Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl kicsi egy két szobás...

Túl kicsi egy két szobás lakás egy gyerekkel?

Figyelt kérdés

Egy gyereket tervezünk. A számomra ideális lakásméret az 1 + 2 félszoba lett volna, a félszobák hálószobáknak, a sima nappalinak.

Viszont az ingatlanpiac úgy néz ki, hogy a két szobás és a megálmodott között óriási árkülönbség van, emiatt sajnos úgy néz ki, két szobást tudunk bevállalni a közeljövőben.

Persze, ha tovább gyűjtenénk, akkor egyszer az is összejönne, de jó lenne még idén lakást venni. Az albérletezésből elegünk van, és már szeretnénk gyereket vállalni, de ide az albérletbe nem.

Idén már fel tudok venni olyan lakáskölcsönt, ami teljesen kamatmentes. Ehhez gyűjtjük az önerőt, plusz vehetünk fel csokot hozzá (új szocpol, egy gyerekre 500.000 HUF).

Csak attól tartok, mi van, ha majd kevésnek érezzük a lakás méretét hárman? Egy pár évig nem lehetne nagyobbra cserélni a szerződés miatt. Meg nem is igen akarom azt, hogy beleölünk majd sok pénzt a felújításba, aztán megint cuccolni kelljen. Tartós lakóhelyet akarunk.


2015. febr. 25. 21:29
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljatok olyat keresni, ahol az egyik szobát meg lehet felezni! Gipszkartonfallal elfelezitek és máris van 1 + 2fél szobátok. És annyira nem is drága ezt megcsinálni.

Nekünk pl így van tesómnak szobája. Ablaka nem lett volna így, de mivel tetőtér, oda csináltattunk ablakot a tetőre. Marha jól néz ki!!

2015. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
14%
Masnak ennyi sincs. Inkabb orulj, hogy ezt is meg tudjatok venni. Persze hogy eleg! Egy gyereknek nem kell palota. Ha a nappalit mindenkepp meg akarod hagyni, a haloszobaban elfertek ti is mig kicsi a gyerek.
2015. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
36%

Az én szüleim 12 évig nyomták így 2 gyerekkel a 2 szobásban. Utána már a tesómmal mi igényeltük a külön szobát.

Annyi, hogyha nappali funkciót is akartok az egyik szobának, akkor összecsukható ágyat kell venni, hogy nagyobb helyetek legyen.


Az elején, míg kicsi a gyerek, addig úgy is ott van ahol ti (hiába van saját szobája).

2015. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%

Kinek mi...

A mi 35 nm es lakasunkban előttünk 2 gyereket neveltek fel, es egy gyerekkel is kicsinek találom.


Gyeekkel nem laknék ey szobaban, max óvodás korig.

A nappalit pedig én nem tudom hálószobanak elkepzelni, így sosinc maganszférája az embernek.

Idén nemtudom mennyit változik a szocpol,

De eddig csak új ingatlanra, vagy építkezésre, vagy annyira átépített ingatlanra lehetett felvenni, ami ujnak számít. És10évig nem lehetett eladni.

Szeribtem nem rossz megoldás a kisebb lakás átmenetileg, aztán a nagyobba költözés, ha olyan meretű a bevételetek, jogy ennek van eealitása.

Albérletre sem ciki gyereket vállalni szerintem, még mindig jobb, mint egy hitelbe felelőtlenül belevagni, vagy egy olyan lakásba, ami szinte garantáltan kicsi, ha nem álltok úgy anyagilag

2015. febr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Gipszkartont nem akarunk, meg egymásból nyíló szobákat, annak semmi értelmét nem látom. Az nem külön szoba, csak félmegoldás.

A gyereknek pedig a kezdetektől külön szobája lesz, még átmenetileg sem akarunk vele egy szobában aludni. Olyan áron semmi értelme egy külön nappalinak, hogy cserébe egy szobában nyomorogjunk.

2015. febr. 25. 21:40
 6/37 A kérdező kommentje:

Nem felelőtlenség ez a hitel, mivel KAMATMENTES, sőt, az ötödik év után előtörleszthetjük bármikor, amivel elengedhetik a hátralévő összeg akár 40%-át. Ha 10 évre írjuk alá, akkor is röhögve kifizetjük az 5 év utáni hátralévő összeget, mivel párhuzamosan az évi 200 bruttó cafeteriámat kamatmentesen bele tudom 5 évig törleszteni a tartozásba, ami ugyebár 1 millió forint.

Gyakorlatilag annyit fogunk havonta fizetni törlesztése, mint amennyi most az albérlet. És mivel most is sokat félre tudunk azon túl is rakni bőven, nem lesz gond gyerekkel sem.

Ez nemhogy felelőtlen hitel, hanem ennél kedvezőbb és jobban kigondolt nincs is.

Az új szocpolt pedig használt lakásra is fel lehet venni, és egy vállalt gyerek után 500.000 az alapösszeg, energiatakarékosabb lakásnál/háznál növekszik ez az összeg, de ez mindenkinek megjár, akinek van egy gyereke, vagy egyet vállal 4 éven belül.

2015. febr. 25. 21:44
 7/37 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudok olyan bankról, amelyik ad kamatmentes kölcsönt!

Fogyasztói Csoportok szoktak ilyesmit ígérni. De azok csak a pénzed szedik be, de kölcsönt nem fogsz tőlük kapni.

2015. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
77%
Mi 2 szobásban lakunk, de hamarosan elköltöünk egy 2+1-esbe. Nekünk sajnos nagyon szűkös lett, pedig csak 1 gyerekünk van. (1 éves kisfiú). Tudom, hogy sokan laknak garzonban meg kisebben, hát nekünk ez kicsi lett, kinőttük. Itt amúgy is egy nagyobb szoba van meg egy kisebb, hát a kisebb a hálószobánk, a Pici meg a "nappaliban" alszik. A másik házban(mert az ház lesz)ott lesz nappalink meg külön szobánk meg hát kert, de az megint más kategória. Előre nem gondoltam, hogy 2 szbában nem fogunk elférni..
2015. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
9%
Amúgy meg abban nem értek veled egyet, hogy mindenképp külön szobába legyen! 3 hós koráig velünk aludt egy szobában, utána tettük külön. De akkor még nagyon igényelt minket.. De majd rájössz..
2015. febr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
5%
Mar most kulon szobaba dugnad a babat? Igazi minta anya vagy!
2015. febr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!