Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok mennyire vettek részt...

Nálatok mennyire vettek részt a leendő nagyszülők a készülődésben a baba születése előtt?

Figyelt kérdés

Vagy milyen viselkedés az "elvárható" a leendő nagyszülőktől néhány héttel a baba érkezése előtt, illetve a terhesség alatt?


Anyukám például már nagyon be van sózva, össze-vissza vásárol mindenfélét a babának, alig bírjuk leállítani, apukám meg kiságyat csinált neki (gyönyörű), és két babakocsit is vett. :)

Persze túlzásba viszik, de őszintén szólva jól esik, hogy így várják ők is a picit.


Anyósom viszont pont az ellentéte, hiába vagyok már nagyjából mindenórás, az elmúlt majdnem 9 hónapban egyetlen egyszer érdeklődött a babáról.


Már mindene megvan a picinek, de őszintén szólva rosszul esik, hogy eddig egyáltalán semmit nem vett neki. Nem mintha a pénze kellene, meg már tényleg megvásároltunk mindent, de azért jól esett volna, ha egy egy cumit vagy csörgőt legalább kapunk, hogy jelezze, ő is várja a babát. És főleg azért is fáj, mert van már 3 unokája, egy nagyobb lány a férjem előző házasságából, és egy 10 hónapos ikerpár, akik a sógorom gyerekei. Mindhárom másik unoka rengeteg ajándékot kap anyósomtól, és nekik persze a születésük előtt is összevásárolt mindenfélét, ahogy most az én anyukám is nekünk.


És aggódom, mivel az én gyerekemmel kapcsolatban ennyire közömbös, attól tartok, hogy ez a születése után is így marad. (Oké, tény hogy anyós nem kedvel engem, de a másik menyét sem szereti, a férjem exnejét pedig kifejezetten utálja.)


Ti mit gondoltok, illetve szerintetek "elvárható" a leendő nagymamá(k)tól, hogy valami aprósággal azért kedveskedjenek a babának még a születése előtt?



2015. febr. 7. 17:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Se anyós, se após nem vett soha semmit, nem is látta a gyerekeket egyik se már egy éve (16hós, 4 éves). Én nem bánom. Nem vártam el, de hogy az unokáikra se kíváncsiak, az fura, de ők tudják.
2015. febr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én sem feltétlenül várom el, csak rosszul esik, mert a másik három unokájához nem így állt hozzá a születésük előtt sem, ahogy az én lányomhoz.
2015. febr. 7. 17:37
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk anyós nem volt (már nem élt sajnos), após nem nagyon foglalkozott a gyerekkel. Mikor megszületett és már itthon voltunk, eljött néha megnézni és "okos" tanácsokat osztani.

Anyu izgatottan várta, de előre ő sem vásárolgatott semmit, csak miután megszületett. Apu lásd após, csak tanácsosztogatás nélkül.

2015. febr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
12%

Nem várható el, hogy bármelyik nagyszülő ennyire be legyen sózva mint az anyukád. Az is lehet, hogy anyós csak azért nem ugrál, azért nem vásárol be mert tudja, hogy a te szüleid mindent megadtak neked. Így elég nehéz lenne bármit is adnia, meg hát benne van az emberben, hogy akkor tőlem már igazán nem kell semmi, hiszen az örömanya mindent elhappolt előlem.

A cumi meg olyan, hogy azt jó ha az anyuka veszi (már ha szükség lenne rá, mert nem jó rászoktatni a kicsit a cumira..

Egyébként, nekem egyik nagyszülő sem vásárolt be, nem is emlékszem, hogy adtak valaha valamit. Pedig szeretik az unokájukat, de nem voltak besózva..

2015. febr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
93%
Én is kismama vagyok, de az én anyósomék se nagyon mutatják ki , hogy várnák egy kicsit is a babát. Félidős vagyok, de eddig maximum egyszer kérdezték meg még az elején hogy mi újság:D Az én szüleim sajnos nem élnek már, ezért is talán kicsit többet vártam volna a párom szüleitől. Sőt még azt is mondták ha nem fiú lesz cseréljem vissza. Meg hogy ide csak fiút vihetek....Hát és mióta kiderült hogy lány lesz, csak azt mondogatják, még nem vesznek semmit, hátha mégis fiú lesz, meg még változhat, lehet rosszul látták az orvosok. Nagyon rosszul tud esni.
2015. febr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ez ilyen terhesség alatti, hormongőzös hiszti nálam, vagy nem tudom. Az nem jó kifejezés, hogy féltékeny lennék a másik három unokára, de igenis nagyon rossz érzés, hogy ők kaptak egy csomó mindent anyóstól, az én lányom pedig semmit. Így az jön le nekem, hogy az én gyerekem anyós szemében kevesebbet ér a többi unokájánál. Remélem, a baba születése után elmúlik belőlem ez a rossz érzés.
2015. febr. 7. 17:53
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet, hogy egyszer te említetted, h anyudék ezt is, azt is vesznek, és fele felesleges, vagy miért nem kérdeztek meg előtte? Vagy a férjed nem mondta neki, hogy milyen sok felesleges dolgot kaptatok? Talán azért nem vett semmit.

Férjednek mi a véleménye?

2015. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Nem lehet, hogy egyszer te említetted, h anyudék ezt is, azt is vesznek, és fele felesleges, vagy miért nem kérdeztek meg előtte? Vagy a férjed nem mondta neki, hogy milyen sok felesleges dolgot kaptatok? Talán azért nem vett semmit.

Férjednek mi a véleménye?"


Nem, mivel sosem kérdezett semmit a babáról, azt leszámítva, hogy fiú-e vagy lány. Sosem mondtuk neki, hogy miket vettünk, miket kaptunk, milyen cuccai vannak már. Túl sokszor nem találkozunk vele, de szokott telefonálni, telefonon mindig arról érdeklődik, hogy a férjem nagyobb gyerekének mire van szüksége.

A férjemnek sem tetszik a dolog, tulajdonképpen néhány hete ő tette a bogarat a fülembe, hogy anyós viselkedése nincs teljesen rendben.

2015. febr. 7. 17:55
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

A férj szülei általában sokkal inkább kirekesztve érzik magukat a babavárásban és az unokázásban, mivel a nők mindig a saját szüleiket helyezik előtérbe.

Igazából sok nőnél nem tud jó lenni az anyósa. Ha nem visz semmit, akkor jön az, hogy miért nem? Ha vitt volna, akkor az lenne a baj, mert ő csupa feleslegeset visz, gagyit, bezzeg az én anyám csupa jó dolgokat ad... Az anyós nem adhat tanácsokat kéretlenül (kérni úgysem fog a büszke meny tőle semmit), bezzeg a saját anyukája mindent megtehet, az nem bűn.

Írod is, nem vagytok jóban. Úgysem tudna a kedvedre tenni, mivel ha ő nem kedvel, nyilván te sem vagy oda érte.

2015. febr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%
már nincs pénz a negyedik unokára azért érthető, gondolom nálatok az első ugy még könyű körbe rajongani a picit
2015. febr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!