Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan hogy valakinek...

Van olyan hogy valakinek hiányzik az anyukája pedig gyakorlatilag nem is ismerte?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm mondta ezt akinek az anyukája meghalt. Kérdeztem hogy van e róla emléke, azt mondta hogy nincs mert még 1 éves sem volt mikor meghalt.

Nem tudom hogy van ez. Nekem a dédnagymamám halt meg mikor 1 éves múltam de nem emlékszek rá ezért sose éreztem hogy hiányozna.


2015. jan. 22. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos, én sem ismertem anyámat, de még felnőttként is hiányzott. Bár felnőtt fejjel rájöttem, hogy nem maga az anyám személye hiányzik, hanem az ami magát az "anyát" jelenti.

Nekem hiányzott, hogy nem volt egy nő aki mesélt volna a női dolgokról, aki segített volna, hogy csinosan öltözzek, aki ott lett volna amikor beteg voltam stb.

Apám nevelt, és nagyon jó apa volt, de voltak helyzetek amiről vele nem lehetett beszélni vagy őt nem lehetett megkérni.

Azok akik anya nélkül nőnek fel, a sok cselekedett, és érzelem hiányzik, nem maga az édesanya..

2015. jan. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na és másképp gondolnád ha nem apukád hanem agy nálad jóval idősebb nővéred vagy egyik szülőd lánytestvére nevelt volna?
2015. jan. 22. 22:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért van a különbség, mert általában az embernek nagyon más a kapcsolata egy dédszülővel és egy közvetlen szülővel. Az anyával és az apával van egy speciális, természetes kötődés, amit nagyon nehéz pótolni. Az ember lelkében van egy különleges hely az anya és az apa számára, és aki valamiért ilyen téren hiányt szenved (akár azért, mert meghaltak, akár azért, mert nem törődnek vele) annak általában van hiányérzete.

2015. jan. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Költőnő? ***** válasza:
az h ki nevel, egy dolog... De... Anyád, szülőanyád csak egy lehet ugye.
2015. jan. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

tudom, hogy nem egészen tartozok bele a kérdésbe, de az apukám 4 éves koromban halt meg, csak néhány emlékfoszlány maradt meg, de arra, hogy ő maga milyen volt, nem emlékszem, 22 éves vagyok, de a mai napig fájó tüske bennem, hogy sosem ismerhettem meg jobban és igen, hiányzik, mert sosem volt egy apa az életemben

az apai nagymamámat sosem ismertem, fél éve megtudtam, hogy meghalt, lehet, hogy durva ilyet mondani, de teljesen semlegesen érintett, sosem ismertem, nem is hiányzott/hiányzik

2015. jan. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia.a kozeli szulo hianya teljesen mas mint egy nagyszulo vagy dedszulo.roviden elmeselem a tortenetem.a szuleim negy honapos koromba elvaltak.edesnyam nevelt tovabb,edesapam lelepett.soha nem latogatott ezutan,anyagiakba se segitett.nyolc eves koromba kaptam a hirt,hogy meghalt.nagyon fajt,csak sirtam es sirtam,pedig nem is lattam soha,nem ismertem,de gyerekkent arra vagytam hogy egyszer hatha meglatogat,terveztem,ha Nagy leszek felkeresem.a hir hallatan egy vilag omlott bennem ossze.meg most 25 evesen felnott fejjel is iszonyatosan hianyzik.az apai nagypapam szuletesem eveben halt meg,de semmit nem jelent a halala szamomra ez akarmilyen kegyetlenul hangzik is.az apai nagymamam egy honapja hunyt el,de valahogy abszolut nem erzem a hianyat.hozzateszem ot eletembe azt hiszem haromszor lattam apum halala utan.

Szoval ezzel csak annyit szerettem volna elmondani,hogy a szulot nem lehet potolni,a tavolabbi rokonok halala teljesen mas velemenyem szerint..

2015. jan. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem a konkrét személy hiányzik hanem az általa betöltöt pozició, könyű ideális álomképekkel megtölteni egy fantomot
2015. jan. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!