Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire jó az az embereknek,...

Mire jó az az embereknek, hogy valainek a régi elrontott dolgait hozzák fel, még akkor is ha változtatni szeretne és változtat is rajta és keményen dolgozik azon?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem a saját családomon is,voltak hülye döntéseim amivel az egzisztenciámat veszélyeztettem,elrontott párkapcsolat,akinek személye rossz hatással volt rám,és pl nem jó irányba változtam,elhanyagolt egzisztencia stb.Majd évek múlva rájöttem hogy igazuk volt,nehezzen összevakartam magam,ami most is tart,de kezdek visszatérni régi önmagamhoz,majd a szövegeléssel belém beszélik hogy ilyen meg olyan voltál,úgy sem változol mert neked így jó pl.Miközben nem látják hogy milyen keményen dolgozom önmagamon hogy végre újból az legyek aki vagyok,kemény lelki munka ez.Közben egyfolytában a negatív kritikákat hallani és ilyen olyan okoskodásokat,ki ezt mondja ki azt.Tudom hogy jót akarnak nekem,de ha jót akarnak,akkor miért kell ilyen olyan szövegeléssel vissza taszítani az embert,hogy mekkora barom volt.Hogyan lehet így koncentrálni a jelenre,ha egyfolytában a múltal szembesítenek?Mire józ?Megtudja nekem valaki mondani,hogy évekkel ezelötti dolgokat miért jó felemlegetni,miközben már a változás útján állok és teszem amit tennem kell?
2014. dec. 30. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert bunkók az emberek és így élik ki az agresszivitásukat. Ne foglalkozz velük, csak a magad fejlődésén dolgozz, majd idővel lenyugszik a családod is, ha tartósan látják a javulást.
2014. dec. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem egyszerű nem foglalkozni vele és olyan emberektől hallani,akik elvileg szeretnek és jót akarnak nekem.

Még az új barátnőmnek és szövegelnek erről.Új életet akarok kezdeni,erre csak vissza próbálnak húzni oda ahol elrontottam.

2014. dec. 30. 11:42
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Nővérem lassan tíz éve lejött a drogokról, sokat változott, most hollandiában dolgozik, komoly kapcsolatban él.

Személy szerint nagyon büszke vagyok rá, és boldogan kértem fel keresztanyának.

Nyáron, még pontosan kérdezte nagyapám kik lesznek a keresztszülők, és mikor a nővéremet mondtam, nekiallt háborogni, hogy majd a nővérem beleviszi a rosszba a gyereket, meg hogy a tesom csak azért ment hollandiába, hogy drogozzon, mert a hollandok mind lövik magukat, stb...

Szóval gond le ebből a tanulságot:

Csak te változtathatsz

Lesznek akik nem hisznek neked

Lesznek akik örökké felemlegetik a hibáidat

Tojj rájuk magasról

2014. dec. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ma 11:50


Köszönöm a válaszod.Én nem drogoztam vagy ilyesmi,egyszerűen csak hanyagoltam a karrierem és az egzisztenciámat,elöbbre helyeztem a párkapcsolatomat,ami tény nem volt jó hatással rám,de nem hiszem hogy ez olyan nagy bűn,nem bántottam ezzel senkit,csak magamnak ártottam.

2014. dec. 30. 12:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem féltésből, nem jóindulatból, de még csak nem is szeretetből. Egyszerűen csak az emberek nagy része szeret mások életén, hibáin lovagolni és benne van a rosszindulat, kárörvendés.
2014. dec. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!