Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a lányomnak is...

Szerintetek a lányomnak is járna ebből egy rész vagy csak a másik gyereknek?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy a párom elvált abból a házasságból van egy fia. Évekkel ezelőtt vett egy gumis műhelyt,de a felesége nevére íratta. Egyéb okok miatt pl. adózás.Lakást is vettek hitelre. Az igaz,hogy ebbe csak pár milliót fizetett be.

A volt feleség nem dolgozik a műhelyben,jól kereső állása van.A párom még így is,hogy elváltak mindent fizet neki,ez havi kb.300.000 ft a nő is plusz ennyit keres.Az ingatlan kb. 60-70 milliót ér.A párom vezeti és 2 órában van bejelentve.És Én vagyok a cégtulajdonos.Viszont itt vagyok Én és a 2 és fél éves kislányunk. Sajnos el kellett adnom az üzletemet és minden elment a hitel rendezésre még így is a párom egészítette ki.

Viszont mostanában nagyon foglalkoztat,hogy mi lesz később.Ha ne hagy isten a párommal valami történik akkor nekünk semmink nem lesz.Albérletben lakunk.A volt feleség meg a fiának meg ott lesz egy több milliós ingatlan,plusz a lakásuk amin már kevés a hitel. A műhelyt úgy is a fia fogja tovább vinni és ha soha nem fog dolgozni akkor is min.1 milliót/hó megkeres.

Ti ehhez mit szólnátok? Én úgy látnám igazságosnak,hogy a mi lányunkra (ha lehet) rá íratni a felét.

A párom szólt a volt feleségének,hogy ha vele valami történik akkor a lányunknak vegyen egy lakást. De ebből szerintem úgy sem lenne semmi,hiszen a csaj utál. De a párom szerint jó szívű és senkinek sem tudna ártani és biztos venne egy lakást.

És most tervezzük a 2. babát.

Véleményeket várok,szerintetek rosszul gondolkodok?


2015. jan. 8. 18:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Egy biztos az ex ígéretére én nem adnék. Ha lehet most vegyetek neked, vagy a lányod nevére, de inkább a tiédre, mert ez így tényleg szívás lesz.
2015. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

" A párom szólt a volt feleségének,hogy ha vele valami történik akkor a lányunknak vegyen egy lakást".

Tehát a lányod sorsát az exére bizza?

2015. jan. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Ha a törvényt nézzük, akkor a te gyereked majd később a gyerekeid csak az édeasapjuk vagyonából fognak örökölni 1/3 részt (ha neked 2 gyerek, és előző házasságból 1 gyerek)

Amit a férjed a volt felesége nevére íratott vagyis a gumiműhelyt meg a 70 milliós házat, abból a te gyerekeid egy fillért sem fognak látni, mert az nem képezi az édesapjuk vagyonát.

A exfeleség meg a férjed halála után nem köteles gondoskodni a te gyerekeidről. Az a te dolgod lesz.

SZóval ha azt akarod, hogy a gyerekeidnek is legyen valami akkor most tegyetek érte te és a férjed. Hiszen még éltek mindketten.

2015. jan. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Beszélj ügyvéddel.


A volt nejre semmit ne alapozz!

2015. jan. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Ha a műhelyből milliós nagyságrendű tulajdonosi fizetést lehet kivenni havonta, akkor igazán nem egy nagy luxus venni a lányotok nevére (vagy a tiédre) egy kis lakást. Amíg nincs rá szükség, ki is lehet adni, legfeljebb felújítjátok utána, ha nagyon lelaknák.


Én nem bíznék az ex szavában. Minden anya a saját gyerekei érdekét nézi, és nyilván ő sem fogja megkárosítani a saját gyerekét azzal, hogy az "új nő gyerekeinek" adjon az örökségből.

2015. jan. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Mivel a férjed már elvált, és nyilván lezárult a vagyonmegosztás is, így ahhoz, ami az exnej nevén van, már semmi közötök nem lesz soha.

Nyugodt lehetsz, az ex semmilyen lakást nem fog venni a lányodnak. Miért is tenné?

2015. jan. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
31%

"ne hagy Isten"???

Te ezt így is mondod??? :D


hagy??? XD

2015. jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes azért,hogy mindent az ex-re íratott és még Ő fizet 300 ezer körüli kiadást! A Ti közös gyereketek sorsa meg egyáltalán nem izgatja? A lányotoknak miért nem biztosítja be a jövőjét?Én így nem szülnék neki még egy gyereket az biztos! Az ex-re ne számíts,mert szerintem sem fog venni semmit és miért is tenné,ha a saját apja nem foglalkozik a kislánnyal! Az Ő számára a TI gyereketek idegen!
2015. jan. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
Az összefonódások annyira kuszák és zavarosak, hogy előbb ott kellene tiszta helyzetet teremteni A "párod" ezek szerint nem a férjed, tehát jogilag alig van keresnivaló. Azt Te tudod, hogy miért mentél bele ilyen zavaros vagyonjogi és egyben üzleti katyvaszba.
2015. jan. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem írtam még kérdésre, hogy kamu, de ez tuti az!

Az ex 70 millás ingatlanban él, amit a "drágaférj" otthagyott neki, ti meg alkbérletben. Ahham! Plusz akkora ökörséget kérdez, mint.....

"Én vagyok a cégtulajdonos"

Vajon egy tulajdonos után ki az örökös?

De ez még nem biztos, hogy jó lesz az örökösnek, ha a tulajnak esze nincs a vállalkozásához, sőt....

Egyéblént, tudod mit vállaltál?!

2015. jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!