Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bírjam rá szüleimet,...

Hogy bírjam rá szüleimet, hogy nyithassak egy saját bankszámlát?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, fiú. Eladnám pár cuccomat, vennék pár cuccot, új gúnyát, CD-ket, stb.

2015. ápr. 4. 17:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
A banki költségek elvinnék a bevételed jelentős részét!
2015. ápr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
A szüleid már valószínűleg tudják mivel jár egy bankszámla.
2015. ápr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 klopusz ***** válasza:
93%

Szia!


Az OTP-nél például van Junior bankszámla, aminek semmiféle költsége nincsen 18 éves korodig. Szóval, ha ezért nem akarják, akkor meg lehet indokolni.

Amúgy pedig kell a szülő beleegyezése valóban. Mondjuk a gyerekeimnek sincs, igaz, nem is akartak soha. Hogy a Te szüleid miért ellenzik - ha csak nem a költségek miatt - csak Te tudhatod. Mik az érveik a bankszámla ellen?

2015. ápr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ. A szüleim azzal érvelnek, hogy nem lehet rá túl gyakran szükségem, a költség, amit rejá köll fizetni elvenné minden pénzem.Egyébként melyik az a kártya és számlatípus, ami tényleg ingyenes, mert nem találtam olyat?
2015. ápr. 4. 17:34
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem volt ennyi idősen. diákmunkához kellett. meg ha eladtam valamit, inkább ennek adtam meg a számát, mint a szüleimét akikén nem 300 ft volt

:D szóval szerintem nyiss, általában adnak is valami kis ajándékot, mozijegyet,pénztárcát.. és tök ingyenes

2015. ápr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok. OTP junior van nekem is. nem kell fizetnem a fentartásáért, azt hiszem csak azért fizetek, ha küldenek rá pénzt, akkor kapok róla smst. más költséget nem tudok.

lehet vonnak le valamiért de nekem mindig pár 100 forint van rajta, sose volt minuszba

2015. ápr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ja, köszi, de a kártyának akkor is van éves díja, ha a számlának nem is, meg ugye a számla és a kártya párban jár.
2015. ápr. 4. 17:37
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

"A banki költségek elvinnék a bevételed jelentős részét!"

valóban, a diákszámla 100 ft-os havidíja nagyon megterhelő lenne :))

2015. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hát, de a kártyának van havidíja, meg igénylési díja is, nem?
2015. ápr. 4. 17:43
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


díjmentes számlavezetés mellett tarthatod pénzedet, ösztöndíjadat vagy fizetésedet bankszámládon


a számlához egy éves díj-mentes bankkártya kapcsolódik.

2015. ápr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!