Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az anyukám magyar állampolg...

Ha az anyukám magyar állampolgár és az apukám svéd állampolgár, akkor én felvehetem apukám állampolgárságát? Vagy csak 2ős állampolgár lehetek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 11. 12:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem nincs olyan, hogy kettős állampolgárság.

Van egy olasz és magyar állampolgárságú ismerősöm. Itthon magyarnak számít. Olaszországban olasznak. Egyébként van két útlevele, azt használja, amelyiket akarja. Vannak olyan országok, ahova régebben egyszerűbb volt olasz útlevéllel utazni, manapság már nem nagyon van jelentősége.

2013. dec. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
A kérdező tévesen abból indul ki, hogy a kettős állampolgárság valami alacsonyabb rendű státuszt jelent. Holott nem, mert két állam teljes jogú állampolgárának lehet lenni, két útlevéllel, két választójoggal. Nincs olyan, hogy kettős állampolgár útlevél, stb
2013. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
2013. dec. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Értem értem, szóval akkor lehet itt is és ott is teljes állampolgár, ez stim. de csak svéd nem lehetek? Erre irányul a kérdésem.

És hol kell ezt bejelentenem, hogy én a svéddel is élni szeretnék?

2013. dec. 11. 13:03
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
A svéd nagykövetségen kellene kezdened, és ha a procedúra lezárult, akkor lemondhatsz a magyar állampolgárságodról. De ez nyilván nem egyik napról a másikra megy.
2013. dec. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

De ha kettös allampolgar vagy, akkor te teljes jogu sved allampolgar vagy, a magyar meglete semmit nem csokkent rajta.

Alapbol kapod mind a kettot. Ha nagyon derogal a magyar, letezik olyan hogy allampolgarsagrol valo lemondas, akkor a magyar allampolgarsagod megszunik. De mint mondottam, attol nem leszel kevesbe sved vagy eppen svedebb.


En magyar es francia allampolgar is vagyok, a felesegem orosz, a gyerekunknek meg 3 allampolgarsaga van, szoval van ilyen is :)

2013. dec. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy csak svéd?

Ha megkapod a svéd állampolgárságot, rajtad múlik, hogy mikor melyiket használod.

Nyilván itthon jobban fogsz boldogulni a magyarral.

De tényleg nem érted még, hogy nem magyar-svéd leszel vagy svéd-magyar, hanem külön svéd és magyar. Te döntöd el, hogy mikor melyik útleveled, stb. használod.

2013. dec. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Gond csak akkor lenne ha vagy a sved vagy a magyar torvenyek tiltanak a kettos allampolgarsagot. A magyar nem tiltja. A svedrol se gondolom hogy tiltana.

Felvenned se kell apad allampolgarsagat, mert szuletesi jogon sved allampolgar vagy, nem kell kervenyezni.

2013. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Lemondhatsz a magyar állampolgárságról, ha megkapod a svédet, de ha Magyarországon élsz, egyáltalán nem okos gondolat.
2013. dec. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Te automatikusan svéd állampolgár is vagy,mivel az apud svéd.Most itthon élsz?Nekem a férjem külföldi és gyerekeim automatikusan be lettek jelentve az õ hazájában is és van utlevelük, és eszük ágában sincs, hogy lemondjanak a magyar állampolgársgukról. Jól gondold meg, ha mégis le akarsz mondani.A svédeknél lehet kettõs állampolgárság, vagy csakis svéd lehetsz?
2013. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!