Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyira rosszul...

Tényleg ennyira rosszul neveltek a szüleim?

Figyelt kérdés

A barátom szerint igen és nagyon el lettem cseszve.


Nem csináltattak velem soha házimunkát, nem kellett segítenem otthon úgy igazán semmiben, főzni se tanultam meg, viszont mindig a tanulást támogatták, arra hagytak nekem időt. Sokat is tanultam, középiskolásként két nyelvizsga, most egyetemre járok.


A barátommal fél éve vagyok együtt, de szerinte nagyon elcsesztek ezzel a szüleim, mert nem vagyok házias és szte nem tudnám az életben megállni a helyem. Valóban nem vonz annyira a házimunka, de el tudom látni magam ha kell. Viszont most még a tanulás az első számomra.


Valóban ilyen rossz az értékrendem és a neveltetésem?


20/L



2015. febr. 11. 16:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
99%

Hát figyelj, ez nem rossz, ez csak más. Barátod sarkít.

Véleményem szerint azért a tanulás támogatása mellett megfér a hétvégi porszívózás vagy sütés/főzés anyával. Én is két nyelvvizsgát szereztem gimi alatt, utána két diplomám is lett, de már 15 éves koromtól el tudtam vinni a háztartást, ha kellett (márpedig sajnos kellett). Tudtam főzni, sütni, mosni, vasalni - ezek a dolgok nem ütik a tanulást. Talán a barátod is erre gondolt.


De nem késtél el semmivel, ezek pótolhatók.

2015. febr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
Nem neveltek rosszul,az volt a dolgod tanulj.Semmi pánik,az tanul meg főzni aki meg is akar tanulni:)nem nagy ügy.Én sem tudtam főzni,se sütni.A szükség nagy úr.Mi több egyedül tanultam meg sütni is.Ma már tortákat sütök,bármit.Akarat kérdése.Ha nem akarsz majd koszba káoszba élni,magadtól is házias leszel.Fel a fejjel,ne törödj vele mit mond.Amúgy meg csipj vissza neki.drágám a mai világba van mű köröm,bejárónő és zacskós leves,ne legyél már annyira oda:)de megtanulhat ő is ha annyira fájlalja:))
2015. febr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%

Ha el tudod látni magad, akkor szerintem nincs gond.Az, hogy meg tudod-e állni az életben a helyed, szerintem nem a házimunkán fog múlni. Főzni meg akármikor meg lehet tanulni.


Az életben való boldoguláshoz talpraesettség kell. Ha amúgy az vagy, akkor nincs semmi gond.

2015. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%

Igen.

Soha nem fogod tudni az idődet rendesen beosztani, mindig nyűg lesz a házimunka.

Nem azt mondom, hogy elcsesztek, de nagyon megnehezítették az életedet, és ez csak később fog igazán előjönni.

DE! Nem kiszúrásból csinálták, hanem mert szeretnek, és a legjobbat akarták neked. A helyedben ezért nem lennék rájuk mérges.

2015. febr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Baromsag. Nem attol fogod megallni a helyed az eletben hogy tudsz fozni.


Az igaz hogy nem vagy egy idealis hazicseled, aki allandoan mos-foz-takarit, a ferje meg ul a kanapen es sorozik. Gondolom a baratod ilyen csaladbol jott, es ezt varna el toled is.


Szerintem gondolkodj el rajta hogy van-e jovotok, ha mar most baxogat amiatt hogy nem tudsz fozni, kesobb rosszabb lesz.

2015. febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

Ez velem is így volt. 18 évesen elköltöztem, mert többszáz kilométerre jártam egyetemre - onnéttól automatikusan magamra főztem, bevásároltam, takarítottam, mostam stb. nem volt semmi baj. Mielőtt elköltöztem leírtam 10-20 receptet édesanyám elmondásából, abból tanultam, és kész.


Persze, hogy nem vonz a házimunka, szerintem nincs is olyan lény a földön, akit igen. Meg kell csinálni és kész, ezzel mindenki így van.


Ha nem vagy életképtelen, akkor nem rontottak el semmit. A barátodtól pedig nagyon udvariatlan és illetlen, hogy ilyen szavakkal minősíti a szüleid neveltetését illetve a saját párja életszemléletét...

2015. febr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%

Attól függ, miért nem tetszik ez a barátodnak.


Mert ő se tudja megcsinálni ezeket, de tőled elvárná, vagy mert neki kellene megcsinálnia mindent?


Mondjuk én nem tudnék olyan férfi mellett maradni, aki olyat mond, hogy nem vagyok házias. Mármint tényként közölheti, mert ez az igazság, de célzásként nem fogadnám el, hogy "nem vagy házias, pedig annak kellene lenned".

2015. febr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%
Engem is így neveltek. Amikor elköltözöl otthonról, akkor majd jönnek ezek maguktól (úgysem lesz más, aki megcsinálja helyetted).
2015. febr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%
Hát. Ha magamból indulok ki engem is úgy neveltek, hogy a tanulásra figyeljek és én se tudtam semmit se megfőzni, plusz utáltam is a házimunkákat is, de annyiban valóban elcsesztek etéren, hogy később, mikor együtt voltunk a párommal nehezebben szerettem ezeket a dolgokat meg, ellátni attól még elláttam csak leírt rólam, hogy nem szeretem. Az viszont hülyeség, hogy az életben nem fogsz tudni emiatt boldogulni, ennek a háziassághoz semmi köze sincsen. Szerintem van annyi sütni valód, hogy akár milyen receptet bármikor megtudj készíteni, vagy kibírj mosni, takarítani, ha épp kell akár a párodra is. Én lehet erre megkérdeztem volna egyébként a barátomat, hogy miért ő talál konyhatündérkét akar magának, aki egésznap otthon végzi a dolgát és mást se csinál csak az ő kedvét lesi? Vagy esetleg olyan nőt, aki képes mind ezek mellett még el is tudja tartani magát. Lehet ettől leesne neki is, hogy ki is az életképes.
2015. febr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem neveltek rosszul, most a jövőd építése a legfontosabb. Főzni bármikor megtanulhatsz, remélem a barátod nem háztartási gépet vagy konyhatündért keres és nem várja el, hogy minden házimunkát egyedül csinálj.
2015. febr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!