Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyik szulod magyar (anya)...

Egyik szulod magyar (anya) masik mas nemzetisegu, mas nyelvvel. Hogy viszonyultok ehhez, ti erintettek? Melyik all kozel hozzatok? Milyen erzesek kavarognak bennetek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Mindkettö a saját anyanyelvén beszél a gyerekekkel, és semmi különös viszonyulás, érzések nincsenek bennünk, ez a természetes számunkra. Azt használjuk kicsit többet, amelyik az ország nyelve, ahol élünk.

Nem értem, ilyen egyszerü dologból minek kell probémát csinálni.

2011. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindket nyelvet tokeletesen beszelik, viszont ahol elnek, azt fogjak napi szinten hasznalni. Ez igy termeszetes.
2011. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt tudom,hogy mindket nyelvet beszelik,de,hogy ereznek,minek erzik magukat? Miert kezdik esetleg utalni az eggyik szulo nemzetiseget,stb.
2011. okt. 15. 14:12
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Én most elmondok egy csúnya esetet.

Volt barátom felvidéki. Magyar szülőkkel. Idővel a szülei elváltak, és az anyukával Magyarországra költözött.Ekkor 5 éves volt. Az apuka közben egy szlovák nővel jött össze, szlovákul is beszélgetnek, nem is igazán tud magyarul. Persze én ezt tudtam róla, mondtam is viccesen, hogy majd tolmácsoljon nekem.

Aztán észrevettem, hogy mikor az apjáékhoz mentünk, akkor tiszta szlovák volt. Szidta a magyarokat! Nekem pl. megtiltotta, hogy az utcán magyarul beszéljek.

Aztán az anyjáéknál meg persze magyar hazafivá változott...

Na én itt kiábrándultam a felvidéki magyarokból. (még ha nem is akarok általánosítani, akkor is.)


Bocsi az off-ért, tudom, nem annyira idevág, de mai napig ezen ámulok, ha szemem elé kerül egy hasonló kérdés. :)


25/N

2011. okt. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Miert kezdik esetleg utalni az eggyik szulo nemzetiseget,stb.


NEM kezdik utálni, ha normális emberek, de ahhoz lesznek közelebb, ahol élnek. Ha az egyiket megutálják, ott valami nagy baj van a családdal, vagy legalább is az egyik szülö hozzáállásával.

2011. okt. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám magyar, apukám orosz. Ott születtem, 12 éves voltam, mikor anyuval visszaköltöztünk. Ő velem Oroszországban is magyarul beszélt, oroszul sosem szólt hozzám. Mindkét nyelvet napi szinten használom, hiszen a magyar barátokkal magyarul beszélek, suliban is magyarul tanulok, de a kinti barátokkal, nagyszülőkkel, és más rokonokkal oroszul, szóval mindkettőt jól tudom használni :)
2011. okt. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!