Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden magyar családban van...

Minden magyar családban van egy személy akinek csak jogai vannak?

Figyelt kérdés
Vagy ezt leginkább csak az itt kommentelők egy része gondolja így. Jog és kötelesség nem együtt jár?

2015. febr. 28. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Egy családban nincsenek jogok és kötelességek, önkéntes alapon működik minden. Ha valami nem tetszik, beszéljétek meg.
2015. febr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Nincs.
2015. febr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Na ennél a kérdésnél vajon a nőket vagy a férfiakat kell majd ócsárolni? Alig várom, hogy kiderüljön!
2015. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mit nem adnék, ha tudhatnám a nemedet!


Kérdésem uniszex. Azokra vonatkozik, akik minden fórumot megragadnak, hogy jogaikat hangoztassák, követelőzzenek. De hogy ezen jogok mellé kötelezettségek is társulnak, arról mélyen hallgatnak!

2015. febr. 28. 12:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászólónak igaza van.

Ha találkozol bárkivel, aki csak a jogaival képes jönni, akkor nyugodtan érvelhetsz a fentiekkel.

2015. febr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Valamilyen támpontot? Konkrét példát - esetleg követelőző kamaszokra?
2015. febr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3_as, szerintem nem olvastál figyelmesen:)

nem a nő, és nem a férfi, itt a magyar család van kihangsúlyozva. Vajon miért kell hangsúlyozni egy magyar fórumon, hogy magyar család?

2015. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Válaszolnék én neked a kérdező helyett, de olvasva írásod, teljesen fölösleges erőfeszítés lenne.
2015. febr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy minden családban VOLT/VAN olyan személy. A csecsemőknek ugyanis nem nagyon van kötelezettségük. Jogai viszont annál inkább.
2015. márc. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Darells válasza:
Egyetértek az első kommentelővel. Az már más kérdés hogy ki mit engedhet meg magának a családon belül,de ezek egyáltalán nem jogok.. Illem,etika... Ilyen témakörben érdeklődj ha nagyon érdekel.. Jogok ugyan nincsenek,de szerintem senki számára sem lenne természetes ha a gyerek vonná kérdőre a szüleit... Ez egy amolyan ranglétra ha úgy tetszik,amit a családon belül általában magától értetődően természetesnek veszünk. Remélem segíthettem :)
2015. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!