Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen Állampolgár? A gyermek...

Milyen Állampolgár? A gyermek apja Amerikai Áll polg, az anya Magyar és a kicsi Olaszországban született, de itt él Magy-orszgon itteni papírokkal.

Figyelt kérdés

A szülők elváltak és az anyánál van a gyermek, apa visszament Amerikába és fizeti a gyerektartást rendszeresen. Vitám volt ma vele, hogy, ha ki akarja vinni az apához látogatóba, akkor nem kell Firenzébe mennie az útlevelet megcsináltatni és nem is kell az Amerikai konzúl beleeggyezése a gyermek kimeneteléhez. Vesz egy rep jegyet és kimennek! Úgytudom már vízum sem kell. Apja egyébként 2 évesen látta a kicsit utóljára, most 6 éves és soha nem jött még hozzá. Anyuka pedig áltatja a gyereket, pedig szerintem lesz@rja sajnos az apja azonkívűl, hogy küld a kicsinek csomagot rendszeresen.

Ő állítja, hogy a gyerek Olasz-Magyar-Amerikai Állampolgár, szerintem meg Magyar.

Soha nem volt a kicsi Amerikában és Olaszországban pedig csak született.

Most akkor milyen állampolgár a kicsi??

Az anya kicsit zárlatos és azt sem tudja Ő kicsoda :)


2010. febr. 13. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Igaza van az anyának. Azért mert Olaszo.ban született, megkapta az olasz állampolgárságot. Mert az anyja magyar, ezért magyaállampolgár és mert az apja amerikai... szóval érted :D

Barátnőm anyukája magyar, apuja amerikában él, és ő LA-ban született, tehát amerikai-magyar állampolgár.

2010. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Első vagyok. Sőt olyan is volt régen, hogy ha a baba repülőn született, akkor megkapta annak az országnak az állampolgárságát, ami felett épp a gép járt (ma már ugye nem szállnak fel mindenórásan a gépre az anyák)
2010. febr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szerintem meg esetleg a 2 szülő Áll polgárságát kapja meg és Firenze pedig a születési hely, de akkor sem kell TB kártya, lakcím igazoló, anyakönyvi kivonat stb, kimenni Firenzébe útlevélért!!

Azt itt megcsinálják az okmányirodában.



Más hozzászólását is várom!!

2010. febr. 13. 15:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben megkerdeznem az olasz-magyar nagykovetseget.

De ha irsz az euvonal.hu oldalara, ott is megirjak neked pontosan a valaszt.

2010. febr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert egy ország területén születik egy gyermek, még nem feltétlen lesz, lehet annak az országnak az állampolgára.


Ennek eredendően két féle módja van, ha a természetes utat vesszük :


ius sanguinis: vér szerinti; ez a legáltalánosabban elismert. Egy állam állampolgárságát tehát megkaphatja az, akinek legalább az egyik szülője az adott állam polgára. Ha egyedül az apja az, akkor csak úgy kapja meg a gyerek az állampolgárságot, ha a szülők házasok vagy az apja elismeri. Régebben a legtöbb ország kizárólag apai ágon ismerte el az állampolgárságot, nők csak akkor örökíthették tovább a gyerekükre, ha nem voltak házasok.


ius soli: terület szerinti; az állam területén született egyén megkapja az állampolgárságot. Történelmileg főként azokban az országokban alakult ki, amelyekbe nagyszámú bevándorló érkezett, tehát például Egyesült Államok, Kanada. Speciális esetekben azok az országok is alkalmazzák, amelyek nem ismerik el az állampolgárság megszerzésének ezt a módját; például a Magyarországon talált gyermek magyar állampolgár, amíg ki nem derül, kik a szülei.


Az állampolgárság ezen kívül megszerezhető szándékosan is, tehát valaki kérelmezi, és ezután több tényezőtől függően (mennyi ideje él az adott országban, vannak-e családi kapcsolatai más állampolgárokkal stb.) bizonyos idő után megkaphatja az állampolgárságot.


Az állampolgárságtól meg is foszthatnak valakit, például ha előzetes engedély nélkül idegen ország hadseregében szolgál. Ezenkívül az állampolgárságról le is lehet mondani.

2010. febr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
37%

Azt nem tudom, hogy Olaszorszagban automatikusan megkapja-e a gyerek az allampolgarsagot, ha ott szuletik.


Ahhoz, hogy kivigye az USA-ba, nem kell neki olasz utlevel; igazad van, mar nem kell vizum, magyar utlevellel ki lehet utazni. Elotte az ESTA-n engedelyt kell kerni a beutazashoz.


Mivel az apja amerikai allampolgar, a gyerek is megkaphatja az allampogarsagot, de mivel az anya magyar allampolgar, ehhez kell az apa, csak o tudja neki elintezni, az anya nem.


Az en ferjem is amerikai allampolgar, en magyar vagyok, a kislanyunk amerikai, de o mondjuk az USA-ban szuletett, o automatikusan megkapta az amerikai allampolgarsagot.

2010. febr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Olaszorszagban elek. Nem kapja meg az olasz allampolgarsagot! Csak ha szuletese utan tovabbra is itt elnetek, oviba, iskolaba jarna illetve betoltene a 14-16. eletevet. (Most akarjak megnovelni az eletkorhatart 18. evre a sok bevandorlo miatt, hogy ne legyen egyszeru megkapni az allampolgarsagot.) Ez a nuovo legge ..
2010. márc. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a válaszod!

Én biztos voltam benne, hogy a gyereknek azon kívül, hogy ott született semmi köze Olaszországhoz!

És abban sem vagyok biztos, hogy kettős Állampolgár, mivel 2 éve elváltak és a kicsi soha nem volt Amerikába, apuka vissza ment akkor és azóta nem látták!

Mégegyszer köszi!

2010. márc. 18. 11:06
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Latom, regi a kerdes, de azert valaszolnek.


Kettos allampolgar nem lesz egybol senki. A gyermek amerikai allampolgarsagra jogosult, de jelenleg nem amerikai allampolgar. Hogy az lehessen, mindenkeppen az amerikai allampolgar szulonek is meg kell jelennie a konzul elott es kervenyezni az allampolgarsagot neki. Akkor kiallitanak egy un. consular report of birth abroad nevezetu dokumentumot, ami igazolja az amerikai allampolgarsagat es akkor kervenyezhetnek a szulok neki amerikai utlevelet is. Ha nem kervenyezik az allampolgarsagot, akkor a gyermek nem lesz amerikai allampolgar. Olasz allampolgar pedig nem lett csak azert, mert ott szuletett. Tehat a gyermek siman magyar allampolgar, de az amerikait lehetne kervenyezni.

2010. júl. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válszt!

Én is pont, ezt szajkózom az anyának!

Bolond sajna! Csak a kisfiút sajnálom nagyon, mert hülyeségeket mond Neki állandóan! Az apa is a válóper (5 éve) után elment, azóta csak a gyermektartást fizeti, nem jött még egyszer sem a kisfiához!

2010. júl. 9. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!