Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem nem fizet bele a...

Férjem nem fizet bele a rezsibe, én egyedül nem tudom fizetni mert munkanélküli vagyok. Még arra sem hajlandó, hogy kereseti igazolást hozzon a munkahelyéről (támogatás igényléshez kellett volna). Válásra nincs pénzem. Hová fordulhatok?

Figyelt kérdés
Már nincs közöttünk szeretet, teljes az elhidegülés, de egy házban élünk. Két kiskorú gyermekünk van.
2010. febr. 12. 07:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

és a gyerekek, a gondozásukba besegít?

Ki veszi a kaját?

Kié az ingatlan?

2010. febr. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon sz@r helyzet,de...

Most dühösek vagytok egymásra,ahol lehet keresztbe tesz neked.

A megoldás mégis az,hogy nagyon higgadtan,nagyon szépen megtaláljátok a közös hangot,mert a saját,és gyerekeitek érdeke is ezt kívánja.

Próbáld megbeszélni vele többször is,ne tágíts ha elzárkózik,de szép hangnemben.Vigyázz,hogy ne torkolljon veszekedésbe akkor sem,ha dühösek vagytok,és olyan fafejű.

Tudom ez nagyon nehéz,és tanácsolni könnyű....

Sok sikert és kitartást kívánok.

2010. febr. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Anno ugyanígy voltam, rettenetes volt. Csak az volt a szerencsém, hogy volt munkám és valahogy én evickéltem osztottam szoroztam a gyerek mellett.Nagyon csúnya dolog tőle, még ha el is hidegültetek egymástól, de ugyanabban a házban él, és ha kikapcs. villany, gáz, akkor mi lesz. Az előzőhöz csatlakozom, valóban higgadtan ülj le vele beszélni, legalább a gyerekeire legyen már tekintettel. Azoknak enni kell adni mindennap.A válásról érdeklődhetel a bíróság ingyen fogadóóráján elmondják a te esetedben mit lehet lépni, arra gondolok ha nem tudsz fizetni.
2010. febr. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
kie az ingatlan? szerintem is menj be a birosag ingyenes fogadoorajara es kerdezd meg a lehetosegeket. ha meg albiban laksz vele akkor pakold ossze a gyerekeket es koltozz el es fizesse o a szamlakat. nem tudsz szuleidhez koltozni ideiglenesen?
2010. febr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A váláshoz nem kell mindenképpen pénzzel rendelkezned, mert az anyagi helyzetedre való hivatkozással kérhetsz mentességet.

Valóban elindít a megoldás útján: a bírósági panasznapon tájékozódni a lehetősdégeidről

Ezt akkor is megtenném -jó tisztán látni, mert így nem vagyok kiszolgáltatott a másik félnek-, ha sikerül beszélni és egyezségre jutni a férjeddel. (Habár engem kiábrándítana, ha ilyen mértékben magamra hagyna életem párja...nem hiszem, hogy ezek után fellángolna bennem a szeretet).

2010. febr. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A ház 1/4 részben az enyém, férjemnek nincs benne része, már házasságkötésünk előtt is megvolt. Tehát elköltözni nem akarok, viszont ő sem (ez érthető mert szépen berendezett a lakás). Én a gyámhatóságra gondoltam hogy bemegyek, de ezek szerint az nem megoldás. Élelmiszert vesz magának és a gyerekeknek. Igen, részéről ez egy bosszú hadjárat, ugyanis megmondtam neki hogy van egy másik férfi az életemben.
2010. febr. 12. 08:26
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Már meg is adtad a válszt a miértre.Egy másik férfi.Persze,hogy azt akarja hogy tőle függjél.El kell döntened te mit akarsz.Így kettő pasi közt élni nem lehet.Vagy a férjed a másik.Ha meg eldöntötted közöld vele.

És igen tanácsos elmenni egy ilyen tanácsadásra mert elmondják a lehetőségeidet.

Esteleg kérd meg a másik pasit,hogy picit segítsen,nem kerül sokba egy válás:)És a férjedre is át lehet ruházni a költségeket.

2010. febr. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

A válás nem egy akkora pénz, max. nem lesz külön ügyvéded. Nagyon itt nincs min vitatkozni úgyse, indítsd el a válást. A házból a férjednek el kell mennie, hiszen a válással se lesz rajta tulajdonjoga.


Viszont: miből akarsz megélni? Ha a rezsit nem tudod fizetni,a válás után miből fogod? A férjed eteti a gyerekeket, asszem ezzel a rá háruló nevelési költségek csaknem rendben vannak, a rezsit a válás után is neked kell fizetned, amire szintén nem lesz pénzed.


Maximum segélyben reménykedhetsz, mert ha váltok, jogosult leszel rá, ugye ezért lenne fontos a válás... Hogy segélyhez juss.


Keress munkát, add be a válást és tartsd fenn magadat (ne segélyből), felnőtt ember vagy. A férjed majd fizet gyerektartást, de a gyerekek neveléséhez neked is hozzá kell járulnod. Ami most nem megy, ha jól értem.

2010. febr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14%

Azért örülök, hogy internetre van pénzetek, bár a segély elsősorban nem ilyesmire szokták költeni...

Komolyan nem is értem, ha van egy új pasid, mit vársz a férjedtől...

2010. febr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nincs része a lakásban, akkor ki is rakathatod. Én biztosan nem is mosnék rá, nem pakolnék utána,nem tudom, gondolnám, hogy nem együtt alszotok, az ő részét nem takarítanám stb. Ha egyébként az anyagi részek rendezettek, a gyerekek nálad vannak jó helyen, akkor a váláshoz nem kell ügyvéd. Tehát az anyagi része sem annyira megterhelő.
2010. febr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!