Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kényelmetlen egy idősebb nő...

Kényelmetlen egy idősebb nő tegezése. Hogyan kellene ezt a helyzetet kezelni?

Figyelt kérdés
Párom anyukája még az elején megkért, hogy tegezzem. A párom akkor egy rossz kapcsolaton volt túl, mindenki utálta az akkori barátnőjét a családban, és én egy megváltásként érkeztem, ahogy ők fogalmaztak. Szerintem ezért is kért meg az anyukája, hogy tegezzem nyugodtan. Idáig még nem is lenne gond. A helyzet azért kellemetlen számomra, mert a párom nővérének az élettársa - akik már sokkal régebb óta vannak együtt - nem tegezheti őt, pedig őt is nagyon szereti. És ahogy észrevettem, az anyuka egyáltalán nem preferálja a tegezést fiatalabbak részéről, soha senkinek nem ajánlotta még fel, szerintem én is csak egy hirtelen felindulás voltam neki, mert végre fellélegezhetett az előző barátnő után. És borzasztó kellemetlen érzés a párom nővérének élettársával, és az anyóssal egy társaságban lenni (ami gyakran előfordul), mert látom rajta, hogy rossz érzés ez neki, és nem tudja mire vélni. Olyan közeli kapcsolatban pedig azért nem vagyunk, hogy ezt megbeszéljük. Még csak fél éve vagyunk együtt, de nagyon frusztrál hogy próbálom kerülni ezeket a szituációkat, és inkább olyan mondatokat használok amiben nem kell tegeznem. Ja, és após is meglepődött, hogy mi tegeződünk, annyira nem szokás ez náluk. Így még kevésbé merek megszólalni is. Ti tudnátok ezt a helyzetet normálisan kezelni? Hogyan kellene hozzá állnom?
2015. jan. 1. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
10%

hát ne tegezd.

szerintem nem fog szólni érte.

2015. jan. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De fél év után ez már elég érdekes váltás lenne.
2015. jan. 1. 22:51
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Párod nővérének kellene beszélnie az anyukájával, hogy a helyzetre való tekintettel ugyan ajánlja már fel a tegezést az élettársának is, mert ez így rém kellemetlen mindannyiótok számára.
2015. jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos ha nem mondja magától, hogy tegeződjetek,akkor nem illik neked felajánlani!


Szóval Önözni kell...Próbálj úgy vele beszélni, hogy semmiképp ne mond a nevét, illetve ne szólítsd meg.


Max,ha kérdezel,akkor : Volt e már itt/ott korábban,szereti-e azt vagy ezt...Ennél többet ne.

2015. jan. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem meg az hülyeség, hogy ne szólítsd meg, mert épp abban van a lényeg. Én sok idős embert tegezek a környezetemben (Ők kérték természetesen), és mindegyiket nénizem, bácsizom ettől függetlenül: "Pista bácsi gyere már légyszives", "jó reggelt Erzsike néni, hogy vagy, mit tudok segíteni Neked?" stb...

Ezzel tiszteletben tartom a korát is, tegezem, de igyekszem a választékosságra, hiszen nem homokoztunk együtt. Nem nehéz egyébként szépen beszélni, nahh... :)

2015. jan. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!