Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan nehéz, mit csináljak?...

Olyan nehéz, mit csináljak? Hamarosan befejezem a sulit és eljön az idő, hogy munkába álljak. Csak az a problémám, hogy 2 éve távkapcsban élek a párommal és döntenem kell a szüleim és közte. (lent bőven)

Figyelt kérdés
250km-re lakunk egymástól és ha dolgozni fogok nem lesz lehetőségünk találkozni.(nem bírnám ki) Eddig úgy volt, hogy havi 2hetet voltam náluk, 2 hetet itthon. Azt akarja költözzek oda.De olyan nehéz a szüleimtől is elszakadni+a 17éves hugomtól.Imádom őket is.Hozzájuk sem tudnék haza jönni, nem mennek úgy buszok/vonatok. Tudom a család mellettem marad mindig, legyek bárhol, de egy erős kapcsolat sem bírná ki évekig a távolságot...Nehéz a döntés, még szinte fel sem nőttem 20/L (Kérlek kíméljetek meg a buta gyerekes válaszoktól, tényleg hasznos tanácsokat várok ) köszönöm
2010. febr. 17. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig muszáj lesz döntened,sajnos. :( Szerintem költözz a párodhoz,pláne ha ott hamarabb is találnál munkát. Kár lenne ha a távolság miatt menne tönkre ez a kapcsolat! A szülőknek pedig muszáj beletörődnie a dolgokba,hisz felnőtt vagy már. Én legalábbis ezt tenném. :S
2010. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek ki kell repülnie egyszer a szülői fészekből. Nagyon jó, hogy ilyen szeretetteljes, támogató háttered van, de egyszer el kell kezdened önálló életet élni. Ha úgy érzed, hogy a párodban meglelted azt az embert, aki nélkül nem tudsz élni, akkor költözz hozzá. Ő lesz az új családod, ettől még ugyanannyira szeretheted a régit, de már az újnak kell az elsődlegesnek lennie, hiszen jobb esetben vele töltöd el az életed hátralevő részét, nem a szüleiddel. És az internet fénykorában a kapcsolattartás sem gond. Webkamerás skype, és majdnem olyan, mintha ott lennének veled. Havonta egyszer pedig hazalátogatsz majd, gondolom.

Én egy fokkal könnyebb helyzetben voltam, mert 14 éves koromtól kollégista voltam. Így fokozatos volt az elszakadás. A férjemmel 5 éve élünk együtt, azóta 1-1,5 havonta járunk haza hol hozzájuk, hol hozzánk. Ez az élet rendje.

2010. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz!


Én a te helyedben azt csinálnám, hogy a 2 hét itt, 2 hét ott-ot, eltolnám 3 hét a párodnál, 1 hét otthonra. Aztán csak pár napra.


A szülőktől való elszakadás mindig nehéz, de szükségszerű! Adja isten hogy minél később, de egyszer meghalnak, tehát az elszakadás így is, úgy is bekövetkezne. Akkor már inkább te irányítsd!

2010. febr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Felnőttél, a párodat válaszd!
2010. febr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is nehéz volt.Köztünk is volt 200km távolság.

De én költöztem hozzá.

Igaz kicsit idősebb vagyok mint te , de attól nem volt könnyebb.Nem bántam meg mi már a 2-ik babánkat várjuk azóta:)

Sok sikert, és boldogságot.

2010. febr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Azt hiszem költözni fogok. Jó lesz de egyben baromi nehéz is. Annyira egyben van a családom, mamáktól kezdve a kereszt szülőkig mindent együtt csinálunk. Mamám már lelki beteg, hogy mi lesz vele ha elköltözöm, apa szintén. Ezért is nehéz, de meg kell értetnem velük, hogy menni kell. Mert a végtelenségig nem tarthatnak el, bá apa még abban is benne lenne csak maradjak vele.
2010. febr. 17. 10:03
 7/7 anonim ***** válasza:
egyszer úgy is el kell hagyni a szülői házat, a szülőket. Ha igazán szeretitek egymást a barátoddal,költözz. Én 19 évesen "repültem ki" nagyon szeretem a családomat,a szüleimet,a bátyót is, de nem bántam meg, és én se a szomszéd faluban kötöttem ki! Azóta 2 gyerek is van,a családom boldog,mert látják,hogy boldog vagyok. Csak rajtad áll!
2010. febr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!