Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjnél vagyok. Megtartottam...

Férjnél vagyok. Megtartottam a lánykori nevemet. De így vénlánynak érzem magam. Utólag felvehetem a férjem nevét?

Figyelt kérdés

2015. márc. 1. 16:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%

Ha neked ezen múlik, akkkor valami komolyabb baj van a fejedben.


De ugyanúgy meg tudod változtatni, mint minden más névváltoztatás esetén, csak nem lesz olcsó.

2015. márc. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
43%
Ez nem az 50es évek kedveském...
2015. márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
43%
Istenem...
2015. márc. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nagyon gáz ám a nevem. A kollégák is csúfolnak vele.
2015. márc. 1. 17:09
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

Amit mindenképp cserélni kell:

személyi igazolvány, lakcímkártya, adókártya, TB-kártya.

Ezekhez még hozzájön (feltéve, hogy van!):

bankkártya, jogosítvány, útlevél, vállalkozói/őstermelői

igazolvány stb.

Szóval nem lesz kis összeg a vége.

2015. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Felveheted, az illetéke kb. 10 - 12 ezer forint.
2015. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
véletlenül elküldtem, folytatom. plusz az igazolványok cseréjének költsége.
2015. márc. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%
"Nagyon gáz ám a nevem. A kollégák is csúfolnak vele." Mik vagytok ti, ovisok? -.-"
2015. márc. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%

na pont ettől vagyok rosszul. mármint nem tőled, kérdező, hanem hogy a házasság nem arról szól, amiről kéne.

társadalmi elvárás, hogy férjhez menj, és az is, hogy hívjanak? kinek mi köze hozzá? te viseled a neved ha neked jó, más mit számít? milyen jogon szólnak bele?

és mi az, hogy csúfolnak? egy felnőtt , férjezett nőt csúfolnak a neve miatt? ez annyira gyerekes!

én 30 vagyok, és már hányingerem van attól, hogy mikor megyek már férjhez, mikor szülök. még ha el is gondolkodtam a kérdésen párszor, ma már rosszul vagyok tőle, hogy ezzel zaklatnak. senkinek semmi köze hozzá. ez a magánügyünk, nem közügy.

amúgy nálunk is vannak érdekes nevek a cégnél, de max. ebből származtatott becenevet adtak ezeknek az embereknek vagy poénkodnak velük nagyritkán (többnyire inkább poénos a becenév), de csúfolódni sosem. 30-40-50 éves emberek itt tartanak? mint az oviban.

kicsit gondolkozz el ezen, hogy másokrt házasodtál, vagy magadért?

2015. márc. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
és ha annyira gáz lenne a neved, már a házasságkötéskor megváltoztattad volna , nem? de akkor valamiért mégis úgy gondoltad, megtartod. mi változott?
2015. márc. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!