Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy nagyapámon...

Lehetséges, hogy nagyapámon "kiütközött" egy kelta gén? Vagy inkább más volt az apja?

Figyelt kérdés

Nagyapám (édesapám apja) élénkvörös, hullámos hajú, szeplős arcú volt, teljesen más külsővel rendelkezett, mint a testvérei, magasabb is volt náluk. Még az arcformája, szája is különbözött bátyjaiétól. Egyedül a barna szemeit örökölte a dédmamámtól.

Nagymamám elmondása szerint, néha mondogatta is, hogy ő nem abba a családba való, mert más az apja. Ezt a következtetést abból vonta le, hogy a dédmamám annak idején szolgálni járt egy nemesi család kastélyába, és állítólag az ottani gróf nagyon úgy nézett ki (mint a nagyapám).


2015. márc. 20. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát valószínű, hogy más volt az apja, főleg ha még mondogatta is... Egyébként a kelta gén honnan jött volna? Voltak kelták a nagyszülei, dédszülei stb. között?
2015. márc. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
:):)Hát igen!
2015. márc. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vörös haj zsidóknál is gyakran előfordul, meg magyaroknál is bár ritkábban. Mondjuk simán lehet hogy más az apja, de nem kell hogy kelta legyen.
2015. márc. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

19:45


Csak onnan gondoltam a keltát, hogy előfordul néha olyan, hogy egy nagyon régen élt őst örököl valaki.


19:46


Mire érted a "Hát igen!"-t?


19:47


Nem zsidó. Inkább magyar, akiben nagyon régről kiütközött egy kelta gén.

2015. márc. 20. 20:07
 5/9 A kérdező kommentje:
Vagy simán magyar, aki vörös hajú.
2015. márc. 20. 20:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Guglizz rá arra, hoyg recesszív gén. Kezdem látni az értelmét a gimis biológia óráknak.
2015. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
régen nem volt meglepő, hogy az uraság szolgálójának az uraságtól lett gyereke, akit aztán valaki magára vállalt, és még lett mellé pár saját is ... anyám is így lett a '900-as évek elején, mint felnőtt koromban megtudtam
2015. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

20:19


Akkor nem vagyok ezzel egyedül. :) Ha tényleg igaz, hogy nemesi származású volt, az esetben vissza tudom vezetni a családfámat az ősmagyarokig.

2015. márc. 20. 20:29
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 még az is lehet, csak találd meg, hogy az uradalomban kivel jött össze a mama ... nekem több választásom volt, és sajnos nem tudom
2015. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!