Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak a batyammal ha...

Mit csinaljak a batyammal ha eroszakos?

Figyelt kérdés

A bátyám folyton idegesít ha unatkozik. Szolok neki hogy hagyja abba, de erre csak még inkabb visit a fülembe (őt ez szorakoztatja?); arrébb lokom de erre a fulemet megrantja vagy megragadja a nyakamat ea odaszoritja a fejem a falhoz vagy a padlohoz es ralep a fejemre, fojtogat mert ellenallok.

DE ő az erosebb mert 3évvel idosebb nalam meg konditerembe jár (még az apamnál is erosebb).



2015. jan. 13. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
A bátyád egy elmebajos,keressetek a szüleiddel neki valami orvost! Szülők tudnak róla mit csinál a tesod bekattant állapotában??Ha igen és nem segítenek neked,ott már nem kicsi a baj!
2015. jan. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem kamu kérdés, akkor rendőrség (próba-szerencse), ha a rendőrség nem segít , akkor gyámhivatal, vagy családsegítő intézet.
2015. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Jesszus. Hány évesek vagytok? Ez nagyon gyerekes a részéről, egyrészt, másrészt pedig ijesztő hogy egy fiú így bánjon a saját húgával...mi is verekedtünk régen a nővéremmel, de soha eszembe sem jutott a fejére lépni vagy fojtogatni...

Látszanak a sérüléseid? A szüleiddel beszéltél?


Legközelebb próbálj higgadt maradni, megkérni, hogy hagyja abba, ha nem teszi, inkább menj át a másik szobába. Ha követ, menj el a boltba venni egy csokit vagy valami, amíg ő is lenyugszik. Az utcára csak nem megy le balhézni...nem értem, hogy nem érzi, hogy neki gáz, hogy a nála fiatalabbat és gyengébbet bántja.


Ha épp normális pilanatában van, beszélhetnél vele, hogy ez téged bánt, félelmet kelt benned stb. Hátha felfogja.


Utolsó békés lépésként fakadj sírva, vagy nem tudom, hátha megijed tőle.


Sok sikert..!

2015. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ő menjen másik szobába vagy boltba?? Viccelsz?? Szülők hol vannak,aki segíteni tudna?! Ha pedig nem lépnek semmit,tényleg hivatalos szervhez kell fordulni,mert ez nem normális,nem elfogadható! Agyilag ott van valami baj,ami később ne adj 'Isten csak rosszabb lehet!
2015. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

kedves utolsó, mielőtt azt írtam, hogy menjen át a boltba, megkérdeztem, hogy a szülei tudnak-e róla. de gyanítom, hogy a kérdező szólt nekik, csak épp lesz*rják, hogy a gyerekük egy vadállat.

ezért soroltam fel vagy 3 olyan lehetőséget, amivel esetleg megelőzheti, hogy megint megverjék. nyilvánvalóan ha nem működik, nincs mit tenni, ahogy előttem írták, a gyermekvédelmiekhez kell fordulni.

2015. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat.Nem szeretnék nagy balhet ugyhogy első lépésnek beszeltem vele.Remelem abbahagyja.Palyavalasztas előtt állok ugyhogy kollégiumba fogok menni (szuleimmel sincs jó kapcsolatom, de most nem reszleteznem.)
2015. jan. 14. 16:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Le lettem pontozva,csak mert javasoltam a hivatalos szerveket? Nem a hivatalos vesére gondoltam! Nem is a hivatalos májra!

Jó, hát akkor a kérdésre adandó helyes válasz:

"Mit csinaljak a batyammal ha eroszakos?"

Irasd át történelem-magyar szakra.

Így már megfelel?

2015. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 dreamer_1 válasza:
Kerlek irjjj privibe..velem is ez van:///
2015. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kaptam privátban egy letolást, hogy miért javaslok gyámügyet. Itt válaszolok: azért javasoltam azt, mert sejtésem szerint aki erőszakos a saját rokonával, azokat KÜLÖNVÁLASZTANI célszerű szerintem egymástól.


Vagy pedig továbbra is hagynia kéne az áldozatnak az ellene irányuló tettlegességet??


Avagy meg tudja beszélni az áldozat a támadójával a dolgot?? Erre kicsi azt esély, de ha mégis ,akkor meg van oldva a dolog, viszont akkor mi végre ez a kérdés??

Ha meg nem tudja megbeszélni vele, akkor szerintem válasszák szét eme rokonokat egymástól, hivatalos úton.


Felmerülhet persze a bosszútól való félelem, na de az élet döntések sorozata, mérlegelni kell, melyik a kevésbé rossz választás: maradjon a szarhelyzet, vagy pedig némi kockázattal módosítani azon.


Nyilván a kérdésfeltevő amennyi infót megadott, csak annyiból tudunk kiindulni mi, választ írók. Az alapján meg szerintem gyámügy, vagy családsegítő - persze mindenhol vannak korrupt hivatali személyek, de érdemes megpróbálni, hátha rendesek a családsegítőben, vagy a gyámügyön.

2015. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!