Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Régészeti leleteket részletese...

Régészeti leleteket részletesen bemutató könyvek/honlapok? (Alább pontosítom a feltételeket)

Figyelt kérdés

Afféle gyűjteményes kötetre gondoltam, amiben részletesen foglalkoznak régészeti leletekkel (csontok, edények, eszközök, fegyverek, ékszerek, épületek, stb-stb.) Nagyon fontos, hogy KÉPEKET mutassanak be az adott leletekről! Pl a rudabányai maradványokról nemigen találtam képet a neten, pedig állítólag igen fontos közbülső forma(ha ugyan az, épp ezért érdekelne).


A világ minden tájáról, és minden történelmi korszakból érdekelnek leletek, de főként ezekből : Eurázsia (Kárpát-medence különösen), őskori leletek (keramikák, sírok, szobrok, gyönyörű barlangrajzok, stb.), illetve különösen érdekel az ősi népek (magyar, szkíta, hun, avar, pelaszg, jász, kelta-gall, pártus, egyiptomi, szumér, szarmata, dák stb.) hagyatéka, ismétlem, bárminemű tárgyi hagyaték. Honalapításkori (értsd:Árpádi magyarok bejövetele) leletek szintúgy elsőbbséget élveznek. Kisebb népek, pl. a finn-ugornak besoroltaké is.


Ún. "vitatott" leletek is érdekelnek továbbá, bár ezekkel külön kötetek is foglalkoznak.


Valamint nem szempont, hogy milyen álláspontot foglal el a könyv a leletek hovatartozását illetően, a lényeg, hogy látni lehessen őket. Ha mégis van esetleg olyan, ami nem mindenben az itthoni hivatalos álláspontokat tükrözi, hanem összehasonlít pl hun és magyar,stb. leleteket, azt előnyben részesíteném.


Kérem, hogy aki csak negatív véleményt tudna írni, mert esetleg nem ért egyet a kérdés valamely részével, az inkább most ne válaszoljon.



Előre is köszönöm!



2015. jan. 23. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha konkrét kérdéseid vannak, én egyszerűen bemennék a könyvtárba, és kérnék erre vonatkozó szakkönyveket. Rudabányáról pl. nem emlékszem, hogy van-e képeket is mutató könyv, Kordos László írt róla könyvet, de hogy mennyire illusztrált, arra nem emlékszem.

Honfoglalási, magyar, avar leletek terén tényleg érdemesebb bemenni pl. az ELTE Egyetemi Könyvtárába, és ott érdeklődni, mint hogy rám támaszkodj. (László Gyula rémlik, aki gazdagon illsutrált, de az illsuztráció, nem tényleges fényképek.)

Összességében az a véleményem, hogy ha fel tudsz menni Pestre, akkor ELTE BTK, Régészettudományi Intézet és a saját könyvtáruk. Ha ez nem megoldható, akkor emailben vagy telefonon fel tudod venni velük a kapcsolatot, és tudnak könyveket javasolni, de a hozzád legközelebb eső nagyobb könyvtárban szintén érdeklődhetsz.

2015. jan. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kicsit késve is, de köszönöm a választ! Konkrét dolog, ami érdekel, több is van, pl.a honfoglaláskori leletek közül a mellkeresztek, keresztény jelképek érdekelnek. Külön ezzel foglalkozó könyvet viszont nem láttam, olyat sem, amiben részletesebben foglalkoznának vele, csak az interneten találtam egy-egy írást, de nem volt túl részletes, és kép sem nagyon volt. Illetve kimondottan még a hun, szkíta, stb. szakrális(?) üstök foglalkoztatnak, állítólag elég elterjedt volt, több nép tárgyi hagyatékában is megtalálhatók hasonlóak.
2015. febr. 4. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!