Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan találjam meg önmagam?...

Hogyan találjam meg önmagam? Hogyan NE feleljek meg a szüleimnek, és csak magamnak teljesítsek?

Figyelt kérdés

Ide írom ki,mert itt kaphatom a legértelmesebb válaszokat,valamint kapcsolódik is ide:)


Az lenne a problémám,hogy nem igazán tudom ki is vagyok,hol a helyem a világban,nincs is igazán jövőképem (vagyis van,de naponta változik),nem mindig azt csinálom/viselkedek,amit ÉN szeretnék,nagyon számít nekem mások véleménye és könnyen megváltoztathatják a sajátomat és ez folyamatosan bánt,nem érzem jól magamat a bőrömben. Folyamatosan azt érzem,hogy csak a szüleimnek akarok megfelelni,senki másnak,és nem magamnak teljesítek. Mit tegyek? Hogyan találjam meg önmagamat? 15 évesen még nagyon elvagyok késve?


2015. jan. 23. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem vagy semmirol lekesve. Most alakul ki a felnott szemelyiseged, keresed az utat, keresed onmagad. Egy ideig meg ilyen zavaros lesz, de aztan letisztul, hidd el :)


Egyebkent meg az hogy megfelelsz a szuleidnek, meg nem jelenti automatikusan azt hogy a sajat elvarasaidnak nem felelsz meg, itt nincs szuksegszeruen ellentmondas.

2015. jan. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ponthogy 15 évesen vagy abban a korszakban amikor keresed magadat..ahogy mindenki más is.

DE ezt nem feltétlenül mindenki más leszarásával érheted el. Persze nem tudsz egy egész világnak megfelelni de nem hagyhatsz figyelmen kívül mindenkit. Akikkel együtt élsz akikkel nap mint nap találkozol. Nem szabad mindent az ő véleményükre alapozni de csak a sajátodra se. Kell legyen egy egyensúly saját vélemény és a környezeted véleménye közt. Amennyiben ez elborul úgy vagy továbbra is azt fogod érezni hogy csak a szüleidnek akarsz megfelelni ha meg a másik irányba dől akkor önmegvalósíthatsz ahogy akarsz de csak gondod lesz a környezeteddel ami megint nem jó.

Mivel 15 éves vagy még függsz a szüleidtől tehát ha nem akarsz veszekedni velük valamilyen szinten meg kell felelned nekik. Ez van.

És ugyanez a környezeteddel. Ha akarsz megbízható barátokat és nyugodt környezetet akkor nem szarhatod le amit mondanak.

Arany középút. Azt kell megtalálni

Remélem segítettem. (és remélem jól értelmeztem a kérdésedet.)

2015. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mit látsz, a szüleid boldogok? Ha igen, akkor ne aggódj nagyon amiatt, hogy meg akarsz felelni az ő elvárásaiknak. Persze ha nagyon mást várnak el, mint ahogy ők élnek, akkor gondold át a dolgot. Szerintem boldog embereket jó ötlet utánozni próbálni :-)

2015. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég időben kaptál észbe, hidd el, sokak még 30 fölött sem tesznek fel maguknak hasonló kérdéseket :)

Pál Ferenc könyvei + jóga + sport egészséges táplálkozással kombinálva -> nekem ezek nagyon sokat segítettek (én sajnos 20 felett jutottam csak el addig, hogy változtatni tudjak, szóval nagy respekt neked).

2015. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne pánikolj, időben vagy. Ez az önmegismerés, önépítés ideje.

Ha nagyon tanácstalan vagy, akkor javaslok egy oldalt:


[link]


Ezt persze ne vedd 100%-nak, de kiindulásnak jó. :)



Én nagy megomlások (szakítás, fordulópont az életben, karrierépítés, szakmaválasztás) előtt mindig önismeretet tartok. Magammal vagyok a legkritikusabb.

Milyen ember vagyok? (3 szó, ami eszembe jut magamról)

Mik a jó tulajdonságaim?

Mik azok, amiken erősítenem kell? (Gyengeségeim, rossz tulajdonságaim)

Mit szeretek csinálni?

Mi az, ami szórakoztat?

Mi az, ami kikapcsol?

Mi a hobbim?

Milyen művészetek érdekelnek? Alkotok magam is?

Hol látom magam 5 év múlva?

Ez a terv reális?

Ha igen, hogyan érem el, mit teszek érte?

Milyen céljaim, vágyai, vannak?

Ezeket hogyan lehetne elérni?



Nagyon jók a munkahelyi felvételin elhangzó kérdések, és azt hiszem az online felvételi oldalon (felvi.hu?) is van egy rakat ilyen teszt, ha nem vagy biztos magadban.



Az, hogy befolyásolható vagy... ez egy személyiségjegy. Tanulási folyamat. Lesznek olyan helyzetek az életedben, amikor rájössz, hogy ha te nem vagy (belebetegszel a megfelelési kényszerbe), AKKOR AZOK A DOLGOK SE LESZNEK, AMIKET EDDIG MÁSOK KEDVÉÉRT CSINÁLTÁL!

Mondok példát: szétszakadsz a barátok,a suli, a házimunka, a család és a barátod között, mindenkinek meg akarsz felelni, és túlterheled magad. Ez kimerít, beteg leszel. Ekkor se suli, se család, nincs házimunka, barátok, pasi. Semmit nem tudsz adni senkinek. Megéri? nem. Mérlegelni kell, és meg kell tanulni egy kicsit önzőnek lenni. Ez nagyon nehéz folyamat, de nem lehetetlen.

Arról szól az egész, hogy ha egy eldöntendő kérdéssel találkozol (segítesz a barátnődnek megírni egy 8 oldalas esszét, miközben otthon takarítani kell, és a pasid is jön és még neked is van házid), akkor először tedd fel azt a kérdést magadnak, hogy "Nekem jó lesz ez így? Van időm/kedvem/energiám megcsinálni, vagy csak megfelelni akarok?" A válasz ismeretében dönts.

éppen elég olyan dolog van az életben, ami nem akarás és kedv kérdése, akkor is meg kell csinálni, ha nem akarod. Az eldöntendő kérdések nem ide tartoznak.


Nekem ez segített, remélem Neked is fog.


Én neked drukkolok. :)

2015. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!