Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elköltözök 17 évesen...

Ha elköltözök 17 évesen nagyszülőkhöz, gyámügynél mit kell intézni? Valamint a gyerektartást kell, hogy fizessék utánam? Meg állítólag amíg tanulok, addig kell fizessenek?

Figyelt kérdés
Elég bonyolult, nem bírom apámat, nekem is nekemjön, anyámnak is, öcsémnek is. Anyám annyira oda van érte, hogy nem engedte, hogy legutóbb feljelentsem. Vagyis állította, hogy ő apám pártján fog állni. Van hangfelvételem, és valahol videó is, de nem tudom hol. Ezért úgy döntöttem, hogy elköltözöm. Viszont! Nagyanyámék nyugdíjasok, én gimibe járok. Havi nyugdíjuk kettőjüknek olyan 120-130.000 Ft. Csak a rezsi több, mint 60.000 Ft. 30 a gáz, 15 a villany, 6 a víz, meg a TV, telefon, mostmár internet. A gyógyszerek, kaja, minden, épp kijönnek a nyugdíjukból. Így a családi is elég kevés volna. Gondolom, így kellene valamit fizessenek anyámék. Anyámnak évi 2 millió a bevétele, apám 140.000 Ft / hó. Ebből kb mennyit kellene fizessenek? Egy öcsém van, ő joban kijön azzal az elmebeteggel, de ő se van érte. Én beszéltem ismerős rendőrrel, szerinte is ez a legkézenfekvőbb, mert nekem semmi kedven rendőrségre járkálni. A távoltartásival meg nemsokra mennék... Nagyanyámék kijelentették, hogy öcsémé meg enyim lesz a házuk, nem apámé, mert ő rájuk se néz, ha odamegy is csak veszekszik... Úgyhogy így áll a dolog, lépni fogok, csak nem tudom merre kezdjem.
2015. jan. 20. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyámügyön tudnak neked ebben segíteni, de már 17 évesen nem gondolom, hogy érdemes lenne elindítani a dolgot. A családból kiemelés okait egyértelműen bizonyítani kell, és így védelem alá veszi a kiskorút a gyámügy. Ha a nagyszülők otthont adnának, akkor el kell indítani a családba helyezést, és nekik vállalni a gyámságot feletted. Ha minden el van intézve, le van papírozva, akkor a gyámod veheti fel az utánad járó csp-t, és igényelhet gyerektartást. A csp 20 éves korig jár, a gyt meg 18. Azután már újra kell indítani, és a bíróság állapírja meg, kelle e fizetni. Minden esetre, ha a te viselkedésedben, vagy tanulmányi eredményedben kivetni valót találnak, akkor érdemtelenségre givatkozba nem lesznek kötelezhetőek semmilyen módon támogatni.

Amit meg a nagyszülők anyagi körülményeiről írtál, számold át még egyszer, mert nagyon a mínuszból élnek :)

2015. jan. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Ja, egyébként neked, diákmunka. Nem jutott még eszedbe?

Sokan dolgoznak tanulás mellett.

2015. jan. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, gondolom nem gyámságban hajtasz (ahogy az első válaszban írják) hanem a "a tizenhatodik életévét betöltött kiskorú tartózkodási helyének kijelölése" dologban. Igen, ezt neked kell a gyámügyön kezdeményezned. Tartásdíj meg a 18. év vbetöltéséig, illetve ha nappali középiskolai tanuló vagy, akkor annak elvégzéséig de legfeljebb a 22. évig jár - de az nem része ennek a dolognak, azt külön kell intézni. Ebben már a gyámügynél tudnak segíteni, persze legegyszerűbb, ha a szüleid meg a nagyszülők meg tudnak egyezni a tartásban, ez esetben nincs bírósági procedúra.
2015. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Figyelj csak, azt nem lehet, hogy anyukád "fű alatt" ad neked valamennyi pénzt, amivel a nagyszülőket segíted? Ugyanígy "nem hivatalosan" költözöl a nagyszülőkhöz? Kecske is, káposzta is. Vagy a diákmunka, amivel te segíted a nagyszülőket. Hamarosan 18 leszel, mire előveszik a papírjaidat már be is töltöd. Lehet így lenne érdemes, de persze ettől még kérhetsz tanácsot a Gyámügynél, ahogy az előttem szólók is írták.
2015. jan. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most félévi átlagom 4,7, tehát rossznak nem mondható. A magarartásommal sincs semmi baj, nem vagyok épp mintagyerek, de nincs velem baj. Igen, arra gondoltam, amit a 3. írt. :) Az első az kicsit félreértette a dolgokat, de mindegy. A szándék a fontos...

Itthon egy darabja valójában nem csinálok semmit. Apám belekötött mindenbe, úgyhogy abbahagytam mindent. Ami volt, azt felszámoltam, jelenleg csak gépezek, meg "csavargok". Nagyszülőknél vagyok szinte minden nap, ezen kívül haverokkal lógok, esetleg ha van valami iskolai rendezvény, akkor ott vagyok. Elütöm az időmet, csak itthon ne kelljen lenni... Amúgy az emberek nagyrészével kijövök. Se jóba, se rosszba nem vagyok. Akivel rosszba vagyok, azzal nagyon rosszba, de idővel megbékélek. (kivéve apámat...) akivel viszont jóba, azzal nagyon jóba. Mint ha a testvéreim lennének.

2015. jan. 21. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!