Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Visszaszólhatok ""anyósom""...

Visszaszólhatok ""anyósom"" pasijának?

Figyelt kérdés

Idézőjelben, mert nem vagyunk házasok a barátommal, de így rövidebb volt leírni hogy az ő anyukája.

Szóval a párom szülei régen elváltak. Anyukája jelenlegi pasija nekem rettenetesen unszimpatikus. Szerencsére nem kell sokszor találkoznom vele, akkor pedig vagyok olyan kulturált, hogy ellegyek vele, de néha kiakaszt. Számomra nagyon sértő néhány poénja, pl legelső találkozásunkkor fél órát mondta a barátomnak, hogy nyáron menjen fesztiválra, akkor felszedhet szép lányokat is. Elég rosszul esett, meg láttam barátomon, hogy neki is elég kellemetlen, így ő mondta neki hogy felejtse el. Azóta voltak hasonló megnyilvánulásai, szóval már elegem van, barátom is amikor tud, próbálja távol tartani tőlem, de ha pl anyukája szülinapja van, akkor muszáj találkoznom vele.

Visszaszólhatok neki, hogy fejezze már be? Apám lehetne, engem meg jómodorra neveltek, de már nehezen bírom :/


2014. dec. 25. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

a párod szóljon az anyjának, hogy állítsa le a pasiját.

De te inkább ne szólj be, mert úgyis te jössz ki belőle rosszul.

2014. dec. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt mondom szólj vissza.Tudja már,hogy hol a helye.legalább rádöbben karakán csaj vagy akivel tudja már, hogy illik bánni.Mindig nem védhet meg a párod.ne legyél már mimóza.Az ilyen zakkantakat helyre kell rakni aztán lekoccan rólad
2014. dec. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Passiflora ***** válasza:
80%

Engem is jó modorra neveltek, de ez nem jelenti azt, hogy bárkitől eltűrnék sértő dolgokat szó nélkül (18 évesen még biztos inkább a "nyelek és jó pofát vágok a dolgokhoz" taktikát választottam volna, de ma már vagy udvariasan, de őszintén, vagy ha tudom, humorosan egyértelműen a tudtára adnám az ilyen embereknek, hogy hol a határ.


Az, hogy valaki idősebb, nem jogosítja fel arra, hogy másokkal tiszteleten, lekezelő vagy sértő legyen. A tisztelet szerintem annak jár, aki másoknak is meg tudja adni, és nem él vissza azzal, hogy az idősebb kora miatt egy nála fiatalabb akkor sem szívesen szól vissza neki, ha ő viselkedik újra meg újra modortalanul és rosszindulatúan.


Az szerintem jó ötlet, amit az első hozzászóló javasolt. Először (de szerintem csak egyetlen alkalommal) érdemes lenne erről négyszemközt beszélnie a párodnak az édesanyjával.


Ha meg nem változtat a párja a viselkedésén, akkor én hasonló helyzetben vagy nagyon ritkán mennék el hozzájuk (az Anyukáját bármikor meghívhatjátok magatokhoz, ha vele szívesen találkozol), vagy ha beszól valamit a pasi, akkor nyugodtan, nem indulatosan visszaszólnék, vagy még inkább elkezdenék a beszólásai kapcsán olyan dolgokra rákérdezni, amivel én hozom őt kínos helyzetbe.


Ez a visszakérdezősdi nekem nagyon jól bevált olyan embereknél, akik olyan dolgokról kérdezősködnek tapintatlanul, ami abszolút privát szféra, és amihez semmi közük.


Az fontos, hogy lássa rajtad, hogy nem tud kihozni a béketűrésből, nem tud kibillenteni a nyugalmadból, nem tud indulatot vagy bármifajta negatív érzelmet kiváltani belőled - épp ezt akarja elérni, és ha nem tud ebbe belevinni, gyakorlatilag értelmetlenné válik, amit csinál.


Vagy lehetsz vele abszolút közönyös - szó nélkül hagyod az összes bántó megjegyzését, és gyakorlatilag levegőnek nézed ilyenkor, társalogsz tovább a többiekkel, mintha semmi nem történt volna, vagy ha tudsz, akkor visszaszólsz valami humorosat.


Az előbbinek egy másik verziója, hogy válaszra sem méltatod egy-egy ilyen bántó beszólás után, de mereven nézed, teljesen nyugodt, fürkésző arckifejezéssel. Ettől a legtöbben zavarba jönnek, késztetést éreznek arra, hogy valamit mondjanak, és ha benned ezek után is van annyi lélekjelenét, hogy képes vagy rezzenéstelen arccal bámulni őket egy szó nélkül, akkor előbb-utóbb (egy bizonyos értelmi szint felett legalábbis) kezd nekik derengeni, hogy saját magukból csináltak hülyét.


Annyit még érdemes tudnod, hogy az ilyen embereknek valami nincsen rendben a saját életükben, és ezt valamifajta frusztrációból csinálják. Aki alapvetően boldog és elégedett magával és a saját életével, az nem tesz ilyet másokkal.

2014. dec. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem szólnék neki vissza. A párod családja, szerintem az ő dolga helyre tenni őt, vagy szólni anyukádnak, hogy beszélgessen el vele a dolgokról, mert nektek ez nagyon kellemetlen, rosszul esik és így te már nem szívesen mész hozzájuk.
2014. dec. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1. A párod még csak a barátod, nem a férjed.

2. Az anyja nem a te anyád, ráadásul semmilyen rokoni szálak nem fűznek hozzá jelenleg.

3. A jelenlegi pasijához meg aztán pláne nem, ha hozzámész a párodhoz, akkor sem lesz neked az senki se.


Szólj vissza természetesen. Én már elküldtem volna a fenébe, pedig türelmes ember vagyok.

2014. dec. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!