Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ilyen helyzetben?...

Mit tegyek ilyen helyzetben? Sosem voltam még így, mi a helyes, vagy mi a szokás ilyenkor?

Figyelt kérdés
2015. márc. 8. 19:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Mi történt?
2015. márc. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

1 éve vagyok együtt párommal, fél éve lakom nála. Saját lakása, én költöztem oda. Elhatároztuk, hogy felújítjuk. Neki is van fél millió forintja és nekem is. Fürdőszobát szeretnénk felújítani, + beépített konyhabútor és akkor tényleg olyan lenne, mint amilyenre gondoltunk. Csak, hogy anyukám óva int ettől.Mi van ha szétmegyünk? Akkor nekem semmim, mehetek a semmiből sehova, mert ez az összes félretett pénzem. Mit tegyek? ÉN is ott lakom, a számlákat, ételt felesben vesszük/fizetjük, a többit mindenki magára költi vagy félreteszi.

MIt tegyek? Adjak bele pénzt? Ha nem mit mondjak, miért nem, nem venné ki magát furán a helyzet?

2015. márc. 8. 19:38
 3/26 anonim ***** válasza:
64%
anyádnak igaza van ne légy már ilyan rózsaszin agyú
2015. márc. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
20%
Én beleadnám. De neked kell érezned, hogy tényleg ő e az igazi.
2015. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
62%

igen jogos a félelme , ha szakítotok soha nem látod azt a pénzt viszont. Várj még kicsit a pároddal ezt meg lehet beszélni szerintem a fél év az nem sok idő.

Vagy megbeszélitek hogy a konyhabútort te fizeted , elteszed a számlákat is róla. Ha esetleg arra kerül a sor akkor viszed magaddal mert az a tiéd.


De itt meg felvetődik a kérdés hogy az ő lakása ahol élsz amiért gondolom nem fizetsz egy fillért sem. Szóval mi az etikus? Veszel egy konyhabútort az ő lakásába a pénzedből , cserébe ingyen laksz nem fizetsz albérletet? Minden nézőpont és lelkiismeret kérdése.

2015. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos, bennem is van annyi élettapasztalatból adódó bizalmatlanság, hogy óva intenélek ettől, mint édesanyád. Ha mindent feleztek, alighanem a párod is hasonlóan gondolkozik, megoldás lehet valamiféle nyilatkozat írásban (tanúkkal), hogy te x pénzt befektettél a lakásba, és ő ezzel tartozik neked, amennyiben elköltözöl. Bár az a legbiztosabb, ha megtartod a pénzed.
2015. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
52%

Anyukádnak igaza van.

De ha ti együtt maradtok, akkor nem számít, hogy amúgy igaza van.

Ezt csak te döntheted el. Ha úgy érzed, hogy a kapcsolatotok szilárd, akkor jó felújítást! :)

2015. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
61%
Ha választani kéne akkor a párod helyzetében lennék inkább. :D Anyád félelme meg jogos. Bár elég furán venné ki magát, hogy aláírtok egy szerződést, hogy ennyit adsz bele. :D Mellesleg érezheted te úgy, hogy ő az igazi ha ő pár év múlva mást választ. Hirtelen nem is tudom mit csinálnék. Megér egy misét míg elgondolkozol rajta.
2015. márc. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
17%
"1 éve vagyok együtt párommal, fél éve lakom nála" Jujj de jo! Igaza van anyádnak ha ennyi van közöttetek akkor bármikor kirughat, te meg ott állsz egy fillér nélkül. Ugyanis arrol nem irtál, hogy szeretitek-e egymást, megbiztok egymásban, tartosan együtt akartok maradni, van távlati elképzelésetek egymással? Igy csak az van, hogy együtt vagytok, pillanatnyilag a párod, gondolom jokat keféltek és annyi. Ez pedig kevés ahhoz hogy fél milkát beruházz a max holnapi napba!!!!
2015. márc. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nem a kefé.lésről van szó, nyilván nem azért vagyok vele. Szeretem őt, elmondtunk magunkról szerintem mindent, ő is, én is őszinte voltam. Azért is költöztünk össze, hogy kiderüljön a másikról minden jobban, hisz lakva ismerszik meg az ember. Nem volt nézeteltérés vagy vita köztünk, bár azt hozzá kell tenni, hogy én is és ő is este 6-7-ig dolgozunk, így egész nap nem vagyunk otthon, közös vacsora, fürdés és alvás. Szombaton én kitakarítom a lakást, ő elmegy sportolni, csak délután ér haza, délután együtt elmegyünk vásárolni. Vasárnap meg szabad, 10-ig elaszunk/pihenünk, és elmegyünk kirándulni, sétálni, biciklizni ha jó az idő, rossz időben meg filmet nézünk vagy hasonlók. Szóval úgy még nem volt, hogy vita adódjon. Kajából sem, hisz mindketten ebédelni a munkahelyünkön szoktunk, vacsora/reggeli rántotta, tükör tojás meg ehhez hasonlók.

2015. márc. 8. 20:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!