A lényeg, hogy borult minden. A felépített életem, a párkapcsolatom és minden. Ráadásul úgy tűnt, hogy úgymond a semmiért, mert az érzéseim nem találnak viszonzásra a másik félnél. Szerencsére ebben tévedtem, mert ő is belém szeretett. Viszont ő jóval idősebb nálam, elvált, gyerekkel stb. amikor még nem volt köztünk semmi csak 'barátok' voltunk már akkor mondta, hogy soha többé nem nősül (csúnya válás). Nekem ezt most el kell fogadnom, holott iszonyatosan házasság párti vagyok és vágyom is rá. Viszont a szerelmem fontosabb. most így érzem, aztán persze ki tudja mi lesz majd 2 év múlva?! Ha nem tudom elfogadni ezt a helyzetet nyilván 'megszököm', de most épp azon vagyok, hogy átprogramozzam az agyam.


Azonban a te helyzetedben nem fogadnám el, mert itt arról van szó, hogy más történik, mint ami meg lett beszélve. Kérdés, hogy az indok valós, vagy csak vetít a párod, és nem emiatt nem akar elvenni, henm mert alapból a kapcsolatotokban nem olyan biztos? Nem mindegy erre a kérdésre a válasz.

2014. szept. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!