Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám mikor érti már meg, hogy...

Apám mikor érti már meg, hogy az ő véleménye nem szempont?

Figyelt kérdés
Külön élünk párommal 200 km-re szüleimtől (ez sem véletlen). Fél éve vettünk egy új autót, ami természetesen nem lett apám orrára kötve, mert édesapám az a fajta ember, aki teljesen elhiszi magáról, hogy mindenhez ért. Mikor telefont vettem magamnak is számon kért, hogy miért nem kérdeztem meg őt, mert ilyet kell venni, meg olyat kell venni, nekem erre nincs szükségem (mi van?) és amúgy is ő ért ehhez. Húsvétra lejöttünk párommal. Apám meglátta az új autót és teljesen kikelt magából. Számon kért engem, hogy ő erről miért nem tud (miért kéne, semmilyen szinten nincs hozzá semmi köze) és amúgy sem ilyet kellett volna venni, mekkora balf__zok vagyunk, hogy szalonból hoztunk ki kocsit, mikor ő tud egy jó használtautó kereskedést és ennél csak jobb van és mi ehhez nem értünk, ez az ő szakterülete (nem az) és majd ő néz nekünk autót. Párom félrehívott engem és azt mondta, hogy ő nem kíván itt lenni apámmal és igazat adok neki. Mindig ezt csinálja. Mikor albérletet kerestünk, akkor is küldözgette át nekünk a rosszabbnál rosszabb albikat, mert nekünk nincs szükségünk 3 szobára, mert mi fiatalok vagyunk és nem kell, hogy a munkahelyünkhöz minél közelebb legyen és másfél óra utazásra van egy tök olcsó. stb. Este valszeg hazamegyünk, mert nekem is elegem van. Megmondtam már neki, hogy nem szempont a véleménye, de felnőtt emberek vagyunk, mi döntjük el mire van szükségünk, nem ért ő sem jobban ezekhez a dolgokhoz. Erre jót kacagott, hogy ő kicsit többet élt már, mint mi, jobban tudja. Mit tegyek? Egyre jobban utálom őt, nem is miatta, hanem édesanyám miatt jöttünk most le, de ellehetetleníti az itteni létünket.
2015. ápr. 5. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nagyjából én is ebben a szituban vagyok csak anyámmal.

Megkell próbálni nem figyelembe venni őt.

Ha mond valami ,,okosságot'' meghallgathatod, de nem muszály betartani.

2015. ápr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy enyhébb személyiségzavar.

Nagyon idegesitő, nagyon bántó, de amig nem agressziv azért mert valakinek önálló véleménye merészel lenni addig enyhének számit.

A lényeg, kisebbrendüségi komplexusa van, és igy próbál kompenzálni, a saját fontosságát, okosságát, felsőbbrendöségét próbálja minden lehetésges módón hangoztatni önmaga elött, ami ugye akkor megy ha mások elött teszi, a kispárnáknak hiába teszi az nem használ.

hogy mi a megoldás azt viszont sajnos már nem tudom, de lehet hogy van megoldás.

fel kén ekeresni az orvost, pszichológust, esetleg pszichiátert, legrosszabb esetben a lódoktort, vagy ha az se használ akkor a patkoló kovácsot.

2015. ápr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Abban lehet hogy igaza van, hogy egy használt jobb nevű autó jobb vétel lehet, mint valami új xyz Dél Koreai, vagy Francia autó. Már ha ilyet választottatok.

Ha meg nem, akkor meg újat szerettetek volna, mert annyival is tovább tart ki nálatok.

Amúgy nekem a párom szokott venni újonnan olyan kacatokat, hogy utána fogom a fejem, és mint egy pénzszívó úgy működik utána.

Van, hogy valaki tényleg jobban tudja, mi a gazdaságosabb, de ha nektek az a dilitek, hogy csak újat mindenből, és ezt megtehetitek minden következmény nélkül, akkor tényleg ne szóljon bele.

2015. ápr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem anyám ilyen, Éltem már külföldön, van diplomám (sok más egyé mellett) a másodikat levelezőn csinálom, bőven átlag feletti a fizetésem (hármassal kezdődik) és most hogy lejöttünk húsvétra barátnőmmel, kijelentette hogy pakoljam össze a szobámat. Hozzászokott hogy amit kimond, az megtörténik, gondolom ez van nálatok is.
2015. ápr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%

beleszólni egyáltalán nem kell.

hozzászólni lehetne, de azt is vásárlás elött. annak pedig az az alapfeltétele, hogy megfelelő stilusban tegye s legyen kedve az embernek a véleményét kikérni.

2015. ápr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
Nyilván sok az energiája és kevés az elfoglaltsága. Egyébként is vannak ilyen típusú emberek,akik mindent jobban tudnak és megmondják a tutit.
2015. ápr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Nincs nagyon más ötletem, mint, hogy menjetek ritkábban... fárasztó lehet, ő meg nem fog változni.

Ha már megvan az autó, akkor különösebb értelme sincs, hogy másikat ajánlgasson.... élhetné esetleg a saját életét is.

Ha meg nem is ő volt a fő ok, hogy messzebbre költözzetek, hát akkor sok örömet nem jelenthet egy ilyen látogatás.

2015. ápr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
"Apu, nem a te dolgod. Amúgy mesélj, milyen napod volt?"
2015. ápr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

:((

A módszer jó de kinek van kedve ezért utazni 200 km-t hogy megtehesse?

2015. ápr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!