Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiviheti az anya a gyermekét...

Kiviheti az anya a gyermekét átmenetileg EU-n belül az apa engedélye nélkül, ha a szülők nem élnek együtt és semmilyen jogi megállapodás nem született?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 19. 06:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%

Nem, mert általában nem átmeneti dologról van szó.


Kell belegyező nyil. vagy a bíróságtó, vagy apától.

2015. ápr. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%

Egyrészt megkérdezném mit értesz átmeneti idő alatt.

Másrészt nem tanácsolom mert nem jogerős az hogy a tied a gyermek felügyeleti joga.

Mivel bíróság nem erősítette meg hogy a gyermek nálad van elhelyezve, ezért az apa simán feljelenthet (persze csak ha ő a vélelmezett apa is) ugyanis amíg nincs megerősítés közös a gyermekfelügyeleti jog.

idézem:

A szülő a nem nála elhelyezett gyermeket a másik szülő hozzájárulása nélkül nem viheti külföldre, sem átmeneti, sem tartós időtartamra, sem a végleges letelepedés szándékával.

2015. ápr. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vaszokat. Tehát, ha az apa akarja, akkor feljelentheti? Még nem tudjuk mennyi időre vitte ki a párom 2 éves kislányát az anyja, de egy szót sem szólt. Kezdhetünk intézkedni?
2015. ápr. 19. 06:36
 4/24 anonim ***** válasza:
33%

Nos,amíg nem folyamodnak letelepedési engedélyért, addig simán lehet nyaralás.

Én anno végig kérdeztem a gyamhivatalnal, mi a teendő. Simán vihetem a gyereket, csak lépjem át vele az ország határt évente egyszer, az óvodában /iskolában kérjem a tanulói jogviszony felfüggesztését megszüntetés helyett és ennyi. Egyedül a lathatas okozhat problémát , de az nálunk nem játszott.

2015. ápr. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%
4-es majd küld pakkot reszelővel.
2015. ápr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%

A magyar jog szerint jogellenes a gyermek Magyarországról való elvitele vagy külföldön történő elrejtése, ha az együtt élő szülők valamelyike a másik szülő hozzájárulása nélkül viszi külföldre a gyermeket.

Mivel a bíróságon nem lett még meghatározva a gyermek felügyeleti joga ezért ez vonatkozik rátok.

2015. ápr. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
21%
Nem értelek 5. Kifejtened?
2015. ápr. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
14%
Igen, kellene ide egy gomb a haszontalan mellé "Kifejezetten káros" felirattal.
2015. ápr. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%
Tök nem értem hogy egy családjogi kérdésnél ahol fekete fehér dolgokról beszélünk miért lettem lepontozva.
2015. ápr. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%
Örülhetsz, ha nem töröltetnek le. Látom az éjszaka folyamán jogilag teljesen korrekt válaszok törlésre kerültek, hogy a fröcsögő habzó szájúaknak úgy tűnjön, igazuk van. Borzalom!
2015. ápr. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!