Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az elvált anyukák miért nem...

Az elvált anyukák miért nem kalkulálnak ezekkel a dolgokkal, amikor havi mérleget késíztenek?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdéshez írtam válaszként, de gondoltam, megérne egy külön kérdést is a dolog.



Általában válás után az anyuka marad a közös lakásban/kedvező árú albérletben a gyerekekkel. Persze akkor, ha normális az apuka és érdeklik a gyerekei, mert nyilván belátja, hogy neki egyedül könnyebb elköltöznie.

És számoljunk átlagkeresettel, hogy mondjuk mindketten 120at kapnak nettóban havonta. Oké, hogy az apuka elköltözésével a 240helyett 120ból kell megélnie az anyukának a gyerekekkel. De amit az elvált nők előszeretettel mondogatnak, hogy a gyerekek miatt milyen iszonyú magas a rezsi, nos, a havi rezsi az apuka elköltözésével kb havi 30ezerrel kellene hogy csökkenjen (mert ennyit szoktak számolni egy gyerek havi rezsijére, legyen akkor apukáé is ennyi). Tehát így kevesebb az anyuka havi kiadása. Plusz ehhez jön hozzá a "semmire se elég" gyerektartás, és az a tény, hogy alapesetben is a gyerekek legalább havi 4-5 napot apánál töltenek. Azokra a napokra szintén kevesebb a kiadás, mert kevesebb ugye a rezsi meg a kaja. Illetve kiesnek anyuka kiadásai közül azok az összegek is, amit apuka magára költene mondjuk negyedévente, ha még együtt élnének pl fodrász, gyógyszer, ruha, stb.(Plusz ugye anyukáé a családi pótlék meg az adókedvezmény, de azt most ne keverjük ide.)


Ezt valahogy sosem számolják bele a nők a havi mérlegbe. Nem azt akarom mondani ezzel, hogy az elvált anya kb ugyanott van egy fizetésből a gyerekeivel, mintha az apával élnének két fizetésből, de azért nem is annyira tragikus a helyzet, ahogy azt az anyukák beállítják.



Nem provokációnak szánom és nem veszekedni akarok, de őszintén kíváncsi vagyok a véleményetekre.



2015. febr. 8. 11:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A törvény szerint a gyerek a válás miatt nem veszíthet az életszínvonalából. Ezt pedig pénzzel lehet biztosítani.
2015. febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Kedves 52%-os, mi nagyon jól éltünk a Zalaegerszegi Flexes fizetésből, igaz nem beültető munkakörbe. 8 órás munkarend van a dolgozóknak, (ok, felső vezetésben nem, de a fizu sem annyi). Az, hogy hány műszak, tök mindegy, az óraszám meghatározott. Emellett, aki annyit dolgozik, tud munkát vállalni, ha tényleg akar. Ahogy apukád is tudott ezek szerint, tehát így már nem értem a nyafogást. Az anyukádat nem sajnálod véletlenül, aki az idejét, pénzét, az élettársa pénzét rád költötte? Amúgy, miért nem apád nevelt fel?
2015. febr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves 76%os!

Én gyerekként csak annyit láttam a szüleim válásából,hogy apu sose evett normális kaját,max akkor ha én ott voltam,mig nálunk mindig volt mit enni. Nem tudom hogy miért nem ő nevelt fel,lehet közrejátszott az is h eleinte emlékszem egy néninél bérelt egycsaládi háznál ki egy szobát,ahol volt egy,egy villany tüzhely,és ennyi. A vaj emlékszem az ablak között volt télen. Wc az udvaron volt,és nem volt fürdő,apu lavórba fürdött le,a gázon meg vizet melegített. Ezért sokéig nem is aludhattam ott. na mindegy.

Nem tudom h a nálad a "mi jól éltünk" abból a fizetésből mit takar,de apukám(aki sima dolgozó volt) elég rosszul élt.

Nem sajnáltam anyut,mert én csak azt láttam az egészből h míg a barátja nem költözött ide,akkor is tudta fizetni a dolgokat,és utána meg jobban éltünk mikor már ő is itt lakott.

És apunál mit láttam? Azt h sosincs pénze rendes éltelre,lukasak a zoknijai,és próbál nekem mindent megadni.


Ezt csak azért meséltem mert amit irt az egyik válaszoló 81%os elég idegesítő volt h gy állitja be h minden elvált apának mennyivel könnyebb,meh milyen jól élnek. Mert vannak rendes,normélis apák is. Az enyém az.

2015. febr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád mivel foglalkozik, ő mennyit keresett? Mert azért az eléggé viccesen hangzik, hogy egyedül élő férfit kell sajnálni a körülményei miatt, amíg az elvált felesége gyerekkel meg tudja oldani simán a megélhetésüket, normális körülményeket tud teremteni. Nem lehetett ez is esetleg a válás egyik oka? Mármint, hogy apud ennyire életképtelen. Én értem, hogy szereted az apukádat, mivel a gyereke vagy, de nem egy életképes férfi képét festetted le eddig róla. Ha egy felnőtt férfinak ekkora gond egyedül megélni, és egy szem gyerekről gondoskodni, akkor ott a baj vele van. Zalaegerszeg mondjuk nem bővelkedik a munkahelyekben sajnos, de azért aki nagyon meg akar élni megoldja, vagy ha máshol adódik lehetősége, akkor vállalja a költözést. A flexet hagyjuk, férjem felső vezető volt ott, nem összehasonlítható a bérezésük a gyártósorokon dolgozókéval. A 81%-os válaszolónak pedig 100%-ban igaza van. Az ő véleménye azokat sérti, akik képtelenek normálisan gondoskodni a saját gyerekükről. Neked pedig értékelned kellene, hogy az anyukád normális életet biztosított számodra, majd ahogy írod, később az új párja, akinek nem volt kötelessége rád áldozni, még jobbat. Hogy apukád így élt, ilyen színvonalat teremtett magának, az nem anyukád, vagy más hibája, hanem az övé.
2015. febr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Anyukám is gyárban dolgozott meg dolgozik a mai napig. Az Antoba összeszerelő. Ott se lehet többet keresni mint a flexben sztem.

Igen ám de míg apu meg kapta a kis 70 ezer ft-os fizetését ,kifizette belőle a tartásdijat,a maradékból bérelt magának egy kis lakást,addig anyu kapta a családi pótlékot,meg a tartásdijat. Neki kb 30 ezerrel több lett a bevétele ezáltal.

Ezt már csak igy h lassan 17 éves vagyok látom át igaz. Mi sokkal könyebben éltünk meg. Anya kifizettt mindent,és a fele fizetése megmaradt arra hogy éljünk. Én a suliba is ingyen kajálok évek óta mivel anya egyedül nevel. Ugyh az otthoni rendes étel,ruha minden kijött akkoriban belőle.

És persze hálás vagyok anyának h mindent meg tudott adni,de apa ugyanugy próbált nekem mindent megadni. Meg persze h hálás vagyok az élettársának h beszált a nevelésembe.


De attól még nem értek egyet se veled,se a 81%os-al. Mert szerintem nem attól lesz jó apa valaki ha a belét is kidolgozza,meg ha elmegy az ország másik felébe dolgozni csak hogy több pénzt tudjon adni. Aztán akkor meg a gyerekkel kb nem is találkozik. Mikor apu feketén dolgozott hétvégente rá ment az egész napja,ezért mi nem is találkoztunk. Mikor meg bejelentett másodállása volt,akkor meg találkoztunk,de sokkal kevesebbet és láttam rajta h teljesen kivan. Letelt a müszakja és ment a másik helyre melózni.


Az a baj h itt sokan azt hiszik hogy attól lesz vki jó apa ha minnél többet fizet. Sokan elküldenék a volt férjüket az idegen légióba is csak h több tartásdijat tudjon fizetni,mert akkor lesz az jó,meg felelős a apa.


Én elhiszem h sok olyan elvált anya van,akik a válás miatt nagyon nehéz helyzetbe kerültek. De a normális apák is megsinylik a dolgot,és nem élnek olyan hű de jól,meg könnyen mint ahogy itt az emberek 90%-a próbálja beállitani

2015. febr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Sok gyerek viszont azt hiszi,az apja azért nyomorog ,mert a volt felesége kiszipolyozza.Az én volt férjem is ezt sugallta mindig a gyerekeknek,pedig nem is fizet gyerektartást.A gyerekek amíg kicsik voltak,mindig sajnálták az apjukat,azt mondták,hogy azért nincs az apának pénze,mert Te elhagytad,szeeeegggééény aaaaaapppuuuuuuuuuu.Közben meg,semmit nem tett azért,hogy jobb legyen saját magának.

Azt gondolják a gyerekek,hogy bezzeg az anyjuknak van pénze,mert a csekkek be vannak fizetve,mindig van rendes ruhájuk meg kajájuk,csak,és nem látnak bele,hogy ezért az anya igencsak élére rakja a forintokat,ott fogja meg ahol csak tudja.Ők csak azt látják,hogy apa szegény csóró,anyu viszont simán megél.Elárulom a gyerekeknek,hogy ha apánál maradtak volna,valószínű ugyanolyan szarul éltek volna,mert sokkal rosszabbul gazdálkodik jó pár apa(tisztelet a kivételnek) a pénzzel,mint anya,ezért is nem boldogul.

2015. febr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!