Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyalás: Honnan...

Kék kolibri kérdése:

Hagyatéki tárgyalás: Honnan tudja meg a közjegyző, hogy kik a lehetséges örökösök?

Figyelt kérdés
A rokonság adja le az örökösök adatait, vagy valamilyen népességnyilvántartó adatbázisból tájékozódik a közjegyző? A probléma a következő: Meghalt az apám, aki nagyon sok pénzzel tartozik nekünk. A rokonsága jelezte, hogy meghalt, viszont azóta hiába kérdezek bármit, nem kommunikálnak velem. Még azt sem tudom, hogy miben halt meg. Viszont a leveleket elolvassák (közösségi portálon). Gyanús nekem ezt a hirtelen eltűnés.

2015. jan. 17. 12:30
 1/6 A kérdező kommentje:

A halálhírről értesítettek bennünket. Eddig én hiába vettem fel velük évekkel ezelőtt a kapcsolatot, mindig elhárították. Most küldtek egy üzenetet a halálról, illetve kettőt is. Azt gondoltam, hogy most már szóba állnak velem, de hiába kérdezek az apámról bármit, sajnos nem válaszolnak. Ráadásul az apám halála előtt, a "kapcsolattartó" el kezdett árulni egy házat. Nekem furcsa az, hogy nem beszélnek velünk. Az az érzésem, hogy az örökség miatt kerülnek bennünket. Szerintem a közjegyzőhöz nem fogják beadni az egyenesági örökösök nevét. Ezért érdekel az, hogy ti erről mit tudtok.

Gyanítom, hogyha csak adósság lenne utána, akkor már megkerestek volna bennünket azzal, hogy fizessük a temetés költségét. De nem így történt. A temetés előtt egy nappal szóltak, hogy meghalt. Már időnk sem lett volna lerendezni a dolgot.

2015. jan. 17. 12:36
 2/6 anonim ***** válasza:
Keresd fel apukád lakhelye szerinti illetékes közjegyzőt. Minden kérdésedre választ fog adni. Lehet vannak eltitkolt gyerekek még akikről nem tudsz vagy akármi.
2015. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azon vagyok én is, hogy megtaláljam az illetékes közjegyzőt ott. A településükön nincs, ezért írtam a megyeszékhelyre, hogy milyen járás alatt találhatom meg. Közigazgatásilag átrendeztek ott mindent. Egyébként nem voltak örökösei, csak mi. Újra sem házasodott soha, együtt sem élt senkivel. Az alkohol volt az örök társa. Viszont úgy sejtem, hogy a testvérei óhajtanak kisemmizni bennünket. Semmit sem mondanak róla, én pedig ezt annak jeleként fogom fel, hogy valamit mégis lehet utána örökölni. Ő sosem fizetett gyerektartást, s meg sem nézett bennünket soha. Egy külön családi "manőverrel" intézték el, hogy találkozzunk egyszer. Akkor még kicsik voltunk, s borzasztó volt, hogy milyen utálattal nézett ránk. Pedig ő egy senki volt hozzánk képest. :) Mi sosem ittunk, nem jártunk szórakozni, sokat tanultunk, magasan kvalifikáltak vagyunk, (hozzá képest pláne), még sem volt kíváncsi soha ránk. :(

2015. jan. 17. 12:55
 4/6 anonim ***** válasza:

PL. ilyesmi örökség is van, h utolsó havi nyugdíja, nem csak az ingatlan. PL. ha elhunyt január elején akkor nem kérik vissza a januári nyugdíjat hanem az az örökösöké. De egyéb más hasonló bevétele is lehetett.

Vagy ha volt megtakarítása a matrac alatt, annak is búcsút inthetsz ha ellopták és nincs mivel igazolni.

Tárgyait is lehet kipakoltál már a lakásából.

2015. jan. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nebster10 válasza:
.
2015. jan. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sikerült kiderítenem, amit kellett. Az anyakönyvvezető hivatalból is megkeresi a vér szerinti örökösöket. Erre nekik van megfelelő nyilvántartásuk. Egyébként más gyereke nem volt, viszont még mindig behajtatatlan követelésként szerepel az általunk igényelt gyermektartásdíj. Az elhunyt ugyanis soha nem fizetett egy fillért sem.

Micsoda boldogság egy ilyen apa! :( Éltében sem jelentettünk neki semmit, valószínűleg szegénységben is hunyt el. Remélem, hogy nem kell még a végén nekünk a zsebünkbe nyúlnunk.

2015. jan. 20. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!