Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire értettek egyet ezzel...

Mennyire értettek egyet ezzel a mondással?

Figyelt kérdés
Egyre több fiatalon szülő lányt ismerek akiket a szülei nem támogatnak anyagilag. Azt mondják ha volt esze gyereket vállalni, legyen esze ahhoz is hogy felnevelje. Mennyire értettek ezzel egyet? Mi vezeti bele a fiatalokat a végzettség, stabil kapcsolat nélküli gyerekvállalásba?
2015. febr. 23. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Azzal egyetértek, hogy ha valaki gyereket vállal, akkor ne a szüleivel akarja eltartatni. Ha nem tudja eltartani, akkor ne vállaljon gyereket.

Egyébként meg nincs egyre több fiatalon szülő lány, mindig is voltak. Sokan nem figyelnek oda a védekezésre, nem lehet már elvetetni, mert túl idős, vagy nem is akarják elvetetni, mert egy kisbaba milyen cuki, a többibe meg nem gondolnak bele. Meg vannak olyan is, akik szerint muszáj szülni, mert a szomszédnak lánynak is van már, meg attól leszünk felnőttek, ha már van gyerekünk. Ez azért nagyban összefügg az iskolázottsággal, műveltséggel, családi körülményekkel is.

2015. febr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
valahol megértem, hisz ne a szüleinek szüljön egy lány, ennek ellenére ha az én lányom kerülne ilyen helyzetbe, támogatnám mindenben :)
2015. febr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Nem értek egyet. Nekem 2 osztálytársam szült érettségi előtt, mindketten értelmes, jó családból származtak. A szülők persze nem örültek, nem akartak gyereket nevelni, de így persze sok minden rájuk maradt. Ettől függetlenül szerintem egy szülő, ha nem is kötelességből, de normális esetben szeretetből támogatja a gyermekét MINDENBEN. Vagy legalábbis az ő érdekeit nézi, és ha már így sikerült, ebből kell kihozni a legjobbat. Szerintem a gyerekvállalásra is az vonatkozik, mint a házasságra, hogy jóban-rosszban. Nyilván ez rossz hír a szülőknek, de később, úgyis átalakul, és szeretni fogják az unokát.


A másik kérdésedre a válasz: azért, mert akárki, akármit mond, a fiatalok egyre butábbak. Tapasztalom.

2015. febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Én első körben azért a dolgok mögé néznék, hogy a szülő valóban mindent megtett e, ami az ő kötelezettsége volt, azaz érthető, egyértelmű, alapos, időben megejtett szexuális felvilágosítás. Ha ez megvolt maximálisan, és a gyerek volt annyira hülye hogy nem foglalkozott az esetleges következményekkel, akkor sem fordulnék el a gyerekemtől. Támogatnám lelkileg is, meg anyagilag is, de közben mindent megtennék, hogy önálló életre ösztönözzem, és sarkalljam. Azaz lakást biztosítanék számukra, de elvárnám az apától hogy dolgozzon a családjáért, és a gyerek 2 éves korától ugyanezt elvárnám a drága kislányomtól is, azaz a baba anyukájától is.
2015. febr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Én is egyet értek ezzel. Egy gyerek nagy felelősség, ugyanúgy, mint a szexuális élet is. Ha valaki nem tud felelősséget vállalni egy gyerek miatt, ne szüljön, ne vállaljon gyereket. Ha úgy érzi, hogy "nagylány" ahhoz, hogy gyereket vállaljon, akkor tartsa is el.
2015. febr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Aki képtelen a felelősségvállalásra, annak nem kellene szülnie. Életkortól függetlenül.
2015. febr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ők is csak mondják, azért ha nagy gázba kerülne a lány, pl. menne a híd alá lakni, akkor azért segítenének.

apuka egyébként hol van ilyenkor? (mármint a kisbabáé)

2015. febr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
felelötlen buta potyalesők
2015. febr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!