Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 17 Évesen nyithatok saját...

17 Évesen nyithatok saját bankszámlát?

Figyelt kérdés
Szeretnék bankszámlát nyitni, olyat ahol a pénzemet autómatából is kivehetem. Az infókat rólam kiadhatja a bank bárkinek is?

2013. febr. 10. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyithatsz, viszont egyik szülőnek jelen kell lennie, és aláírni a papírokat. Ha igényelsz hozzá bankkártyát, akkor tudsz kivenni pénzt az automatából.


Az infókat rólam kiadhatja a bank bárkinek is?

Ezt nem nagyon értem. Csak úgy bárkinek természetesen nem, de mondjuk a rendőrségnek vagy az adóhatóságnak igen.

2013. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Természetesen magánszemélyként nyithatsz bankszámlát, sőt, 26 éves korodig mindenféle kedvezményt megkaphatsz.

Dönthetsz úgy, hogy nem kérsz bankszámla kivonatot, akkor interneten követheted a pénzmozgást.

A bankok információt csak a bíróságnak adnak ki.

2013. febr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy embernek hogy történik ez a bkaszámlanyitás? Bemegy az utcárol az igazolványaival ha elmult már 20is és kijön egy számlaszámmal meg egy bankártyával?
2013. febr. 10. 15:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Kb. igen.

De a bankkártyát előbb le kell gyártani, szóval azt a számlanyitás után 1-2 héttel kiküldik postán.

2013. febr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kb egy éve nyitottam bankszámlát/csináltattam bankkártyát, akkor még 18 alatt voltam, tényleg annyi, hogy bemész egy szülővel, lesz ott egy ilyen kis gép aminél ki kell jelölni, hogy milyen ügyben vagy ott, aztán kapsz egy sorszámot. Amint sorra kerülsz mondod, hogy bankszámlát szeretnél nyitni, innentől kezdve az ügyintéző majd mondja a dolgokat (ezt meg azt írd alá, a pin-kódot majd írd be ide meg oda, stb.). Személyi és lakcímkártya is fog kelleni neked is meg szülődnek is, de ahol akarod nyitni bank honlapján ott úgy is írják mit kell vinni.


Én OTP-nél vagyok, tényleg semmilyen díj (bár ha utalok akkor 100-200 forint van, de ezen kívül semmi), összességében meg vagyok elégedve velük, amire én használom arra jó.

2013. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Melyik banknál nyissak???????????
2013. febr. 13. 17:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Erstet ajánlom. A Szemeszter számalcsomag az egyik legjobb, ha nem a legjobb diákszámla.
2013. febr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!