Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom feldobta, hogy bevételar...

Anci22 kérdése:

Párom feldobta, hogy bevételarányosan osztozzunk a költségeinken. Én most nem tudok dolgozni, mert közös gyermekünket nevelem otthon GYED-en. Érdekelne mindenkinek a véleménye, ki hogy csinálja?

Figyelt kérdés
Itthon mindent én csinálok, neki csak annyi a dolga, hogy hazajön és ölébe veszi a csöppséget. Egyébként elég jól keres, félretenni is tud magának. Én persze nem a GYED-ből. Szerintetek ennyire korrekt ez?

#GYED #bevételarányosan #osztozzunk #gyermekünket
2014. júl. 15. 10:47
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
62%
Ugye, ez csak kamu kérdés??!
2014. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ez hihetetlenül bunkó és inkorrekt dolog, főként azért mert nem a közös gyereketekkel vagy éppen GYED-en, és nem hobbiból nem keresel teljes fizetést. Sajnálja tőletek a fizetését? Vagy ezzel akar arra ösztönözni, hogy menj vissza dolgozni, mert akkor többet tud költeni a hobbijára, ha nem kell neki a nagyobb arányú teherviselést vállalnia? Nem érteném, hogy mire ez a nagy önzőség. Mire akar költeni, amiből titeket kizárna? Mert simán közös kasszán is költhetne a dolgaira, de nyilvánvaló, hogy valami olyasmi van a háttérben, amiről vagy nem akarja, hogy tudj, vagy csak egyszerűen egyedül szeretné élvezni a nagyobb fizetését. nem tudnám mire vélni ezt egy házasságban, főleg gyerek mellett.
2014. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
71%

Hát nálunk mindig közös kassza volt, nem igen értem, hogy mi értelme van a bevételarányos osztozáson.

Miért nem vagytok akkor közös kasszán?

2014. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
67%
Bocs, benne maradt egy "nem". Szóval épp a közös gyereketekkel vagy Gyes-en...
2014. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
63%

Félretesz magának?

Ilyen szinten akár egy albérlőtárssal is élhetnél.

2014. júl. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
69%
Én beleegyeznék azzal a feltétellel, hogy ő marad otthon ezentúl GYED-en. És természetesen a munkákat is megosztanám vele, vagyis magára ő főzne és mosna.
2014. júl. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
51%
Eddig közös kassza vagy külön kassza volt? Ha külön, akkor ez egy jó dolog mert ő többet keres, azaz bevételarányosan többet is fizet a költségekbe. Ha közös kassza volt, akkor kérdezd meg, hogy miért változott a véleménye, nem tetszett neki, ahogy beosztottad a pénzt?
2014. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
68%

Mivan??

Oruljon neki hogy egyaltalan GYED-et kapsz! Nekem eszembe nem jutna ilyet mondani a felesegemnek, pedig egy fillert se kap, mivel a GYED itteni (kulfold) megfelelojehez elotte mar munkaviszonynak kell lennie.

2014. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
79%
A bevételarányosan azt jelenti, hogy akinek több pénze van, az többet fizet, akinek kevesebb, az kevesebbet. Ez nyilván azt jelenti, hogy majdnemhogy ő fizet mindent, a számodra szükséges holmikkal együtt, nem? Akkor meg mi a probléma?
2014. júl. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
61%

Aha, pont így éltünk a barátnőimmel egy táborban... mindenki a saját zsebpénzéből ivott.

És most derül ki, hogy mekkora marhának szültél babát? És a gyermeket is felesben látjátok el?

Öntelt, önző marha, nem férfi az ilyen.

2014. júl. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!