Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyellem elvinni a barátnőme...

Szégyellem elvinni a barátnőmet bemutatni a körülmények miatt? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetemre Budapesten jártam, diákmunkával sikerült eltartanom magam, mert a szüleim nem tudtak támogatni. Megismerkedtem egy csodálatos lánnyal, aki nagyon jó körülmények között él, voltam már többször náluk. Csodás lakás, új bútorok, medence, szauna, kertész jár hozzájuk az udvart rendezni szóval minden, amit csak ellehet képzelni. Eljött az ideje, hogy én is bemutassam a szüleimnek. Szüleim vidéken élnek, nem vagyunk anyagilag annyira eleresztve, hogy egy normális környezetbe vigyem haza. Itt arra gondolok, hogy kívülről a vakolat hullik lefele, belülről szerintem már vagy 30 éve nem volt festve, régi burkolat.. szóval egy rossz elhanyagolt házba kell őt elvinnem. Félek, hogy annyira sokkolja majd az egész, hogy ott hagy, mert Ő nem ilyenhez van hozzá szokva. Gondolkoztam már azon, hogy a szüleimnek kellene Pestre látogatni, hogy a barátnőmnek ne kelljen oda menni.. de ezt sem húzhatom túl sokáig..


2014. aug. 19. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Ha emiatt ott hagy, annak inkább örülj! Mert akkor szerencsés vagy, hogy hamar kiderült, milyen anyagias libával jártál. Normális lányt nem az érdekel, hogy a szüleidnek mennyi pénze van, hanem hogy te milyen ember vagy.
2014. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Ha igazán szeret, büszke lesz arra, hogy abból, amiben felnevelkedtél, akaratoddal és munkáddal sikerült kitörni, tehát érdemes elvinni.

Ha emiatt rossz szemmel nézne rád, rájönnél, hogy nem is igazán szeret, ezt viszont jobb mielőbb megtudni, tehát érdemes elvinni.

2014. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Ezek szerint eddig nem is beszéltél neki magadról, hogy honnan jöttél és ki vagy?

Ha valóban szeret nem lesz gond...bár én szólnék előre, mielőtt odaviszem.

2014. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

A pénztelenség nem egyenlő a trehánysággal. Ha a házatokban nincs rendetlenség, kosz, akkor tök mindegy hány éves a berendezés.

Ha meg emiatt elhagy, akkor nem érdemel meg téged, különben sem a családoddal kell együtt élnie, hanem veled.

2014. aug. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Én is szólnék előre, felkészíteném, majd úgy gondolom ezen túl kell esnie. Jobb előbb, mint később. Ha szeret, elfogadja, ha meg nem, akkor később sem fogja, szóval ennyi. Anno amikor a sógornőm megismerkedett a német barátjával, ugyanez volt. eljött a pasi Magyarországra, de szállodában helyezte el, hogy ne kelljen a lakásba elvinni. De valamiért úgy alakult, hogy mégis meglátta a körülményeket. Nem a sógornőm akarta, hanem a család többi tagja kavart be. A sógornőm égett, és bőgött akkor, de a pasi vele maradt, azóta is a férje, kint élnek együtt.
2014. aug. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Persze rend és tisztaság van a szüleimnél. Meséltem már a barátnőmnek róla de nem ilyen részletességgel, hogy a falról hullik lefelé a festék meg hasonlók.
2014. aug. 19. 11:37
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

1. Szerinted ennyire felületes a barátnőd, hogy elhagyna amiatt, hogy milyen körülmények között élnek a szüleid? Ez az ő lelki szegénysége lenne, és a tied is, hogy ilyen lánnyal összeállsz.


2. Ha a barátnőd nem felületes, hanem tartalmas személy, akkor ez nem lesz ok a szakításra. Az viszont igen, hogy kinézed belőle azt, hogy ezért szakítana. Engem nagyon bántana, ha a barátom ilyet feltételezne rólam.


3. Szerintem vidd el bemutatni, és útközben mondd el, hogy a szüleid nehéz körülmények között élnek, és készüljön fel, hogy egy kissé szegényes a ház, felújításra szorul.


(4. Ha már dolgozol, akkor segíts a szüleidnek a házuk fenntartásában, akár két doboz festékkel, és segítsd nekik rendbehozni.)

2014. aug. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
ha ezért elhagy, akkor egy nagyképű p*csa
2014. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
86%

Szia! :)

Nem mindenki élhet ugyanolyan jó körülményekben, és mint írtad rend, tisztaság van nálatok. Szerintem ez miatt nem kell aggódnod, ha tudod, hogy a lány normális, és elfogadja azt, hogy nem egy palotában élsz. Én ez miatt biztos nem szakítanék a fiúval, akit szeretek. Legyen rend, tisztaság, és családias környezet, és akkor minden jó lesz. :)

2014. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szerintem mondd el, hogy mire számítson. A reakciójából úgyis fogod látni, de szerintem annyi elég, hogy nézd, nálunk ráférne egy felújítás a házra, ne lepődj meg. Pont.

De szerintem te leszel a legjobban meglepve, hogy mennyire nem érdekli :)

2014. aug. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!