Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelő nagyanyám vett nekem...

Nevelő nagyanyám vett nekem egy kabátot, de nem tetszik, s most nagyon meg van sértődve. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a jó szándék vezérelte,s msá is megsértődne kérjek szimplán bocsánatot,vagy hagyjam egy kicsit belenyugodni?Mert nekem nagyon egyedi az izlésem,vagy barátkozzak a kabáttal?Ti is így megsértődnétek?Veletek ezt hogy lehetne lerendezni?


14/L


2010. febr. 14. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Az anyját! Olvasd már vissza légyszi amit írtál, kriptográfusnak kell lenni hozzá, hogy megfejtsük!
2010. febr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy örülsz, hogy rád gondolt, nagyon értékeled a sázndékot és hálás is vagy érte, denem ismerheti úgy a stílusod, mint te, így máskor inkább közösen nézzetek ki valamit, az ugyanúgy szuper ajándék.

Mondjuk kérdés, hogy te hogy reagáltad le. Ha pl. önkéntelenül is, de arcokat vágtál hozzá, vagy bántóan hangzott, ahogy mondtad, próbáld kinél előbb megbékíteni.

2010. febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

kinél=minél

Érdekes, kedves első, én megérttem mit írt...

2010. febr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen jó szándék vezérelte de szerintem egy ilyen korú lánynak/fiúnak nem kéne ruhát ajándékozni más generációból(kivéve zokni).Nem tudom milyen a nevelőnagyid, mennyire tudod vele megbeszélni de ha úgy érzed hogy sikerülni fog akkor beszéld meg vele és ha még vissza lehet vinni vigyétek vissza és vásároljátok le valamire ami jobban tetszik neked.

Ha rossz néven venné a dolgot akkor lehet inkább hagynod kéne végülis bunkóság lenne. Neked sem esne jól szerintem.

2010. febr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
meg kellene tanulnod kislany helyesen irni :S:S
2010. febr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hú, átérzem... Én 23 éves vagyok, a nagymamám 80. Én csinosan, divatosan öltözöm (nem szórom a pénzt, de van stílusom), mamám meg kimondottan öregasszonyosan. És mindig ruhát akar nekem ajándékozni, de ráadásul a sajátjait, csupa szeretetből és jószándékból. Kabátot, szoknyát, pulóvert, blúzt. Egyetlen egyszer mondtam neki, hogy nagyi, nekem ez nem tetszik, köszönöm, hogy gondoltál rám, de nem hiszem, hogy viselni fogom, mert egyáltalán nem illik a többi ruhámhoz, és az egész stílusomhoz.

Ezek után egy órán át szónokolt, hogy ennyi idősen már nem kéne ilyen gyerekesen viselkednem, hanem hálásan elfogadni, ha kapok valamit, és különben is mi bajom van az ő ruhájával, amikor mindig nagyon vigyázott rá, nincs elkopva, nem szakadt, tisztességes ruha, ha neki megfelelt, akkor feleljen meg nekem is. Annyit reagáltam erre, hogy persze, hogy nincs semmi baja, de az én holmijaim fiatalosak és nem érezném jól magam olyanban, ami nem illik hozzám. Utána két hónapig nem szólt hozzám .

Azóta elfogadom szó nélkül, ha ad valamit, szerencsére nem ellenőrzi, hogy viselem-e (nem találkozunk olyan gyakran, talán havonta egyszer), így elteszem szépen a szekrénybe, aztán alkalomadtán odaadom a vöröskeresztnek, így végül olyanhoz kerül, aki örül neki.


Szerintem egy idős néninek nehéz megmagyarázni, hogy mi már mást viselünk, mint amit ők, és azt viseljük szívesen, amit magunk választunk, mert ma már annyi féle stílus és lehetőség létezik, ami valószínűleg az ő fiatalkorukban nem volt, és ha ezt nem követték figyelemmel az elmúlt sok sok évben (és miért is kellett volna nekik ezt figyelni?), akkor ők nem tudnak a mi szemünkkel nekünk ruhát választani.

2010. febr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen kérdező, nálad a labda. Eldöntheted, hogy harc legyen, vagy béke. Ez persze nem jelenti azt, hogy valami tényleg ártalmasra ne lehetne azonnali határozott nemmel válaszolni bármikor :)
2010. febr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

én eleve nem vennék kabátot 4-5 éves kortól felfelé a leendő tulajdonos megkérdezése nélkül.

ezt illene tudnia már a nagymamádnak is ennyi idősen.

magyarázd el neki, hogy ruhaneműt soha nem szabad ajándékozni. de azért tedd hozzá, hogy nagyon értékeled az igyekezetét, és nem megbántani akartad.


ha pedig vissza lehet vinni, akkor cseréltessétek ki, vagy vegyetek mást.

2010. febr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele! Mondd meg neki hogy nagyon köszönöd, és értékeled, de nem a te ízlésed, ezért kéred hogy együtt menjetek el visszacserélni olyanra ami neked tetszik. Mondd, hogy ne haragudjon rád, mert nem akartad megsérteni!
2010. febr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%
Barátkozz a kabáttal! És lássa, hogy igen is hordod.
2010. febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!