Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsi gyerekekkel ingázás de...

Kicsi gyerekekkel ingázás de saját lakás vagy nyugodtabb de albérlet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van egy tágas családi házunk (kis felújításokra szorul de teljességgel lakható) kicsike kerttel de legalább családi ház. 2 gyerekünk van most várjuk a harmadikat. A településen ahol a ház van, nincsen ovi. A legközelebbi 15 kmre van, buszközlekedés úgy néz ki hogy délelőtt van 2 busz odafelé meg délután 3. A legnagyobbam 6 lesz, a középsőm 3.5 éves. Nagyon szeretik az ovit. Eddig a férjem vitte őket mert útba esett munkába menet az ovi de szeptembertől megváltozik a beosztása és nem tud értük menni (vagy vinni őket). Nekem sajnos nincs jogsim.

Egy jóbarátunk kiadná a lakását (60nm) nagyon kedvezményes áron a városban ahol a gyerekek ovija is 2 lépésre van/lenne, a férjemnek nem kellene autót használnia (minusz 20 zer ft/hó), a rezsi havi 10 ezerrel kevesebb és számos abc van a közelben (élelmiszerekkel való spórolás akciók stb.) Az élhetőségről nem beszélve hogy minden sarkon van egy játszótér (itt a faluban egy sincs). Van könyvtár játszótér uszoda park mozi tehát ami egy nagyvárosban általános dolog.

Eladni nem tudjuk a házunkat (mélyen áron alul sincs rá jelentkező )azért elkötyavetyélni meg most nem akarnánk.

A 3 kicsi gyerekkel buszozni minden áldott nap hóban fagyban nem beszélve hogy ha közbe jön vmi és lekéssük mondjuk hazafelé a buszt vagy bármi- nem épp ideális. Ha nem járnak oviba (mert már erre is gondoltam) az még a középsőnek oké, de a nagyobbnak már kötelező is nem beszélve mint írtam hogy nagyon szeret is járni.

A jogsit mondjuk letenném az se túl nagy könnyebbség mert a férjemnek kell az autó a munkába járáshoz, ill. gyakran napközben is. Meg mint írtam az időbeosztás nem hangolható össze már szeptembertől és a napi 5db busszal nem tudja megoldani a bejárást (plusz a cége se fizet utazási díjat semmit).

Az albérlet kedvezményes ár ugyan az itteni árakhoz képest de azért akkor se 10 ezer ft mondjuk tehát az minden hónapban viszonylag súlyos kiadás lenne (viszont akkor a benzint megspóroljuk) a lényeg hogy anyagilag ugyanott lennénk kb. csak egy jóval kisebb lakásban ( a társasházi lét minden hátrányával:) )


2013. júl. 14. 14:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Én simán beköltöznék a helyetekben a városba :) több a lehetőség, kényelmesebb, sokkal több az előnye mint a hátránya...
2013. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én, mint nagyvárosi paneldzsungel lakó cserélnék veled és inkább buszoznék :)


De tény, h amiket felsoroltál, számotokra szerintem az albérlet fele billen a mérleg nyelve.

2013. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
simán beköltöznék a városba.
2013. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én egyenlőre nem hajlok semerre mindkettőre tudok érveket. A férjem nagyon úgy van vele hogy hát nehogy már albérletet fizessünk ha ott a saját meg hogy az albérlet kicsi ennyi embernek. (mondjuk ezt aláírom tényleg elég kicsi 5 embernek 60nm)Illetve hogy ott más lakók is vannak, nem biztos hogy a mi gyerekeink szaladgálását szeretnék hallgatni a panelban.

Csak ugye a másik oldalra meg ő se tud megoldást mondani ( a napi bejárás oviba és még egy évvel később iskolába megy a legnagyobb)

2013. júl. 14. 14:18
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Én maradnék a saját családi házban. Kényelmetlenebb az utazás, de hidd el egy 60 nm-es panellakás még kényelmetlenebb 3 gyerekkel.

Nem kerülne kevesebbe az élet, mert amit megspórolnátok a benzinen, azt simán kifizetitek az albérletre.

2013. júl. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom (mert ezt egyszerű volt kiszámolni) hogy tételesen végigvesszük a dolgokat akkor amennyi az albi díj azt amott meg kiadjuk benzinre és arra hogy 10 ezerrel több a rezsi. Szóval pusztán anyagilag nézve hiába számolgatom , gondolkozom, mert az ugyanaz kb. Nem laktunk még ilyen viszonylag kicsi helyen "ennyi" gyerekkel de még ha azt meg is oldanánk (mert kárpótolna az energia spórolás hogy minden ott van a "szánkban") még attól is tartok hogy valóban mi van ha túl hangosak a szomszédok vagy mi leszünk túl hangosak a szomszédoknak vagy hasonlók...
2013. júl. 14. 14:35
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egy próbát megér, adjatok magatoknak mondjuk fél évet, ha nem tetszik, a házat nem adjátok el, vissza lehet költözni.
2013. júl. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk itt van egy olyan tényező is hogy akkor ovit kell váltani ha megyünk mert ahova most járnak az onnan megint csak messze lesz (csak épp visszafelé pár km.) Tehát ami ott van a nagyvárosban az albérlet mellett az számukra egy ismeretlen ovi egyenlőre. És így próbából hogy akkor járnak fél évet, aztán ha nem jön be akkor meg vissza, így nem szívesen "rángatnám" őket...:(
2013. júl. 14. 15:01
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Jah, úgy értettem, hogy ugyanarról az oviról van szó.


Mindegy, én tartom a véleményemet (beköltözés), laktam falun 18 évig, naponta ingáztam a városba 4 évig, nekem megterhelő volt.. El sem tudom ezt képzelni 3 kisgyerekkel. Mennyi idődet elvenné, azt az időt a városban a gyerekeiddel tölthetnéd, járhatnátok játszótérre, úszni, moziba.. Szerintem ezeket nem lehet összehasonlítani egy kicsi udvarral.

Nem tudom a kicsi mennyi idős, de ha te esetleg a jövőben visszamennél dolgozni, neked is több lehetőséged lenne.

2013. júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Még semennyi, várandós vagyok vele. Most a második gyerek után itt a faluban kaptam munkát de otthonról is tudnék dolgozni egyébként, és valószínű a harmadik baba megszületése és 2 éves kora után úgy is lesz hogy azt vállalom el.
2013. júl. 14. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!