Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg lenne esélye elvinni...

Tényleg lenne esélye elvinni a lányunkat?

Figyelt kérdés
Exemmel fél éve csak egymás mellett élünk, kimondva is rég vége volt, de mivel majdnem 1 évig nem dolgozott (illetve alkalmi munkája volt; heti 1 nap, meg feketén ment építkezni pár hétig), nem raktam ki, gondoltam jó fej leszek, ugyan hova menne, meg miből. Nekem régóta új párom van, közös babánkat várjuk. Már terhes voltam, amikor megszűnt a munkahelyem (teljesen, az egész céget felszámolták). Jelenleg nem dolgozom, ugyan mit, hova vesznek fel pocakkal?! Az ex azt mondogatja, hogy nem vihetem el a lányt, és úgyis neki ítélnék, mert nekem most nincs munkaviszonyom- meg amúgy is kevesebb év hisz fiatalabb is vagyok, gyeden-gyesen is voltam. február-márciusra tervezzük, hogy összeköltözünk az újjal. Amikor megszületik a pici, én jogosult leszek gyedre is, mivel előtte folyamatosan dolgoztam, mellesleg jobb fizuval, mint az ex. De addig nincs jövedelmem. A párom jól keres, imádja a lányomat, mellesleg anyumék is segítenek, ha kell. Az exem minimálbért kap, albérletben él (vagyis még élünk), és csak szeptember óta dolgozik (tavaly novembertől addig nem volt bejelentett munkája, meg többnyire semmilyen). Szóval tényleg van esélye, hogy neki ítéljék Törpillámat? Házasok nem vagyunk, papíron még élettársak sem. (Láttam egy kérdést pár napja, szerintem pont ő tette fel, de minden éremnek ugye...)

2015. jan. 20. 07:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem gyakorlatilag semmi esélye nincs.
2015. jan. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
18%
Ha még papíron sem vagytok élettársak, akkor semmi köze sincs a gyerekedhez, főleg, hogy még csak nem is tőle van.
2015. jan. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Szövegértés. Nyilván a pocaklakóhoz nincs köze. Nem vagyok hülye, és nyilván ő sem akarná más gyerekét nevelni. De van egy közös 3,5 éves lányunk.
2015. jan. 20. 08:20
 4/22 anonim ***** válasza:
35%
Szöveget fogalmazni nem tudsz. Ha nem mondod, akkor nekem sem esik le, hogy két kölökről is szó van. De ha mindenkinek így potyogtatsz, akkor meg is érdemled, hogy ennyire aggódj a dolgokért. Nem, nem hiszem, hogy esélye lenne az exednek a közös gyermeketekre, a bíróság az esetek többségében anyapárti, valószínűleg a te esetedben is így fog történni, főleg, hogy sem házasok, sem élettársak nem voltatok, tehát mondhatod, hogy be voltatok jelentve ugyanoda, de alig volt otthon...stb. De enélkül is neked fogják ítélni.
2015. jan. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

Ugyan már, ettől ne tarts! Az ilyenek csak arra használják fel a gyereket, hogy zsaroljanak vele. Undorító! Egyébként csak halkan jegyzem meg, hogy meg is érdemelnék az ilyen pasik, hogy neveljék egyedül a gyereküket albérletben minimálbérből, és kapjanak kemény 15 000ft gyt-t, amit nagyon sokan méltányosnak tartanak, ha az anya kap ennyit. Éljen meg belőle gyerekestől! Csak ugye az ember, egy normális anya a gyerekét nézi, és ragaszkodik hozzá minden áron. Pont ezt használja ki az ilyen alja nép, és zsarolni próbál. Be ne dőlj neki, röhögd ki! Hiszen még őt is te tartottad el eddig, most pár hónapja van egy minimálbéres munkája, és már mindjárt ennyire megnőtt az egója?! Szánalmas...

Neked egyébként miért nincs jövedelmed, nem kapsz munkanélküli ellátást? Ha már lejárt, akkor kérj önkormányzati segélyt, azután meg gyed, gyes.

2015. jan. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Nekem egyértelmű volt, hogy már van egy gyerek az extől és most van úton a másik a mostani párodtól :)

Csak ezért biztosan nem veszik el. Van hol laknotok, van miből megélnetek.

2015. jan. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

4. Talán fuss neki még egyszer, hátha sikerül értelmezni :)

Egyértelműen kiderül a leírásából, hogy egy az exel közös gyerekről van szó, és a másodikat az új párjától várja.

2015. jan. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Oké, nem emlitettem külön, de véleményem szerint egyértelmű, az előbb leirt miatt. Logika. Normális válaszok érdekelnek. Nem potyogtatom mindenkinek, nem segélyért szülök, (16 éves orom óta dolgozom, munka mellett csináltam az iskoláimat). A picit akartuk, h jöjjön, nem a hopp becsúszott kategória. És nem hinném, hogy n vagyok az első nő, aki új kapcsolatot kezdett, onnan közös gyereket akartak, és az újjal maradtak együtt. Egyébként a volt házasságából páromnak is van egy kisfia, normális, hogy közösre is vágytunk
2015. jan. 20. 08:40
 9/22 A kérdező kommentje:
a segélykérelmet elutasították, mivel korábban gyest kaptam (1 évet dolgoztam gyes mellett), azóta nem telt el 1 év, hogy lejárt, így elvileg nem kaphatok, hiába a munka. Legalábbis ezze az indokkal utasították el)
2015. jan. 20. 08:45
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

De azért fél éves kapcsolatba nem kellene szülni, (vagy több? az ex kérdésében mintha megcsalásról is szó lett volna) pláne nem úgy, hogy a terhesség alatt még az exeddel és a közös gyerekeddel éltek "családként".

Na de nem ez volt a kérdés, de sem az exed által felhozott "erkölcstelenség" miatt, sem a terhességed/munkanélküliséged miatt sem fogják elvenni a gyereket, ha igazolni tudod, hogy van jövedelem. Pláne, hogy az exnek a lakhatása sem tisztázott, minimálbérből még albérletet is fenn kellene tartani.

Viszont a gyerek érdekében ne harcoljatok, próbáljatok kompromisszumra jutni (elviheti a gyereket, nem csak a láthatás idejére, közös nevelési elvek).

2015. jan. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!