Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költöztél már el tök egyedül...

Költöztél már el tök egyedül külföldre? Hogy bírtad, milyen volt? Család hiánya mennyire volt nyomasztó?

Figyelt kérdés
2015. jan. 18. 18:02
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
0%

Egy ismerősömmel megtörtént, de szomorú vége lett :( A teljes történetről készült egy videó, itt nézhetitek meg:


https://www.youtube.com/watch?v=GkEItdSK2dk&feature=youtu.be

2015. jan. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Igen, nehez volt egyedul munkat talalni, szallast, felepiteni mindent, a csalad nelkul, de kibirhato
2015. jan. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Off: megneztem a videot, hat eleg szanalmas viselkedes
2015. jan. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

igen! általában mindig babysitterkedéssel kezdtem vagy háziápoloként, hogy a szállás, kaja meg legyen oldva. mellette mindig tanultam, igy viszonylag gyorsan el is tudtam késobb helyezkedni a szakmámban. 19 évesen indultam utnak, 4 országban éltem.

jol birtam, imádtam, hogy uj embereket ismerhetek meg és uj lehetoségek nyilnak meg. a család hiánya...hm..sose volt honvágyam.

mindig is élveztem a "csavargást".

2015. jan. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
2,hová mentél? mennyi félretett pénzel indultál?
2015. jan. 18. 18:42
 6/21 anonim ***** válasza:
Angliaba mentem, egy eve, 400 ezer forinttal
2015. jan. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

off

ez a video nagyon gáz. ennyire tutyi-mutyi embert..mint ez a pasi, minek kell másra támaszkodni, minek kell mástol segitséget várni...

és azt hajtogatta, hogy egyedul van (Berlinben nem él más , csak o, a kis árva :D...egy távoli városban..mintha Szibériában lett volna, kész rohej.

kovetkeztetés, nem kell senkire se támaszkodni, senkitol se semmit se várni.

2015. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Tök egyedül jöttem külföldre, igaz, hogy szinte azonnal találkoztam egy régi ismerőssel, akivel azóta párkapcsolatban élünk. Ő is csak pár héttel előttem érkezett, szóval végülis együtt fedeztünk fel mindent. Nagyon sok dologra a saját kárunkon kellett rájönni.

A döntés meghozása volt szerintem a legnehezebb lépés, mert ugye akkor még nem tudtam mi vár itt rám. Mindenki azt mondta, nagyon bátor vagyok.

Bele tudsz vágni egyedül is, de nem lesz könnyű. Ha van kint egy barátod vagy ismerősöd aki segít lakást keresni, eligazít pár helyi szokásban vagy ügyintézésben, az nagyon nagy segítség.

A család hiánya engem nem nyomaszt, van telefon meg skype. Mi amúgy sem vagyunk az a család akik folyton egymást csókolgatják és nem bírnak létezni egymás nélkül. A lakótársam ilyen volt, minden egyes skypolás sírásba fulladt nála a honvágy miatt.

Barátaim alig voltak, szerintem senkinek sem hiányzom. Nem tartom senkivel a kapcsolatot. Lettek itt új barátaim. Szinte minden európai nagyvárosban van magyar közösség, akikkel lehet találkozni és a helyiekkel vagy más külföldiekkel is össze lehet ismerkedni.

2015. jan. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
2 eve koltoztem ki. Voltak nagy melypontok, de alapvetoen jol erzem magam, imadok itt elni es sose mennek vissza. A melypontokat leginkabb az okozta, hogy itt felszinre jottek az eltemetett lelki sebek es elkezdtek kulonbozo problemakat okozni. Pl tarsfuggoseg stb. Jartam pszichologushoz is miattuk, igy most mar a nehezen ugy erzem, tul vagyok. Igazabol csak egy cdologra vagyom nagyon: normalis parkapcsolatra. Ez eddig nem adatott meg es talan ezt a legnehezebb elviselni, de lefoglalom magam, igy tul lehet elni.
2015. jan. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Igen, már 3x. eddig kétszer vissza is mentem, sosem volt nyomasztó, mert tudtam, hogy hazamegyek.

Most harmadszorra viszont párkapcsolatom lett, így a visszamenetel nem olyan egyszerű.

Nagyon honvágyam van, mert szeretek eljönni, csak nem örökre.

Hiányzik a család meg úgy minden, félek, hogy ittragadok.

2015. jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!