Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az elvált anyukák miért nem...

Az elvált anyukák miért nem kalkulálnak ezekkel a dolgokkal, amikor havi mérleget késíztenek?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdéshez írtam válaszként, de gondoltam, megérne egy külön kérdést is a dolog.



Általában válás után az anyuka marad a közös lakásban/kedvező árú albérletben a gyerekekkel. Persze akkor, ha normális az apuka és érdeklik a gyerekei, mert nyilván belátja, hogy neki egyedül könnyebb elköltöznie.

És számoljunk átlagkeresettel, hogy mondjuk mindketten 120at kapnak nettóban havonta. Oké, hogy az apuka elköltözésével a 240helyett 120ból kell megélnie az anyukának a gyerekekkel. De amit az elvált nők előszeretettel mondogatnak, hogy a gyerekek miatt milyen iszonyú magas a rezsi, nos, a havi rezsi az apuka elköltözésével kb havi 30ezerrel kellene hogy csökkenjen (mert ennyit szoktak számolni egy gyerek havi rezsijére, legyen akkor apukáé is ennyi). Tehát így kevesebb az anyuka havi kiadása. Plusz ehhez jön hozzá a "semmire se elég" gyerektartás, és az a tény, hogy alapesetben is a gyerekek legalább havi 4-5 napot apánál töltenek. Azokra a napokra szintén kevesebb a kiadás, mert kevesebb ugye a rezsi meg a kaja. Illetve kiesnek anyuka kiadásai közül azok az összegek is, amit apuka magára költene mondjuk negyedévente, ha még együtt élnének pl fodrász, gyógyszer, ruha, stb.(Plusz ugye anyukáé a családi pótlék meg az adókedvezmény, de azt most ne keverjük ide.)


Ezt valahogy sosem számolják bele a nők a havi mérlegbe. Nem azt akarom mondani ezzel, hogy az elvált anya kb ugyanott van egy fizetésből a gyerekeivel, mintha az apával élnének két fizetésből, de azért nem is annyira tragikus a helyzet, ahogy azt az anyukák beállítják.



Nem provokációnak szánom és nem veszekedni akarok, de őszintén kíváncsi vagyok a véleményetekre.



2015. febr. 8. 11:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez most kit érdekel?


Nyilván senki nem úgy számol, hogy van egy 4 fős család, ebből ha levonjuk a különélő szülőt és a gyerekek annál töltött napjainak rezsijét akkor ennyi meg ennyi marad... hanem úgy, hogy elköltözik az adott fél, az első havi számlákat a különélés után elosztják szépen a lakásban élő fők számával, és a gyerekekre eső részt belekalkulálják a gyerektartás összegébe. Fordítva semmi értelme nincs, mert csak puszta találgatás az egész.


Azt meg végképp nem értem az apuka fodrász, gyógyszer, ruhapénze mégis milyen viszonyban van a gyerektartással. Ha együtt van a család, akkor is egy bizonyos összeg megy el a gyerekekre, ami azon felül marad, az a felnőttekre, nem úgy néz ki, hogy ez valami "luxus", amit a gyerek költségeiből kellene elvenni, és hú de jó mert ha elköltözik az egyik, akkor ennyivel kevesebb...


A családi adókedvezményt és a pótlékot le szokás vonni a végösszegből, és a fennmaradó összeggel számolnak általában.

2015. febr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Azt az elvált apukák miért nem kalkulálják bele az anya költségvetésébe, hogy egy szemüveg 60 ezer, (és nem drága, márkás keret, ez csak az alap), egy fogszabályzó 60-80 ezer, egy nyári tábor egy hétre 30 ezer plusz költőpénz, egy cipő 5-10 ezer (határ a csillagos ég, ez így csak alsó hangon), és minden évszakban kell cserélni, mert nő az a fránya gyerek. Egy átlagos nátha 12 ezer, meg ugye az anya is kevesebbet keres, elvégre valakinek vigyázni kell a kicsire. Ha mernek a kölkök nem egyszerre lebetegedni, hanem külön-külön, az akár egy fél hónap is lehet. (Én most ezért "csupán" havi 45 ezerrel kaptam kevesebbet)


Jó esetben ennyit van ott a gyerek, de nem mindenhol van ez így. Van ahol semmit se, értsd: évi hat napról van szó, amikor apuka elviszi a kicsiket. Se egy színház, se egy mozi nem fér bele ennyi időbe. Ülnek a panelban, és kézcsókom. Nem nagy kiadás, már bocsi....


Más: anyuka két gyereket nevel egy keresetből, ami ugye 120 ezerrel számolva havi 40. Nem sokkal több, mint egy ezres naponta. Ebbe azért illik beszállni, nem?


Apuka ha új kapcsolatba kezd (ugye ez a válások leggyakoribb oka), akkor ketten élnek két fizetésből, ami 120 ezer per fő.



Egy dologról szól ez az egész: a válással nem szűnik meg az apaság, bármilyen nehéz ebbe belenyugodni. Ketten vállalták, hogy gyereket vállalnak, és felnevelik. Amíg nem lehet visszaadni a gólyának, addig ez lesz. Az elvált férj még mindig a gyerekek apja: részt kell venni a nevelésükben!

Ami nem kis pénz.



Gondolkodj el azon, ki jár jobban.

Felajánlottam az exférjemnek, hogy vigye ő a két gyereket, én megyek külföldre dolgozni, és fizetem a gyerektartást.

Á, az úgy nem jó. Hogy gondoltam??

Valamiért még mindig jobban megéri perkálni havonta, mint bevállalni a gyerekek nevelését egyedül.


Pedig milyen jó üzlet, nem?

2015. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


3 évvel ezelőtt én tettem fel ezt a kérdést. Az én apukám jó apa. Igaz mostanra már többet keres,így több gyerektartást is fizet,ami anyukám szerint még mindig kevés. Be szokott szállni az iskolai költségekbe,meg mikor beteg vagyok van h ő váltja a gyógyszereimet. Most pl lehet h fogszabályzóm lesz(régen is kellett volna,de nem engedtem anyámnak h felrakassuk mert az milyen égő,mára beláttam h h kell,mert mosolyogni se merek),apunak mondtam h majd idén elkezdek fogorvoshoz járni,a fogszabi miatt. Ő ezért már hónapok óta spórol, h be tudjon szállni az árába. És a fogorvost is v mikor ő fizeti-magánba járok.


Apunak kb fél éve van kapcsolata a válás óta,mert most került olyan helyzetbe anyagilag h el tud néha járni,és ismerkedni is tud.

Míg anyukám a nevelőapámmal évek óta együtt van. Kis tesóm is lesz. Egyszer kérdeztem még régen anyumtól h neki hogy hogy ilyen hamar lett barátja mig apu nem talál senkit. Nagyon rosszul esett akkor h kinevette aput és azt mondta h azért mert apu csóró és még egy vacsorát se bír kifizetni egy nőnek h randira hívja. Én ebből azt szűrtem le h nőként könnyebb ismerkedni mert a férfiak mindig meghívnak vmire. És ez igaz is,pl a szegényebb oszt.társaim fiuknak nincs barátnőjük,mert csak sétálgatni tudják elhívni a lányokat,1-2 még a saját mozi jegyét se tudja kifizetni. És nem gondolom h anygaias vagyok,de azért néha jól esik a lányoknak ha kapnak ajándékba kis csokit,vagy ha nem mindig az a program h otthon filmet nézünk,meg sétálgatunk. És ha nem is az egészet a fiú fizeti,legalább annyi pénze legyen h a saját költségét kifizesse. Na mindegy.


Ugyh az amit a 81%-os irt,az még nekem is rosszul esik Mert vannak jó apák is.


16/l

2015. febr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Az elvált apukák miért nem gondolnak arra, hogy ha az anyuka egyedül folytatná az életét, neki akár 1 szoba is elég lenne, és összesen lenne a havi lakhatási kiadása kb 30 ezer? Viszont a gyerekek miatt fenn kell tartani a nagyobb, többszobás lakást, aminek a fenntartási költségei, rezsije a sokszorosa ennek. Azt miért nem veszik figyelembe, hogy a gyerekekkel élő szülő természetben sokkal nagyobb mértékben veszi ki a részét a nevelésükből, mint a külön élő? Így aki külön él, az fejezze ezt ki anyagiakban. Vagy netán apuka hordja a főtt kaját, ő mos rájuk, látja el őket a mindennapokban. Neki kell a munkáját a gyerekekhez igazítani, vagy dolgozhat bármilyen munkaidőben, többet, több keresetért?

Meg ahogy előttem írták már, lehetnek bőven többletkiadások. De azt be kell látni amúgy is, hogy egy gyerek nem kevesebbe kerül mint egy felnőtt havonta, hanem többe. Elég a ruhaárakat nézni, sulis dolgok, foglalkozások, esetleg ha tehetséges valamiben, akkor különórák, vagy ha gyenge, akkor korrepetálások, stb. A rezsi viszont mennyivel csökken, mert havonta 2x apukánál fürdenek? A kérdésed még akkor is provokáló, ha nem annak szántad. Pláne ha úgy gondolod, hogy ki lehet szúrni egy gyerek szemét havi 20 ezres tartásdíjjal.

2015. febr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%

76%-os a kérdező ez miatt a kérdés miatt tette fel a kérdését


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__65..

2015. febr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Azt belekalkulaltad, hogy ha a gyerek beteg, anyuka marad tappenzen es ezert kevesebb lesz a havi fizetese?Ha mar mindent szamolunk...

Amugy lehet apukaknak nevelni a gyerekeket ha olyan jo buli es biztos megelhetes egyedulallo szulonek lenni, mindent egyedul intezni, gyereket ellatni, esti sorozgetes helyett rohanni suliba, lecket kikerdezni, vacsorat fozni, vasalni masnapra a gyereknek.

2015. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Megkezdődött az "Elvált apák önsajnáltatása"-kampány?


A 11.57-es válaszoló részletes, alapos válasza gratulációt érdemel: igen, az elvált apáknak ezt kéne meggondolniuk. Meg is gondolják, többnyire: zömük nem kardoskodik azért, hogy a gyereket/gyerekeket a továbbiakban ő láthassa el.

2015. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kedves 52%-os. Igen, mindig könnyebb siránkozni, meg sajnáltatni magunkat, mint tenni ellene. Gondolom a te apukád sem volt kénytelen beérni 120 ezres fizetéssel, esetleg dolgozhatott volna többet. Ha csak annyi időt töltene a külön élő fél pluszmunkával, azt a napi pár órát, meg a gyerektelen hétvégéket, amennyit a gyerekekkel élő az ő ellátásukkal, az otthon rendben tartásával, már keres plusz annyit pluszban, mint a fele fizetése. Ez nem lehetne sok esetben megoldás? Persze könnyebb az időt pihenéssel tölteni, ez vitathatatlan, de áldozatokat mindenkinek kellene hozni ha már nem rózsás a helyzet.
2015. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 76%os!

3 évvel ezelött a minimál bér nem volt 120.000 ezer ft. Apukám müszakba dolgozott és dolgozik is a mai napig. Zalaegerszegen a Flextronicsba. Ismered,halottál erről a gyárról már? Nem vmi emberséges,és elég keveset fizet még most is. Zalaegerszegen,kb ez az egy gyár van ahol van munka,és apu örülhet h annak idején mikor több ezer kirúgtak,őt áthelyezték és még dolgozhat ott.

Volt hogy vállalt plussz munkát,feketén. Azért hogy szülinapra/karácsonyra megtudjon nekem venni vmit amit szerettem volna,vagy hogy zsebpénzt tudjon adni. De én voltam az aki azt mondta h ezt ne csinálja,mert csak tönkremegy,és velem sem tud találkozni. Amikor 12 órás munkarendben dolgozott,akkor volt a tescoba neki másodállása. De ebből is kellett fizetnie a 20% gyt-t.

Én nagyon sajnáltam apukámat h annyit de annyit dolgozik,és az a kis plussz pénz kb arra elég neki h tudjon normális kaját venni ne csak akkor amikor ott vagyok. És a két állás miatt alig tud velem találkozni,foglalkozni.

Anyukám a mai napig szidja aput,h kevés a gyerektartás,miért nem vállal több munkát,mindig is csóró volt meg ilyenek. De elfelejti h ha ő lenne egyedül ő is ugyanilyen helyzetbe lenne mint apu.

És nem apukám akart annak idején válni.

2015. febr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az mi,hogy az anyuka marad a kedvező árú albérletben? Mitől lenne kedvezőbb??Nem is értem,az anya ugyanúgy fog albérletet fizetni(ha albérletben lakik),mintha a volt férjével élne még mindig.A többit az előttem szólók,már mind leírták.
2015. febr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!